Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
gasha

Sombor - Budimpešta - Balaton i nazad

Recommended Posts

Slike kacim sutra!

Pre sat vremena sam se vratio sa produzenog vikenda od cetvrtka do nedelje. Zena , sin i ja smo bili gosti kod rodbine u Budimpesti a deo vremena smo proveli i na obalama jezera Balaton. Na put smo krenuli u cetvrtak tacno u 9 casova. Putovali smo puntom jer mi klima u themi nesto ne fercera kako treba a ocekivali smo vrele dane. Uz osredje natovaren auto i nas troje krenuli smo ka GP Backi Breg , na kojem vec tradicionalno prelazimo u Madjarsku i gde vec godinama nisam video vise od 2 automobila. Put nas vodi do Baje i onda skrecemo ka novoizgradjenom auto putu M6. Vrlo pregledna ukljucenja i signalizacija. Vinjetu za 4 dana placamo 9 eura na prvoj MOL-ovoj pumpi.

Na putu do Budimpeste bila je dosta velika guzva i uz laganih 110 - 120 , nakon 248 km stizemo u Budimpestu oko 12 sati. Malo sam se spetljao oko auto puteva u samoj pesti ali smo se snasli. Budimpesta je prica za sebe , Amerika za nas. Vise turista u mesec dana nego u srbiji za citavu godinu. Vozni park strasan... prvi put sam video RR Phantom, Maserati Quadroprte, jaguari... Posto je bila trka F1 guzva je bila extra po citavom gradu. Sutradan idemo za Balaton autoputem nekih 100 km do siofoka. Ogranicenje je 130 i svi se pridrzavaju.Guzve velike. Iskljucenja jasno vidljiva. Put kao staklo ravan. Bili smo smesteni u jednom od hotela iz doba socijalizma ali sve pohvale sadasnjem vlasniku na higijeni i usluzi u hotelu. Caj za dorucak me je odusevio jer me je vratio u vremena bezbriznih rekreativnih nastava po citavoj bivsoj nam drzavi. mislio sam da vise nikad necu osetiti taj blago kiselkast ne definisani ukus.

Obala jezera sa plazom je udaljena od hotela maks 20 metara ali me je vreme sprecilo da se kupam ali smo zato imali vise vremena za obilazak jezera... Sada idem spavati a sutra nastavljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jezero je prelepo. voda cista,obala bez plasticne ambalaze i papira. Citavo jezero je lako obici fino uredjenim putem koji vodi od mesta do mesta. Puno raznih vidikovaca,simpaticnih sela koja izgledaju kao da su iz gospodara prstenova. Trajekt saobraca na najuzem mestu jezera i kosta malo vise od 3500 forinti a voznja traje oko 12 min. Vratli smo se drugim putem prekoo Hrvatske. Sve u svemu extra lokacija za vikend odmor.

P.S : U povratku , nekih 15km od kuce sova mi se zakucala u desni far i polomila ga. Udarac je bio takav da sam sovin zeludac zatekao kod sijalica a komad cistog mesa se zalepio za haubu. Ako slucajno neko ima ili zna gde mogu da nabavim tu plastiku na faru neka javi!

a sad odo da postavim oglas...poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, treba mi par informacija: planiramo sa drustvom da odemo jedan dan, ili vikend do Budimpeste, pa me interesuje sledece:

1.auto mi je registrovan na nove table,saobracajna,sve uredno,ok,a da li treba i zel.karton i koliko kosta,ako treba?

2.koja je fora to sa medjunarodnom vozackom dozvolom, negde sam procitao da treba?

3.auto nije na mom imenu,jel to problem,treba neka punomoc ili?

4.posto nisam isao nigde u inostranstvo svojim prevozom, mozda glupo pitam, ali ne prave problem tamo kada vide odakle dolazim?

:question:

...izvinjavam se sto sam malo otisao u off... :unsure:

:thumbup:

Edited by delakroa

Share this post


Link to post
Share on other sites

P7307221.jpg P7307222.jpg

jedan Lambo na jezeru...

bolje na jezeru nego u njemu! :lol:;)

Drustvo, treba mi par informacija: planiramo sa drustvom da odemo jedan dan, ili vikend do Budimpeste, pa me interesuje sledece:

1.auto mi je registrovan na nove table,saobracajna,sve uredno,ok,a da li treba i zel.karton i koliko kosta,ako treba?

2.koja je fora to sa medjunarodnom vozackom dozvolom, negde sam procitao da treba?

3.auto nije na mom imenu,jel to problem,treba neka punomoc ili?

4.posto nisam isao nigde u inostranstvo svojim prevozom, mozda glupo pitam, ali ne prave problem tamo kada vide odakle dolazim?

:question:

...izvinjavam se sto sam malo otisao u off... :unsure:

:thumbup:

zeleni karton obavezan!

medjunarodna ti ne treba (samo Grci traze)

Medjunarodno ovlastenje za voznju tudjeg automobila(vadi se u AMSS)

i put pod noge!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao za vikend malo do Budimpeste,ceo dan bili,navece se vracali nazad,na auto putu guzva,Turci iz Nemacke krenuli kuci.Na granici kad sam isao ,bili oko 20 minuta,kad smo se vracali skoro 2 sata.Kad smo usli u Srbiju,otisli do Subotice,da se prosetamo,bilo bas rano,pa skoro nikog na ulici,Pre sam samo prosao kroz Suboticu,sad sam se i prosetao,posle nisam hteo na auto put,vec isli do Backe Topole,pa preko Feketića,pa do Srbobrana ina kraju tek u Novom Sadu usao na autoput

Budimpesta je meni bas lep grad,ima sta da se vidi,mnogo turista,svasta ima i da se pojede,pa smo i nasli restoran Montenegro,gde su bas ukusni ćevapi i samo našu muziku pustaju..

Put do tamo sve auto put,vinjetu kupio na Molovoj pumpi na izlazu iz Srbije.

Ferari slikao na tvrdjavi ispred Hiltona,a ovaj stadion je od TSC,a pivo ovo madjarsko je odlicno

 

 

DSCF3101.JPG

DSCF3112.JPG

DSCF3108.JPG

viber_slika_2023-07-01_22-38-26-904.jpg

viber_slika_2023-07-01_22-38-28-369.jpg

viber_slika_2023-07-03_16-54-17-780.jpg

viber_slika_2023-07-03_16-54-18-147.jpg

viber_slika_2023-07-03_16-54-20-019.jpg

viber_slika_2023-07-03_16-54-19-429.jpg

viber_slika_2023-07-03_16-54-21-366.jpg

viber_slika_2023-07-03_16-54-22-235.jpg

viber_slika_2023-07-03_16-54-22-673.jpg

viber_slika_2023-07-03_16-54-22-843.jpg

DSCF3100.JPG

viber_slika_2023-07-03_16-54-17-962.jpg

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...