Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
FantomX

Bravo 1.9 JTD/TD - mali servis

Recommended Posts

Cao drustvo, preslo se i prvih 10k km (9500 tacnije) pa mi je vreme da radim mali servis...

Ono sto me interesuje (nisam uspeo da nadjem pretrazivanjem), sta je sve potrebno za mali servis... Kontam da ce mi reci u radnji, majstor mi rece preko telefona, al' sramota me opet da ga zovem.

Sve cega se secam je da ne kupujem ponovo Selenia ulje, vec neko drugo, LX, VX, 'bem li ga, rece mi kad odem u AP-Sport po delove da ga zovnem da mi kaze...

Dakle, prvo pitanje:

Sta sve kupujem za mali servis ?

Drugo:

Koliko je pametno staviti to neko drugo ulje, a ne Seleniu Gold koju smo stavili kad smo radili veliki servis? Napomenuo mi je da ce mi u AP sportu reci da je to gusto vise nego sto treba za JTD motor (euro 3), ali da uzmem njega...

:wave:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selenia Turbo Diesel ili npr. Shell Helix Plus 10w-40 4,5 litre, filter ulja, vazduha, goriva i filer klime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo... kakva Selenia Gold to je za benzinske motore ko ti je to rekao da sipas?Tebi treba selenia WR

ili turbo dizel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se cika Boki, pomesao sam gold i WR, posto sam gledao na sajtu delove i ulja... :)

Martini, hvala puno, Shell Helix Plus mi je rekao, pogodio si. :) Ne znam samo da li je to OK, posto je u auto uvek sipana bila Selenia (mada ako majstor kaze da uzmem Shell, onda je ok), kaze da je dobro ulje a jeftinije je ?

:welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno možeš i Shell...Fiat preporučuje Seleniu jer kao i svaki drugi proizvođač automobila ima ugovor sa nekom od tih kompanija. :thumbup:

Ako hoćeš Seleniu, onda WR...mada može i TD, ali bolje WR. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bre Fantome, nemoj da cepidlačiš, nego pravac u TiM servis na primer, daš ključeve i ne misliš - ja tako radim i nema problema! I kada ćeš više da čipuješ tu tvoju makinu? Ja sam trenutno u pečalbi, čim se vratim menjam plivajući zamajac i idem u neku proverenu čip tjuning kuću :) (izgleda da se i žena složila :p ).

PS

Ja sam zamenio ulje, tj mali servis na nekih 7000km, što je sigurno sigurno je, a i cele zime sam vozio, pa reko treba da se zameni kada krenu vrućine, što sam uradio u aprilu. Usput sam uradio i full kočnice, da ne razmišljam, a bile su zrele za zamenu.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti si autohipohondar :D

Pitam samo, majstor predlozio, ja da pitam sabracu sa foruma. Kupio sam WR, kao i prosli put, 9400km sam presao.... Nivo ulja se spustio, za 3 mm, sto ce reci da ga trosi bas malo, tj, ne trosi ga.

I kad sam tu vec, da pitam... Kada dam kontakt, upali se 6 kruzica i ispod pise OIL, sada ih ima 5 i pise OIL naravno... To znaci da je potrosio ovo malo ulja ?

^_^

Edited by life master

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenio sam ga pre mesec ipo dana kad sam menjao ulje. Pre par dana sam opet menjao ulje, filter ulja i vazduha, ali sam skroz zaboravio na taj filter za naftu (jbg, nikad nisam vozio dizela pa sam mehanički uzeo samo ove tri stvari). Znači, prešao sam sa njim oko 12.000km. Koliki je njegov interval? Hvala

Zaboravih da napišem da sam sipao isključivo evrodizel, ali od tih 12.000km, jedno 10.000km je od švercera, i od italijana, bugara, turaka, naših, cg, hrv, slovenaca...dok čekaju da carine robu, pa pretakanje, za 0,8 evra, ali isključivo iz par godina starih šlepera, u prevodu, evrodizel 100% ali ne znam da lije ili koliko je prljaviji od onog sa pumpi.

Opet hvala

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja na mom Bravu 1.9 td 100 radim mali servis na 5000 km, sipam Shell Helix ulje i menjam sve filtere tada, filter ulja, filter vazduha, filter nafte, i filter klime, svaki mali servis radim sam pa mi se isplati da ga radim tako cesto, a i sigurnije mi. Jednom sam samo zaboravio da zamenim filter nafte i desilo mi se da je zimi tj tacno za novu godinu auto izgubio snagu, ja stisnem gas a on usporava, vratim u nizu on jos vise uspori sve dok ne stanem, i onda nema snage da krenem, ja ugasim pa upalim on ponovo nekih 300-400 metara vuce i opet gubi snagu, tad se dovucem do kuce zamenim i taj filter, kad auto kao chipovan, verovatno je gorivo bilo veoma prljavo, pa se natalozilo u filteru i lakse zaledilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti bespotrebno bacaš pare. Na 10 000km je sasvim dovoljno da se radi servis. Jedino ako prelaziš 5000km godišnje onda ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja na mom Bravu 1.9 td 100 radim mali servis na 5000 km, sipam Shell Helix ulje i menjam sve filtere tada, filter ulja, filter vazduha, filter nafte, i filter klime, svaki mali servis radim sam pa mi se isplati da ga radim tako cesto, a i sigurnije mi. Jednom sam samo zaboravio da zamenim filter nafte i desilo mi se da je zimi tj tacno za novu godinu auto izgubio snagu, ja stisnem gas a on usporava, vratim u nizu on jos vise uspori sve dok ne stanem, i onda nema snage da krenem, ja ugasim pa upalim on ponovo nekih 300-400 metara vuce i opet gubi snagu, tad se dovucem do kuce zamenim i taj filter, kad auto kao chipovan, verovatno je gorivo bilo veoma prljavo, pa se natalozilo u filteru i lakse zaledilo.

kad rešiš da ga prodaš, javi se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahah, inace me u zadnjih nedelju dana troje ljudi vec cimalo da prodam, ali nemam para da dodam za nista novije, mada mozda i prodam pa sacekam da uleti nesto, posto necu ostati bez auta imam jedan u rezervi.

Ti bespotrebno bacaš pare. Na 10 000km je sasvim dovoljno da se radi servis. Jedino ako prelaziš 5000km godišnje onda ok ;)

pa sa tim autom prelazim oko 10000 godisnje, mozda malo vise a ruke ne placam, a i ulje dobijam po nizoj ceni, i ne moze da steti moze samo da valja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...