Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
mikisxy

Pefkohori

Recommended Posts

Irokanji,kole i mikisxy provode zadnje dane odmora u grckoj.slike i opis za dva dana za druge koji idu u ove krajeve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

boli vas dzidza za ostale.

Uzivajte malo i za mene a i smocite guzu isto za mene,nemoj da ste sike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put Beograd Pefckochori 744 km, dobro poznat mnogima, i nekoliko puta prepričan u režiji Mirka Alvirovića.

put.jpg

Zato samo rar stvari:

-putarina 720+190 dim Srbija, 60+80+50 den Makedonija, najbolje je plaćati u Denerima zbok nepovolnog kursa na naplatnim rampama i dobro prebrojati kusur- (varaju). U Grčkoj se ne plaća ništa.

-put je najvećim delom dobar osim na parčetu Niš-Leskovac i na par mesta u Makedoniji gde je toliko neravan da ćete se zapitati dal je moguće da se za ovo naplaćuje putarina. U grčkoj je put hrapav (kamenje krupne granulacije) ali ravan. Ni jedno mesto za odmor od mene nema preporuku. Gorivo valja sipati u Makedoniji, jeftinije je (bilo je reči o lošem kvalitetu ali nikakvih problema nisam imao, još uvek se vozim na ED od 1.02 EUR).

Polychrono, Chanioti, Pefkochori su tri mesta na par kilometara na poluostrvu Halkidiki-Kasandra koa se masovno nude preko skoro svih tur. agencija kod nas.

Preplavljena su Srbima, srpski se govori svuda (ovo svakao ima i svojih mana).

kraj.jpg

Sva tri primorska mestašca su relativno slična

Laskavu titulu "Budva" ovog dela, pa možda i cele Grčke nosi Pefkochori, gužva je ovde ubedljivo najveća, danonoćni vašar pored mora, kafići diskoteke.

IMG_2711.jpg IMG_2722.jpg

Chaniotiu pored plaže ima lep mediteranski park

IMG_2677.jpg

ispod kojeg se organizuje noćno kupanje.

IMG_2680.jpg

Polchrono je najmirniji, ovde ništa posle ponoći ne radi. Od ova tri mesta je najslabije posećen.

Ing_Nok_N85946.jpg IMG_2726.jpg

nastaviće se...

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

nastavak ....... :)

Posle voznje u trajanju od 9 i po sati od Beograda do Pefkohorija,granice smo sve presli caskom, napokon nalazimo hotel koji btw i nije tako tesko naci samo da su nam lepo objasnili iz agencije al ajdeee, elem, prijavljujem se na recepciji hotela kad ono jedna ruka onako polako mi marise kljuceve od kola - MIKI :) Jeee super, bili smo na razmaku od jedne "terase" , tako da smo blebetali preko iste. Jedan par na svu srecu sa srednje terase, drage volje ucestvuje u prici i u menjanju muzike i filmova hehe, snabdeo nas je sa jednom vecom gomilom :)

Par dana smo se dogovarali da se nadjemo na nekoj od plaja al to je tesko uklopiti, tako da su jedno vece Zrenjaninci dosli do nas pa smo produzili do plaje u vecerenjim casovima i malko se ispricali.

slike u prilogu :)

DSC_0923.jpg

DSC_0924.jpg

DSC_0926.jpg

Sto se mene tice, zavukla sam se u svako seoce na koje sam nasila na poluostrvu , i obisla skoro pa sve plaje.

Slike slede .....malo kasnije :)

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wooho :) baš super putopis, iako kraj znam (godinama i godinama, kao i put) ali super je videti uvek najbliže "srpsko" more :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa istočne strane poluostrva vredi posetiti dve veoma slične zalivske plaže sa blagim ulazom u more:

južniju i veću Xeniju N39 57 32.2 ; E23 40 26.8

IMG_2592.jpg IMG_2593.jpg

i Golden Beach

N39 58 31.7 ; E23 39 52.4

IMG_2701.jpg IMG_2705.jpg

Na zapadnoj strani (gde su mahom samo Grci) svakako je to Posidi, peščani sprud dužine oko 800 m N39 57 34.6 ; E23 21.46.4

IMG_2652.jpg IMG_2653.jpg IMG_2662.jpg

Ovde sunce zalazi u more pa to izgleda ovako:

IMG_2657.jpg IMG_2665.jpg

i malo severnije pored mesta Furka Babe Watch plažni bar N39 59 39.4 ; E23 22 55.1

IMG_2696.jpg IMG_2632.jpg IMG_2623.jpg

Edited by kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba napomenuti da u nocnim satima je skoro nemoguce naci pumpu da radi,licno vozio 160km dok sam nasao pumpu da dopumpam gumu.na potezu do pefkohoria takodje video nekoliko pumpi za gas(tng)znaci ima ih vise nego sto je receno u emisiji cena oko 0.75e.i takodje da napomenem malu paznju za sve koji koriste i go navigaciju i to mape 2010 ogranicenja nisu tacno uneta kao i neki putevi da su jednosmerni. u odlasku jedno malo duze zadrzavanje na efzoniju a povratak za pozeleti do beograda 8.15h

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_1044.jpg

isto lepo mesto za kupanjac u nastavku pefkohorija ka Golden Beach delu plaje :)

iju Kole sta to slikas :) sad sam tek videla , Miki vide li ti ovo :)

Na ovu plaju se ide liftom :) a zove se.......sad zaboravih, kod hotela Alexandros Megalos (sve je inace Aleksandar Veliki :) ) Predje se preko nadvoznjaka pa liftom pa opet malo pjehe ni stepenice :)

DSC_0711.jpg

DSC_0716.jpg

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

znala sam da se ovde sve vrti oko sisa :)

Evo jos malo slika sa raznih plaza i iz raznih sela i mesta po Kasandri :)

DSC_0934.jpg

Naravno i stilo u prvom planu, ipak se ovo automobilski forum a ne tu kao Kole sto slika cccc... :)

DSC_0941.jpg

proterace tebe Bili i kroz najuzu ulicicu :)

DSC_0959.jpg

DSC_0985.jpg

DSC_0987.jpg

DSC_0997.jpg

DSC_0999.jpg

plaza se ceni i po ladovini i za auto :)

Plaza Fourka , Bebe bar , jel tako Kole ?

Malo je bilo vetrovito pa je i more taj dan bilo muljavo al ne smeta nista volimo mi i talase , izes leto bez njih

DSC_1001.jpg

DSC_1013.jpg

DSC_1024.jpg

DSC_1026.jpg

DSC_1079.jpg

DSC_1089.jpg

DSC_1103_1.jpg

a malo smo se i vozikali :)

DSC06358.jpg

DSC06408.jpg

DSC06413.jpg

DSC06415.jpg

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo spušten i full natovaren

Ing_Nok_N85968.jpg

još neku Fiati.

Ing_Nok_N85950.jpg Ing_Nok_N85961.jpg

A ovako se gleda F1 u Polychronu.

Ing_Nok_N85962.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg moj fotoaparat ode veceras ponovo za grcku sa sve karticom.ostlo mi par na mobilnom pa cu sutra da is iskopam i okacim.kole ceni sve vrste prirodnih lepota.inace generalno ulice su uske plus nacickane parkiranim kolima pa treba se isprovlaciti i naci parking.ako te cape panduri nakace ti kaznu za pogresno parkiranje plus skinu tablice pa chik nemoj da odes da calnes kaznu.grci vozaju dobra kola,novija masa su benzinci,ogromna vecina i spic je celog dana.bitno da ima tocak i motor samo teraju.irokanji je narocito obozavala motore u jutarnjim casovima

Share this post


Link to post
Share on other sites

najomiljeniji mi je bio onaj cetvorotockasti motorcic sto razvozi cice kuci a onda turira i klepece sa doticnom al ovog puta u stilu Romea i Julije , on na ulici a dama na terasi jelte :)

vec sam htela da idem da urgiram kod doticne dame za nesrecnog gospodincica , aman pozovi ga vise u sobu samo da ne tandrce tu svaku bogovetnu noc :)

Posto sam nakupila prasine i peska i za izvoz , palo je i pranje kola. Za Grka u perionici na Shelovoj pumpi sve pohvale, auto nije bio opran bolje pa skoro nikad , 5 jura s polja i 5 jura iznutra , oprao ga svaka cast :)

DSCF3370.jpg

DSCF3371.jpg

DSCF3372.jpg

DSCF3373.jpg

DSCF3375.jpg

a ako se slucajno cudite cemu pranje evo slika kao dokaz zbog cega , skoro pa svaki pristup plazi je ovakav.

Ovde smo bili i drug na putu, delimican, dala sam sajlu za vucu koju su pokidali , al nema veze, posle se izvukose gurtnom :)

DSC06386.jpg

DSC06387.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf, sad si me setila prošlog Septembra, Glarokavos pored Pefkohorija, hteo sam da se džiberišem i parkiram punta 3 metra od vode. Zaglavio sam se isto kao ovaj beli, samo što ja nisam imao pomoć. Auto je uspela izvesti moja ženica, dok sam ja kopao ispod rukama, podmetao peškire i gurao. Bolja je od mene i pametnija, pravilno je rekla da se ukopan nos izvlači u rikverc i ima bolju nogu od mene za gas, manje proklizava pa je na ljuljanje i osećaj uspela da ga izvuče. Ja sam samo šlajfovao, dimio i psovao, bez nje ne bih uradio ništa.

To je prava Kasandra, kilometri nepreglednog sitnog šljunka (gde se lepo možeš zaglaviti) i raj za one koji žele zabosti svoj suncobran daleko od gužve

Share this post


Link to post
Share on other sites

i onda se jos neko usudi da kritikuje zensku logiku :)

i ovi pametnjakovici su upravo to radili, navrli napred pa to ti je :) medjutim nije bilo cvrste podloge pa bas nisam bila razpolozena da se i ja zaglavim, pa sacekasmo kamioncic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi samo jasno, zašto su ga izvlačili unapred, zar nekako nije bilo logično unazad da ga povuče?

Share this post


Link to post
Share on other sites

krenuli su prvo pozadi ali malo falilo da se zaglavi i drugi auto, tu puce moja sajla, jer je pesak i tamo pa su onda sa ovim kamionetom krenuli napred al sa duzom gurtnom, onom za camce :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ihh kad se samo setim kolko je tamo dobro, brckanje u djakuziju na krovu hotela i prelep pogled ka pucini . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio prosle godine u Pefkohoriju, bilo je skroz ok. Sto se tice Kasandre, obisli smo sve zivo i to PESKE! Jednog dana smo peske otisli do Agia Paraskevi i to preko brda, usput prosli kroz ono seoce na slikama koje je Irokanji postavila. Tamo je lep trg, lepe kuce, crkvica i secam se kajsija pored puta. :) Dalje, prema Lotri, nasli smo jos jedno mestasce, takodje sa crkvom i obdanistem. Ljudi koji su nas sretali na putu u brdima uglavnom su se cudili jer onde i kola retko prolaze, a kamoli pesaci! Kad smo ugledali more sa druge strane prsta znali smo da smo duboko odmakli. Tog dana sam izgubio pola djona papuce, stopio se sa asfaltom. :D

Sve u svemu, ima dosta toga da se obidje. Pregrst plaza moze da se nadje, samo ako niste lenji. Pecali smo svud redom, nasli usput dosta odlicnih plaza.

Ubacicu i neke slike, samo da nadjem. :)

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovu plaju se ide liftom :) a zove se.......sad zaboravih, kod hotela Alexandros Megalos (sve je inace Aleksandar Veliki :) ) Predje se preko nadvoznjaka pa liftom pa opet malo pjehe ni stepenice :)

Kako da dođem do tog lifta, gde da se parkiram, da uđem u hotel? - znam gde se nalazi ali nisam se zaustavljao ni silazio. Malo mesta ne znam na Kasandri, ovo je jedno od njih pa planiram da ga obiđem. Sutra uveče je pokret, Polihrono je stanica za spavanje a kupaćemo se kao i svaki put na svim pozicijama gde Fiat može da se parkira :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! bio sam danas tamo. Ok je za ljude bez dece a parkirati se moze i posle par stotina metara (gledano iduci od polihrona) sa leve strane kod nekog kampa, ako nema mesta kod hotela. Odatle se moze pesaka dole.

Kasandra kao i obicno, klima fenomenalna, ljudi ima podosta, more toplo, cisto a hladno belo grcko vino uz suvlaki podmladjuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista lepo mesto :rolleyes: pa jos ekipa iz kluba koja je bila tamo u isto vreme :gathering: provod zagarantovan :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

DSC_0711.jpg

DSC_0716.jpg

Drugari, jeste da je polazak tek za nekih mesec dana, ali da se na vreme krene sa planiranjem...:)

Jel moze bilo ko, ko je bio na ovoj plazi da da malo objasnjenje gde se tacno nalazi, bar blizu kojeg mesta....gde se skrene, sta kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...