Jump to content
FAS Goran
speedster

Lancia Kappa 2.0 - farbanje poklopca motora

Recommended Posts

Dakle u subotu sam poceo vikend-projekat, farbanje poklopca motora koji obuhvata ukrasni poklopac kao i poklopac ventila iliti dekla. Naravno kao i svaki projekat ako se ne razradi pre pocetka pocinju problemi. Prvi problem na koji sam naisao za sad je, cime ga ofarbati a da posle kratkog vremena na dodje do ljuscenja. U pitanju je neka vrsta al legure ali nisam bas siguran tako da ko se bolje razume neka pomogne. Drugi problem je sto nisam jos skinuo poklopac ventila jer ne znam da li ima dihtung ili je samo silikon. Evo i par slicica nisu bas od samog pocetka radova ali se vidi smisao rada.

Ali bice to uredjenje celog motornog prostora ovog fantasticnog automobila.

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

image.jpg image.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moze poklopac ali onda trebaju i bobine :thumbup:

Ja sam farbao obicnim crnim mat sprejom. Dobro osmirglao i odmastio, presao 3 puta i onda osmirglao linije, brojke i slova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre koliko si to farbao i jel se ljusti? Nije bas naivno da skidam poklopac i da ga cistim pa da mi se oljusti posle kratkog vremena. Ja cu da linije i brojeve zastitim stakom i onda prespricam sprejem samo mi treba neka sigurna preporuka da mi se ne oljusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vec godinu je tako. Ako dobro pripremis nema da brines. Nemas potrebe da nista zasticujes. Farbas sve a samo osmirglas linije i slova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cime si odmascivao? Ja sam, kao sto se vidi na slici, ostrugao staru farbu i osmirglao slova a onaj deo koji se farba ocetkao sam zicanom cetkom. da li je neko skoro prao motorski prostor i koliko je to preporucljivo s obzirom da je stariji benzinac i sta koristiti za odmascivanje ostalih stvari oko motora?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za odmascivanje je jako dobar "Antisil", mislim da ga Body pravi.

Skoro ga kupih u Ehomu, 470-480din konzerva od 1L.

Farbari ga koriste u pripremi, neverovatno je dobar i efikasan (uz to se moze koristiti za npr. uklanjanje smole i katrana sa kola), i od njih sam dobio preporuku da ga kupim (farbam prednju srebrnu masku za Punta u crno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pranje mozes K2 Akra, Ma-Fra Brillmotor. steva_anya se dobro setio za Body Antisil za odmascivanje, mada mozes i sa nitro razredjivacem. Sa njim sam ja odmastio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz. menjam dihtung polopca ventila pa je greota kad vec skidam ne srediti staru boju poklopca koja izgleda haos. interesuje me koju boju uzeti u spreju, znam da treba ta termostabilna ali koji proizvodjac i gde to naci? svuda ima samo crna sjaj,mat i siva ona za auspuhe. :) ocu neku krv crvenu ili zutu samo da je drecava.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj drugar je to uradio masnom crvenom farbom I cetkicom. Presao preko 20.000km I sve stoji na mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tesko ces da nadjes vatrostalnu boju u jarko crvenoj boji, ima crvena ali onakooksidno crvena, malo kao cigla, u spreju, oko 500 kinti.

inace sto kaze becejac, klasican emajl ili nitro emajl trpi temperaturu do 120 stepeni... tako da moze i sa njim :)

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

aj probacu s tom. znaci trazim emajl boju tu nitro ili samo emajl kazem? ne razumem se uopste u te farbe. do sad sam samo uzimao za kociona klesta. :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma slobodno, sa tim farbaju celjusti I jos mnogo toga I dan danas stoji. Nece da se ljusti, bar tako kazu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

MOTIP ima boje baš za farbanje motora, postoji on-line kupovina kod njihovog uvoznika... Kolega meša boje sa vatrostalnom srebrnom godinama, kada god radi neki motor, on ga i ofarba kad ga već vadi i to drži sasvim normalno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

bio sam u par farbara i svi me gledaju cudno kazu ne pistoji emajl do 120c. gde si vido Sasko? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi do njega u farbaru. Prodji lion na cosku nastavi ka vrezini.i sa leve strane farbara ona malo veca ispred eurodil pa ce da ti proda :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

celicna cetka,smirgla,srafciger gde ne moz da udje smirgla i sprej vatrostalni. IMG_20140706_120848.jpg IMG_20140706_144938.jpg  evo nekad i sad. IMG_20140622_153831.jpg IMG_20140715_153025.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...