Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Bio jednom jedan beli_Punto 1.9D

Recommended Posts

ne mi je jasno gde si fiksirao nosac naslona jer ako si fixirao na sedista kako ti funkcionise katapult sistem posto ja planiram da ugradim taj naslon u una...

pa deder malo pojasni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako je kod una, ali kod punta izmedju sedista postoji plastika, most, konzola zavisi kako je ko zove, skinuo sam nju odmerio koliko moze da ide napred, obelezio i usrafio 2 srafa i to za sada stoji odlicno, ima drugar na jugu drugaciji model, ali sa istim postoljem, kod njega nije fiksiran, on to skida i pomera po zelji, moze i tako, ali ja vise volim kad je zategnuto i kad ne mrda i ne lupa

@Kuvalja kakav ti je ovo sisotres ... :thumbsup:

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je ispalo,sad znam koji cu naslon da uzmem za mene ali necu patosnice kao tvoje. :harhar:

Edited by Dr. Tuborg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja nisam nesto odusevljen izgledom patosnica, ali su mi mnogo prakticnije nego one kao tepih, lakse se peru, mada mislim da bi mu crne bolje stajale, pa kad budem menjao uzecu crne i nema da brinem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos dve slicice, na jednoj se vidi sta jos moze naslon, a na drugoj kako je prisrafljen za konzolu ...

DSC00001.jpg

DSC00002.jpg

ne znam koliko je mukotrpan proces otvaranja fara, ali planiram da ih otvorim i unutrasnjost ofarbam u crno, da nabacim ksenone u kratka svetla i maglenke, a duga svetla da ukinem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako, malo sam zaboravio, ali Punto i ja se druzimo vec 2 godine i 2 dana, za to vreme prosli smo zajedno oko 40000 km, oboje smo srecni i zadovoljni, jeste da me je ove zime malo nervirao, ali verovatno mi vraca za nesto, ne znam ni ja sta, uglavnom kad sam ga kupio ljudi su pricali razne price o obicnom dizel motoru, pa su pricali da ne valja sto je bio ven, pa ovo i ono, a Punto ne je*e zivu silu, radi kao svajcarski sat, za neki dan planiram da mu kupim novu obucu i da ga posle toga osvezim jednim velikim servisom, pa idemo u nove pobede. Uglavnom posle 2 godine zadovoljan u odnosu ulozeno dobijeno :guitar: , jer za te pare nisam mogao nista bolje da kupim, a vise para nisam imao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve moze da se napravi da valja pa i ta lukas pumpa, ali do sad hvala Bogu bez vecih problema, ove stvari koje se potrose vremenom, diskovi, paknovi, filteri, zamena ulja i slicno, to je redovno odrzavanje i finansiski je izdrzivo.

Ne znam kako stoje stvari sa naknadnom ugradnjom turbine, koliko bi se snaga povecala i da li moze da se uradi tako nesto

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam skinuo centralnu konzolu i polako ocistio sve od prasine, kad sam skinuo one tockice za ventilaciju primetio sam da su u njima neke narandzaste plastike, povadio samo to u nadi da ce da svetli belo kad promenim lampice, a na onim brojevima cu pokusati da acetonom skinem narandzastu farbu i kad postavim nove sijalice valjda ce da svetli belo, nego jel neko zna kako da skinem onu polugu ispod tockica, koja se pomera levo desno i sluzi da se podesi da li zelim da ubacuje vazduh spolja ili nesto slicno ... ne znam tacno da objasnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se ugradnje turbine tice,najvise se isplati i najpametnije ti je da prodas to i kupis JTD ako vec hoces nesto jace :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nisam stavio sijalice, ti Bane znas na sta mislim, tj na koje plastike, pokusacu pa kako ispadne, a kad budem imao para dacu nekom profesionalcu da mi izmenja sve te lampice i cao, ovako mogu samo da probam.

Sto se tice turbine, vidim da ljudi rade svasta i drugar koji se razume oko motora kaze da moze, ali da je najbolje da nista ne cackam, a sto se tice prodaje ne dolazi u obzir, ja znam sta cu da prodam, a sta cu da kupim i u kakvo sr*nje da se uvalim to ne znam. Polako sve sredjujem i sad da sve ulozeno prodam u 2000 evra, ne pada mi na pamet. Jednom sam bio u velikom sr*nju pa umalo i auto da prodam,ali sad pamet u glavu i ne brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to oglas člana Pravda i kada sam ga ja pitao za Punta, mislim da mi je rekao 35e

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ti je parkiran auto vezi drugi kraj lisica za papucicu gasa da ne mogu da ti maznu kola. :harhar:

Da si spustio rucnu razvio bi i 220kmh. :laughing:

Na ovu krizu imas pun rezervoar. :respect:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao Chelicev sat koji daje neverovatnih 20 ks i auto ide neuporedivo bolje kad se kobile rastrce ...

Svetli mi lampica za svetla, to je verovatno zato sto sam izvadio pozicije i lampica za air-bag iako isti nemam ni na volanu ni na tabli

Fotografija0041.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za airbag jedino da ti neko dijagnostikom ugasi, meni se bila upalila kada sam kačio daljinsko zaključavanje, a to za svetla jeste zbog pozicija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...