Jump to content
FAS Goran
beli_Punto

Bio jednom jedan beli_Punto 1.9D

Recommended Posts

ee super izgleda punto,a postoi ja imam punta sa 1.9d,mogu reci da ovaj motor ide kao nevreme :clap: ,iako ima samo 60 konja,kao sto je bilo pisano ovaj motor se bolje ponasa kad se malo gazi i kad ide u malo vece obrtaje i onda ide ko da ima 100 konja. :unworthy:

sa srecom da ga vozis :thumbsup:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasno izgleda, kako ide 1.9D ?

ja sam zadovoljan kako ide, ima i boljih ali je meni sasvim dovoljno ovo sto imam bar za sada
pa kad bude bilo vise para bice i nesto novije


ee super izgleda punto,a postoi ja imam punta sa 1.9d,mogu reci da ovaj motor ide kao nevreme :clap: ,iako ima samo 60 konja,kao sto je bilo pisano ovaj motor se bolje ponasa kad se malo gazi i kad ide u malo vece obrtaje i onda ide ko da ima 100 konja. :unworthy:

sa srecom da ga vozis :thumbsup:

vozim ga ja vec godinu dana bez problema, za sada izgleda zanimljivo, ali ima jos mnogo toga da se uradi, zadovoljan sam i motorom, tacno nije za trke ali dobar je i za poziranje kroz grad a i moze da pojuri kad zatreba

Share this post


Link to post
Share on other sites

ee super izgleda punto,a postoi ja imam punta sa 1.9d,mogu reci da ovaj motor ide kao nevreme :clap: ,iako ima samo 60 konja,kao sto je bilo pisano ovaj motor se bolje ponasa kad se malo gazi i kad ide u malo vece obrtaje i onda ide ko da ima 100 konja. :unworthy:

sa srecom da ga vozis :thumbsup:

pa ne znam koliko valja za taj motor da se cesto gazi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep puntisha :).A sto se tice motora vozim istog punta sa ovim motorom i mogu reci ovako: Vecina fiatista ce ce reci ovo je najgori motor sa kojim mozete kupiti punta zbog njegove famozne LUKAS pumpe koja zna da pravi probleme o cemu je vec pisano ovde koliko vidim u velikom obimu.Sto se mog iskustva tice sa ovim motorom nemam nikave zamerke ide vrlo pristojno cak i bolje nego sto se ocekuje od tih 60 ks koliko ima nije za trke ali bome moze i da se potegne kad zatreba.Toliko od mene zasad a bice jos detaljnije o ovom motoru kad predstavim mog puntishu pa cu opisati detaljno ponasanje ovog motora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo jos jedne slicice ... nadam se da cu je uspesno postaviti ...

170545_149182761802175_100001313552269_257891_58.jpg

Lep puntisha :).A sto se tice motora vozim istog punta sa ovim motorom i mogu reci ovako: Vecina fiatista ce ce reci ovo je najgori motor sa kojim mozete kupiti punta zbog njegove famozne LUKAS pumpe koja zna da pravi probleme o cemu je vec pisano ovde koliko vidim u velikom obimu.Sto se mog iskustva tice sa ovim motorom nemam nikave zamerke ide vrlo pristojno cak i bolje nego sto se ocekuje od tih 60 ks koliko ima nije za trke ali bome moze i da se potegne kad zatreba.Toliko od mene zasad a bice jos detaljnije o ovom motoru kad predstavim mog puntishu pa cu opisati detaljno ponasanje ovog motora ;)

ja za godinu dana voznje nisam imao nikakvih problema sa njim, a neki su mi se smejali sto sam ga kupio, redovan servis, malo sredjivanja i trajace duze i od svabskih vozila ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obavezno mu frljni i pragove...mnogo dodaje boljem i atraktivnijem izgledu automobila. Evo kako izgleda na mom autu:

http://postimage.org/image/2rip655j8/

Inace isti je kao tvoj 1.9D :thumbsup:

pragovi ce nadam da legnu u subotu, jer sam nasao za 30 evra na bubanj potoku, a jedan lik mi trazi 80 za pragove u boji auta

22042011132.jpg

bolje je ovako :thumbsup:

postajem dezuri ispravljac :rofl:

ja sam naucio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ga nemoj dugo držati u visokim obrtajima (autoput) i ima da traje dugo, gaženje po gradu podnosi vrlo dobro :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja ga vozim 3 godine,mislim mog punta i uvek zustrije ga vozim i nikad nista se nije desilo,kad sam kupio mislio sam da je to sporo ko kornjaca al kad sam video kako poteze i vuce :thumbsup: odusevio sam se,ee sto Vule rece brzina na auto putu mu nije bas najaca strana,do 120 130 je najoptimalnije posle toga je samo mucenje motora,iako sam ja svoj vozio 155,a cikavili citavih 160 na sat njegov djunto :unworthy:

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio sam istog takvog Punta dve i po godine, doduše u van varijanti, prešao 60k sa njim i ubio motor potpuno :D Nije ga ubilo gaženje po gradu već taj autoput, išao je i ovaj 160, čak i 165 uz dobar vetar, ali sam ga bar 35-40 puta od NS do BG i nazad držao na 150+ bez prestanka (osim na naplatnoj rampi naravno), i tu mu je bio kraj :whistle:

Ali generalno odličan auto, malo kvarova, jeftino održavanje, praktičan, ali trom motor, nema nikakvo ubrzanje, u rangu 1.2 8V ja mislim, ali zato kad se natovari sa 700kg hidroizolacije recimo, vuče isto kao i kad je prazan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je to dobar punto dok ga decko nije preuzeo u svoje ruke :nuke: !! zaboravi si da si imao ozvucenje dovoljno da se necuje buka koju je stvarao pri toj brzini!!! au kad se setim koje je sve boje dim izduvavao :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja ga vozim 3 godine,mislim mog punta i uvek zustrije ga vozim i nikad nista se nije desilo,kad sam kupio mislio sam da je to sporo ko kornjaca al kad sam video kako poteze i vuce :thumbsup: odusevio sam se,ee sto Vule rece brzina na auto putu mu nije bas najaca strana,do 120 130 je najoptimalnije posle toga je samo mucenje motora,iako sam ja svoj vozio 155,a cikavili citavih 160 na sat njegov djunto :unworthy:

ja sam procitao da je njegova maks brzina 155 km/h ... pokusavao sam u pocetku i isao je do 150 ali sad mi nije zanimljivo vise, sad idemo laganeze

ne znam da li je neko radio to na svom autu, ali ovih dana planiram da zatvorim branike, tj lajsne i one resetkice dole da sve to zakrpim, gledao sam neke slike, tako je mnogo lepse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je to dobar punto dok ga decko nije preuzeo u svoje ruke :nuke: !! zaboravi si da si imao ozvucenje dovoljno da se necuje buka koju je stvarao pri toj brzini!!! au kad se setim koje je sve boje dim izduvavao :whistle:

Beli, sivi, plavi, crni, sve odjednom :) Potrošio 5 litara ulja za 800 km :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si sam u njemu moze da dogura do 160km/h sigurno , ali jednostavno nema potrebe za tim, 120 do 130 je idealno da se vozi... Isto kao sto sam se zacudio pre neki dan na auto putu, isao sa Lanciom 155km/h i jedva sustizem VW Pola 1.2 koga zena cepa ladno 150km/h znaci osecam da joj motor vristi... pri tom taj 1.2 motor ima 60 i kusur konja... Inace uvek sam voleo kola sa malo konja a velikom kubikazom i bas zbog toga gotivim Punta sa 1.9Dizel motorom... Moj dobar prijatelj ima Punta 1.9turbodizel sa 85 konja, kako on poteze na semaforu to je cudo :) Mada i taj njegov auto putem nerealno je cepati ga preko 150... pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ nema razloga voziti toliko brzo, samo kidas motor, a i trebalo bi da svi voze tako da im pre istekne vozacka od zivota ...

mnogo se gine na nasim putevima pravi razlog niko ne zna, a policija nikako ne radi svoj posao, citao sam skoro da snimaju iz automobila po gradu ako neko prekoraci brzinu i salju kazne na adresu, a to sto ce taj ko prekoraci brzinu mozda u sledecoj raskrsnici ubiti neko dete ... jel misli neko o tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si sam u njemu moze da dogura do 160km/h sigurno , ali jednostavno nema potrebe za tim, 120 do 130 je idealno da se vozi... Isto kao sto sam se zacudio pre neki dan na auto putu, isao sa Lanciom 155km/h i jedva sustizem VW Pola 1.2 koga zena cepa ladno 150km/h znaci osecam da joj motor vristi... pri tom taj 1.2 motor ima 60 i kusur konja... Inace uvek sam voleo kola sa malo konja a velikom kubikazom i bas zbog toga gotivim Punta sa 1.9Dizel motorom... Moj dobar prijatelj ima Punta 1.9turbodizel sa 85 konja, kako on poteze na semaforu to je cudo :) Mada i taj njegov auto putem nerealno je cepati ga preko 150... pozz

kad uspem da isteram sa puntom 160/170 svi cete biti obavesteni ... pisace verovatno u hronici ... crnoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...