Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sinoc na opstini Vozdovac su ukradena tri Fiat automobila, dva Tipa i jedan Bravo...

Mozda ovaj podatak ne bi bio zanimljiv da je neka druga marka vozila, ali eto, mozda ovo nekom znaci mozda ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loša vest. Pretpostavljam da su uzeti za rezervne delove, što me ne čudi jer je gorivo počelo da se krade više nego devedesetih. Sankcije za ova dela su smešne, na žalost.

Jel se zna nešto više o tome? Da li su imali neke alarme, bilo šta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojoj prijateljici je maznut Tipo, nije imala nazalost nikakvu dodatnu zastitu, alarm joj je bio pokvaren po recima servisera pa su lopovi, kao da su znali, iskoristili pogodan momenat.

Naravno u nadleznom MUP-u su rekli da ce traziti, pa ako nadju, super, a ako ne nadju, nikom nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da zvučim zajedljivo, ali neozbiljno je u Beogradu imati kola bez korektnog i ispravnog alarma. Verovatno bi Tipo i dalje bio ispred njene zgrade da je alarm u funkciji. Možda ga i nađe, jeftinija kola se često kradu jer su zgodna za izvršenje krivičnih dela -> ako ga ne spale negde posle u slučaju da ih ne nahvataju u izvršenju ili ubrzo posle.

Kod mene su ispred zgrade svojevremeno marnuli tri jugića (za koja znam), a možda i više, u vreme dok sam ja vozio jugišu. Naravno, to nije promenilo svest komšija da i dalje nemaju alarme. Iako je moj autić bio najružniji jugo na parkingu niko ga nije dirao zbog alarma. Jes' da je koštao tačno 10% cene koliko sam platio ceo auto, ali mirno sam spavao. Doduše, ne koliko sam mogao, jer su poslednjih meseci pred prodaju počeli redovno da mi kradu gorivo. Probao sam sve čepove koje postoje i čim natankujem više od 3 litre, isisali su do kraja. Tako da sam sipao svakih dan-dva gorivo, dok se nisam smorio i zakupio garažno mesto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem sa tobom...

Sto se tice jugica, devojci mojoj su maznuli jugica ispod terase...jos to vece je nesto do ranih sati ostala budna...ujutru je imala, tj nije imala sta da vidi (jugic je bio caletov, ali jbg steta je steta). Kako su se oni tako lako usunjali isunjali, ko ce ga znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Efikasni su veoma, s obzirom na činjenicu da bar tri vrednija auta na istom parkingu od tvog nemaju nikakvu zaštitu (sem kaska možda). Sasvim dovoljno za narkiće iz kraja koji bi ga ukrali za rezervne delove. Više im se isplati da marnu televizor iz izloga nego nekog fićka sa alarmom, jer u zameni za šit verovatno koštaju isto. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su `92. ukrali golfa....

Auto je posle dve nedelje bio u SUPu, nama nije javljeno... Auto se sada u sistemu vodi kao "pronadjen i vracen vlasniku"

Jesu tada bila druga vremena i drugi ljudi u policiji, ali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ste upoznati ali u Srbiji se pojavio veoma interesantan "alat" koji razbija imobilajzer na puntu za nepunih 45s. Samo na teritoriji Rakovice je za nekoliko proslih dana ukradeno 9 puntica i to uglavnom klasika novije proizvodnje. Ne bih nikoga da plasim ali obezbedite svoja vozila na vreme!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

komsinici su obili zunta tako sto su probili rupu precnika oko 1cm na vratima ispod brave i verovatno provukli neka spicasta klesta i podigli onu polugu za zakljucavanje!?!

procenjujem da im je za taj zahvat potrebno manje od 30s..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I šta sad, alarm imamo ali nije dovoljno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cuo sam od prijatelja da se uzme jak magnet pa stavis na vrata iznad brave pa gurnes prema gore i vrata na izvolte!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupi kandzu.

I da punto vredi 2000,nije malo.Nece tvoj sa kandzom,uzece komsijin bez kandze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

O, jbt, zar su i njih poceli masovnije da kradu. Znam za masu obijenih Puntica, ali su krali stvari iz auta.

Sto se kandze tice, znate sve i sami... "Jeftinije" mehanicko resenje, kupio sam je prvi put 2007. kada sam tek uzeo sadasnji auto. Posle 20 dana je pocela da mi smeta - glomazna, pazis stalno da ne izgrebes enterijer ili smeta suvozacu (znam da nije pametno, ali na kracim relacijama) ili skace po gepeku. A posle 2 meseca sam se totalno smorio i doplatio za Zeder, ali drugo vreme je bilo (tako da od tada imam Zeder+alarm+moja "caka", kao da vozim neki skupoceni auto :laughing: ).

Ali bolje bilo kakva zastita nego nikakva. Sto kaze sasha015, dovoljno je i da psiholoski deluje i preusmeri ga na nezasticeno vozilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markoni110kw

Ako koriste magnet onda je verovatno neodimijumski koji je neverovatno jak. Recimo magnet velicine 10X5X5cm ima snagu privlacenja od 320Kg. Ako bi recimo stavio prst izmedju dva magneta spljostio bi ti prst i smrskao kosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav magnet, puntici se otvaraju lako sloro kao jugici. Komsinica ima novog multijet-a i skoro ugradila alarm, ali nije znala da je opcija za automatsko zakljucavanje ostala aktivna, i posle par dana zakljucase se kljucevi u puntu. Zena se isterala iz pameti, oce da zove slep sluzbu, kao nov auto, sta ce de ce...Ja zovnem caleta od svog najboljeg drugara, doso covek, kaze meni: daj mi cas jedno parce zice. Ja okrenu ledja da potrazim,kad otvori se punto! Namerno me zeznuo samo da se okrenem da ne vidim kako ga otvara!

Naravno da sam iskukao posle kad smo sami bili da mi objasni kako, i necete verovati da je prosto da ne moze biti prostije, samo zadrzavam to saznanje za sebe naravno :smoke: . Zeder, buvljacki alarm( bitno je samo da svira), i neka svoja caka (tajni prekidac npr. koji prekida struju nekom releju za paljenje,bobini..) i nema bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj sa klipa koristi neodimijumski magnet ali slabiji. Da je nakacio onaj N52 jacine ne bi ga vise odvojio od vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par dana me vozi vozac do Grede posle Borce treba da vidite kakvih kola ima koja idu na reciklazu neverovatno!!!Kaze mi vozac da je on cuo da stara kola koja nestaju na Beogradskim ulicama upravo zavrsavaju tamo!Policiji boli dupe................mala plata eto to ti je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...