Jump to content
FAS Goran
Trulex

Auspuh servisi / Auspusi

Recommended Posts

Ljudi kratko i jednostavno. Otišao lonac, cevka se iskrivila na spoju sa granom, auto prdi, vozim benzinca koji zvuči kao dizelaš.

 

Radio bih standardni auspuh.

 

Pitanje:

Kiler vs Pirke vs Ljuba?

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam bio kod Pirketa od nabrojanih, zaista mogu reci samo reci hvale, pogotovo za takve stvari, veoma su pedantni momci, svidelo mi se sto na kraju prefarbaju nekom zastitom, sve lepo naprave, prelaze, krivine, nista nije budz. Ne znam kako drugi rade, mozda postoji negde i bolje, ali sto se mog iskustva tice, pohvale za Pirketa :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam par puta bio kod Ljube i imam samo reči hvale. Jako su profesionalni i pedantni. Baš sam prošle nedelje menjao pletenicu i lonac.
Kod Pirketa nisam bio pa ih ne mogu uporediti.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba uskoro da menjam zadnji lonac i razmišljam šta da stavim. Običan lonac se kreće od 5000 din pa naviše a več od 50 evra mogu da nabavim prohromski lonac

 

https://onlinetuning.kpizlog.rs/automobili-delovi-i-alati/auto-auspusi/grupa/591/595/1

 

i sve više naginjem ka toj ideji. Zvao sam ove likove da pitam da li imaju dimenziju za Stila, oni nemaju informacije o dužini, prečniku lonca kao i fi cevi, u eperu nisam našao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominje se servis Ljuba, pa da rade sa italijanskim limom, i da daju garanciju od 2 godine. Koliko takav auspuh može realno da potraje?

 

Uskoro menjam auspuh, punto 44kW 8v benzin sa naknadno ugrađenim TNG sistemom prešao oko 100k star 10 i po godina, nikad menjan auspuh ali popravljan više puta, recimo posle samo dve godine otpao zadnji lonac, fabrički loše zavarena cev za lonac, sama cev krpljena, zanimljivo. Nema srednji lonac, dakle ide ono fleksi crevo koje je ok za sada, pa cev i na kraju zadnji lonac.

 

Donekle i nije problem cena ako će to da potraje, ako mi je glava mirna od brige da mi otpadne iznenada cev ili lonac i da ja onda moram da ležem ispod auta da ga nekako podižem i pričvršćujem da bih stigao do kuće. A to mi se više puta dešavalo ne samo sa puntom.

 

I da, niko ne odgovori za aupuhe firme Magnum, kakvi su?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ispred Auspuh servisa Ljuba da ti odgovorim. Koliko će trajati auspuh na tvom Puntu ne zavisi samo od kvaliteta ugradjenog auspuha već od mnogo drugih faktora. Neke od tih faktora ću ti predočiti bez dodatnih obrazloženja svakog ponaosob. Starost automobila, nosači motora, stanje ogibljenja, stanje motora, potrošnja ulja, sagorevanje goriva, vrsta goriva, način eksplatacije itd, itd..

Pored svega navedenog auspusi koje mi ugradjujemo na Punta minimalno traju oko 3-4 godine. Ako su većina gore navedenih stavki ispoštovane traju 5-6 godina a naravno ima slučajeva gde traju i duže. Garanciju dajemo 2 godine na zvuk i trajnost istog..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usput da odgovorim a, da mi ne bude zamereno, jer stvarno ne želim nikoga da reklamiram a Ljuba mi nije u blizini kako bih izneo svoje utiske.

U Magnum-u Zrenjanin jako pedantno i profesionalno obavljaju posao a o kvalitetu ne znam ništa sem da i oni daju garanciju.

Eto, sad odoh na streljanje! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi neki majstor za auspuh ako moze preporuka. Nije neki veliki obim posla.

Pozadi kod lonca jedan drzac je otpao i visi na gumenom nosacu. Kad krecem prvom i u drugoj brunda...i u rikverc tandrce.

Vidim da Ljuba ima dosta lepih komentara. Jel on radi samo vece operacije ili moze i ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clover

 

Evo ispred auspuh servisa Ljuba da ti ja odgovorim.

Radimo sve što ima smisla da se radi, sve što je na obostranu korist i sve što se može kvalitetno odraditi. Ukoliko postoji neki zahtev klijenta a mi smatramo da to ne možemo kvalitetno uraditu i da će to štetiti renomeu našeg servisa, izvinimo se i ne prihvatamo se posla. Znači može skoro sve ukoliko je to razumno a ujedno i dugoročno rešenje.

 

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naručio od Beocar-a auspuh marke Asso međutim dobio putem kurirske službe Magnum iz Zrenjanina.
Zbog hitnosti nisam tražio zamenu mada sam ih obavestio o njihovoj neprofesionalnosti.
Magnum auspuh primetno je manji i lakši od originala koji je trajao 11,5 godina od toga 9 je išao na TNG.
Završna obrada je slaba na Magnumu takođe kad se da jak gas zna da "zareži".
Nije za preporuku.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...