Jump to content
FAS Goran
petar91

Marea / Brava - podizači prozora ; osvetljenje prekidača

Recommended Posts

Pa kad pritisneš dugme i pustiš ga, prozor sam nastavi da se otvara ili zatvara..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se sam zatvara do kraja na levoj strani a desno nece. :D Mozda je to fabricki tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moja Marea 2002 ima automatsko podizanje/spuštanje samo levog prozora dok desni mogu samo da spustim automatski, ne i da ga podignem. Predpostavljam da je to napravljeno recimo kada platiš putarinu i kreneš da ne moraš da držiš prst na prekidaču nego na volanu (bezbednost) ali ne znam zašto nisu to stavili i na desni prozor, ne verujem da je to neka posebna i skupa tehnologija, mislim kad već može da se spusti sam što se ne bi i podigao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino kod Brava (a pretpostavljam da vazi i za Bravu i Mareu) sa desnim volanom tj. za englesko trziste funkcionise automatsko podizanje i spustanje oba prozora. Postoji uredjaj koji to kontrolise, zove se (A.B.I. control unit. Alzacristalli Bloccaporte Integrato - Integrated Central locking electric windows) i nalazi se ispod suvozaceve kasete. Modeli sa boljom opremom i stariji od  99' godista su imali ovaj sistem sa automatskim spustanjem/podizanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neka oznaka tog modula?

Jel se može ubaciti samo taj modul i da dobijem to spuštanje i podizanje do kraja?

 

Kod mene normalno radi i podizanje i spuštanje stakala, ali moram stalno držati prekidač...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tacno koja je oznaka, trebalo bi da se zameni postojeci modul sa novim koji podrzava funkciju automatskog spustanja/podizanja prozora....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dal to ima negde da se nabavi da proradi i kod nas, razmisljao sam jednom o tom zahvatu

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene je samo na lijevom prozoru automatski ja mislim da je kao sto ste ranije rekli sve tro fabricki napravljeno jer desno se samo spusti

iako je moja marea 1997 god i u razgovoru o ovoj temi s drugim majstorima kazu da je tako :geek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,nesto sam cackao oko tastera el podizaca jer sam menjao boju sijalica koje nisu ni radile,posle sam nesto izmenjao zice,kad promenim polove onih zice za napajanje sijalicaradi svetlo ali ne rade podizaci,a kad stavim kako treba onda mi pregori osigurac,trebali bi da svetle kad se upale pozicija ali svetli mi cim okrenem kljuc,ne znam sta sam poremetio,samo sam hteo da promenim sijalice :( Ako bi neko mogao da slika dzek od el podizaca,tacnije bitno mi je kako su po bojama poredjane zice u dzeku,pritom da mi navedete na koju stranu je okrenut prilikom slikanja ili jos bolje da mi opise u cemu je kvar,posto nemam blage ili da mi preporucite nekog elektricara koj bi to resio a da me ne odere+da je u blizin Novog Bg-a:) Pomoc drustvo! :help:

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj ove teme:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41007

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=41674

 

Sve je on to rasturao, pošalji mu PP da pogleda tvoje pitanje (ako nema napisano već na temama čije sam ti linkove dao). :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nesho,nadam se da cu nesto uspeti da nadjem :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam to nisu sijalice nego diode,provjeri da li si dobro okrenuo polove dioda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne radi mi osvetljenje na podizacima (vozaceva strana) na marei (karavan), gde mogu naci te sijalice da kupim? Ne radi mi samo jedno od cetiri, i ne radi mi u gepeku na plafonu svetlo, kako se ono skida da zamenim? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nasao sam za podizace na forumu kako se menja ali svetlo u gepeku (na plafonu se nalazi) ne mogu da nadjem ovde, nema na njemu zabice a plasim se da natezem jer ce da pukne nesto, jel zna neko kako da skinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...