Jump to content
FAS Goran
despotbg

Fiat Punto mk.2 1.2 8v / Punto mk.1 - potrošnja ulja ; plavi dim

Recommended Posts

Moj slučaj : na 1,000 km potroši oko 0,3 dc ulja . Imam običaj da nedeljom pogledam sve tečnosti u autu i po potrebi dospem šta treba . Tako da kad zafali samo sipam i teraj dalje . Inače menjam ulje na svakih 10,000 km .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja juče dosuo nekih 2 deci nakon pređenih 5000 km od servisa i takođe minimum jednom nedeljno mrdnem guz'cu, otvorim haubu i provjerim fluide voljenoga mi metalnog bića. Ostala mi navika dok sam vozio Jugića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni troši 1L na 1000KM i izbacuje plavi dim. Na mjerač ne duva i ne dimi, da lije moguće da su karike u pitanju ili samo gumice ventila!?

Evo jedan klip na kojem se vidi posle malo zaj.....ije koliko dimi i kada.

Ako neko zna šta bi tačno moglo biti molim komentar...

Edited by Hidro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovim sto pisem cu potvrditi da je cista glupost to sto pise u knjizici da se ulje kontrolise na 3.000 Km. Pre par godina sam na Letovanju upoznao jednog Momka koji je u Maju te godine kupio nov FIAT Punto Classic...pitam ga ja koliko je presao. Kaze 2.000 Km...Kada je podigao haubu, izvadio sam sipu za merenje ulja koj je bila POTPUNO SUVA!!!

Za nov auto, tj. za motor koji se razrađuje u toj istoj knjižici piše nešto drugo, tj. da još kako hoće da popije mnogo više ulja i da zato treba proveravati češće.

Interval za proveru od 3.000 kilometara se odnosi na već razrađen motor. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni troši 1L na 1000KM i izbacuje plavi dim. Na mjerač ne duva i ne dimi, da lije moguće da su karike u pitanju ili samo gumice ventila!?

Evo jedan klip na kojem se vidi posle malo zaj.....ije koliko dimi i kada.

Ako neko zna šta bi tačno moglo biti molim komentar...

Još prošle godine sam hteo mjenjati gumice, ali niko neće da radi bez skidanja glave (kažu teško izvodljivo). Gumice su jeftine, ali dihtung je 150KM, obrada glave 35KM, diht.poklopca 60KM,2x semering bregaste 40KM,gumice 16KM, ruke 50KM min. E kad ga rastavi onda će vidjeti da lije još nešto u pitanju, vidjeće kakve su stubline,a samim tim i karike.Ako su one otišle onda mi negine još bar 500KM,a za to nisam spreman u ovom trenutku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Punta 1.2 16v na plinu.
Pre 2 nedelje sam promenio ulje, Selenia Gold. Od tada sam presao tacno 500km (40% voznje je bilo iznad 100km/h) i sa meraca mi je otislo 2mm ulja. Sad me zanima koliko je to u gramima i dal' imam razloga za brigu? 
:question:
P.S.
Kompresija mi je merena taj dan kad je i promenjeno ulje. 14, 15, 16 i 17 su mi rezultati merenja.

Edited by TachkaTattoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opseg meraca ti je obicno 1 l ulja, tako da u mm tesko moze da se konvertuje. Fabricka maksimalna toletancija je 0,4l na 1000 km, preko toga imas razloga za brigu.

Sent from my ZTE-SKATE

Edited by bax76

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da li neko moze da mi kaze koliko je ovo ozbiljno tj koliko jos moze da traje auto, da li mora generalna ili moze polugeneralna i sl....

Hvala

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne diraj to nista to moze da predje jos 50.000 minimum dobar ti je motor... ne brini nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa na svaka 3-4 meseca potrosim onu limenku (2l) selenie gold prelazim mesecno oko 1000 km, ali ne znam dal to sve motor potrosi. sredjivao sam dihtunge pre pola godine al baca ulje na zadnjem semeringu... nadam se da moze toliko kilometara jos da predje to je za mene jos 4 godine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu dodje oko 500gr na 1000km sto i nije naivno. Naravno jedan deo ti i iscuri na tom semeringu ali posto ne prelazis mnogo ja tu nista ne bih dirao. Sve zavisi i od stila voznje i dal ga dosta vozis hladnog itd . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim Punto 1.2 8v 2001. godiste, i radio je super, nije ispustao nikakav dim iz auspuha. Parkirao ga uvece, ujutru dosao da ga upalim kad ono akumulator prazan, ne moze ni kontakt da da, ja ga napunim i krenem da verglam a iz auspuha izlazi dim kao da samo ulje vuce... radio je samo dok sam mu drzao gas i sve vreme mu je svetlela code lampica. Ugasio se i tako par puta sam uspeo da ga upalim i nema sanse samo izlazi dim iz auspuha. Potreban mi je misljenje da li je moze da bude samo dihtung ili ipak karike i ostalo. Nivo vode je nepromenjen, ulje je opalo. Unapred hvala!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je dim plav trosi ulje.Za pocetak skini svecice da vidis da lisu masne,pa onda moze merenje kompresije.Kakav je bio sa potrosnjom ulja ranije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 10.000 km mozda oko litar ali to je curelo na poklopcu ventila. Probao sam da skinem svecice ali bas su stegnute, neko mi rece da ih je tesko skinuti kad je motor skroz hladan. Probacu ujutru opet mada mora da su masne kad izlazi dim kao da na ulje ide. Ja razumem da je on ranije ispustao dim pa da je sad crkao ali ovako od jednom bas mi nije jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje sam menjao pre 5000, menjam na 10000 i uvek sipam seleniu gold. Auto je kod mene 35000km. Ali i dalje mi nije jasno kako od jednom, preko noci i zasto je izvukao struju i ne gasi code lampicu. 3 kvara preko noci mi nikako ne ulazi u glavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo stanje, uspeo sam da ga upalim, code lampica se ugasila smenjuju se beli i plavi dim, cas beli cas plavi. Skinuo sam svecice, prva je masna, ima naslage crne boje, ostale su sve suve. Sutra ide na dijagnozu pa da vidim dal` ce pod sljivu ili ga sredjujem. :D Upaljen pola sata kasnije nema nikakav dim. Sad mi tek nije jasno.

Edited by 903ccm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...