Jump to content
FAS Goran
despotbg

Fiat Punto mk.2 1.2 8v / Punto mk.1 - potrošnja ulja ; plavi dim

Recommended Posts

Mjenjao sam ulje prije cca.1000km i sada kada sam gledao ulje je na pola skale izmedju min. i max. Motor je po brojcaniku presao 193.000km. U servisu su mi od 4l ulja nasuli 3.5 tj.0.5l je ostalo u boci..sada me zanima koliko je u prosjeku ulja potrosio jer mi pola skale djeluje previse na 1000km...navodim i da je dihtung glave popustio pa tu malo pisa ulje...unaprijed hvala na odgovorima...zaboravio sam ulje je Optima HC Power 10w40..

Edited by neshaoct
spojena tema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjao sam ulje prije cca.1000km i sada kada sam gledao ulje je na pola skale izmedju min. i max.

Gde je bilo na šipci nakon zamene ulja...jel' sipano do MAX?

dihtung glave popustio pa tu malo pisa ulje...

Sređuj to. :thumbup:

Malo je kontradiktorno da se žališ na potrošnu ulja, a imaš ovaj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi proizvođači automobila, u specifikacijama i u uputstvu za upotrebu napišu da vozač kontroliše nivo ulja na svakih 1000 km.

Tehnički gledano, ispravan motor troši oko 250 ml ulja na 1000 km. Ako ne troši, ne valja, znači da negde naliva gorivo u ulje, razređuje ga i to nije dobro za motor.

Neki proizvođači tolerišu i do 500 ml na 1000 km. Sve preko toga ukazuje da ulje negde "odlazi", najčešće zbog mehaničke neregularnosti na motoru.

Slažem sa savetima koji su ovde već navedeni. Menjaj ulje na 5000 km, a na svakih 1000 kontroliši i dosipaj (ako treba)

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam nista gledao kad su nasuli ulje ali, dok je 3.5l stalo valjda je do max.

sutra idem da mjenjam dihtung glave...

3.5l je previše ulja, u njega staje 2.8l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno staje 2,8l, a vec posle 2,5l je negde pri vrhu skale (zbog ostataka starog ulja), ako ti je sipao 3,5l, onda ti je potrosio preko 1l za 1000km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U knjizi piše da se kod Punta classic kontroliše nivo ulja na 3000km, a ne na 1000km! Ja imam novog punta i tako brate piše! Po Beogradu troši od 50 do 150grama ulja na 1000km, provereno!!!

Da dodam, na prvih 1000km potrošio je 400grama ulja, a kasnije je sve manje i manje trošio. Prešao sam ukupno 21000km, dolio sam ulje na nekim 8000km jedanput. Zamena je uradjena na 12500km jer je tada bilo godinu dana, kako je i predvidjeno po knjizi i gotovo da ne troši ulje.

Automobil je sa fabriškim gasom!

Edited by ficka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači ja sam promjenuo auto prije 2 mjeseca i dosuo litru ulja,mjerač pokazuje min.Nakon cca.500 km dospem opet litru i pokazuje isto.Nakon nekih 1500km dospem 2 litre i jedva da je dotaklo mjerač.Moram napomenuti da vozim malo žešće i da nigde ne pušta znači motor suv.Sada me interesuje da lisu to gumice ili karike?

Još da napomenem da konstantno dimi nekad više nekad manje.Auto je prešlo 150000.U pitanju je punto HGT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tome sto si napisao potrosio je 4 litre ulja na 2000km, pa covece ti ko da nemas karike uopste . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispusti ulje,sipaj novo,nov filter ulja i naravno odgovarajuce ulje,pa vidi!

Sto se tice novog punta klasik,savet svima,cesce proveravate ulje,pustite te price,proveravati na tri hiljade km!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem, pa u originalnom uputstvu piše provera ulja na 3000km? Ne razumem otkud takav ton, "pustite te priče"? Da li možda vi u AK-u znate nešto što Fiat krije, a tiče se potrošnje ulja? Moj automobil ne troši više od 100ml ulja na 1000km, vožnja po Beogradu. HM?!

Edited by ficka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe za takvim "tonom". Fiat je za svoja vozila propisao proveru na 1000km zato sto je normalno da motor potrosi i do 400gr ulja na tih 1000km zavisno od ulja koje se sipa i od uslova voznje a i kvaliteta goriva. Koje ulje sipas u motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije nikakav ton,to su slova napisana,to je rec! :rolleyes: Samo sam rekao ,da ulje proveravate cesece,a ne na tri hiljade!

Edited by Bane23

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko hoće nek gleda na koliko hoće, ne mora ni da gleda, a pametan će da gleda jednom u nedelju dve dana :thumbsup:

Ja pogledam pa makar i da sam se obukao za svadbu, ič se ne isprljam, nikakav posao nije, cap hauba, čup šipka, buć šipka, tras hauba :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od zamene ulja tj od servisa (pre 1200km od toga 800km na auto putu) potrosio je oko 1 litar sto je previse,ulje je selenia,motor ne duv, lepo vuce i ne izbacuje dim na auspuhu,probao bih neko drugo ulje ali ne znam koje pa ocekujem preporuku ili mozda neki aditiv da mu sipam.Samo da napomenem da ima plin,dva meseca je kod mene tako da ne znam sta mu je predhodni vlasnik sipao i kako ga je odrzavao

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mozes navedi prosecnu brzinu ne po board comp nego po osecaju

tj koliko si ga przio tih 1200 km?

veoma mi je bitan podatak o brzini

i ako mozes da navedes koji plinski uredjaj imas instaliran..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Board comp nema,prosecna brzina po mojoj proceni je oko 100 vozio sam ga nesto malo 140 nekih 10 km cisto da vidim kako ide i mogao je jos bez problema,plinski uredjaj je tomaseto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je do ulja, ja aditive koristim u zavisnosti od auta, najbolje mi se pokazao K2 sa Luk oil pumpe..

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sumnjam na ulje zato sto kad smo ispustili staro bilo je crno sto znaci da mu predhodni vlasnik nije dolivao al opet 1l je mnogo

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno ce da smanji potrosnju ulja verovatno je malo zakoksovao i karike i ventile zbog starog ulja ko zna sta je prethodni vlasnik sipao u njega

sad mora da potosi malo tog novog svezeg ulja teraj tako i prati ulje... ako nastavi da trosi ti se vrati pa da rzamisljamo dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet ce da ti potrosi jer mora da skine nagomilan koks sa karika lezajeva muljnih kanala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...