Jump to content
FAS Goran
despotbg

Fiat Punto mk.2 1.2 8v / Punto mk.1 - potrošnja ulja ; plavi dim

Recommended Posts

Uhh pa nisam siguran koliko ulja troši ali mi je potrošnja benzina baš osetna. Majstor je skinuo filter vazguha i rekao mi gledaj kako sada lakše radi motor to znači da je motor problem. Ja sam baš laik ali kažem vam nisam imao kvarova,nikad mi nije stao,pali na zub ali taj plavi dim je počeo zimus pa sam mislio da je zbog zime i da zato više troši...Naravno da je moguće da nije prava kilometraža,moguće je da je u pravu majstor i da mu stvarno treba generalna. Parkiraću ga na neko vreme dok ne skrpim više para pa ću ga oterati u neki fiat servis

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je moj 1.2 16v. (220.000 na satu) Vozim iskljucivo kratke relacije ( 20km-30km dnevno nekad i manje) Mali servis sam uradio pre 1000km, i malo zustrije sam vozio, potezanje i slicno.

dakle 2017god sam presao 5.000-6000km i odlucio sam da uradim mali servis pre mesec i po dana jer ga obicno radim jednom godisnje bez obzira na kilometrazu, sipao kao i uvek seleniju 20k kupljeno u AP sport.. danas posle 1000km od malog servisa falilo je 200-250gr ulja, na auspuhu ne dimi, motor ne duva ulje, nigde ne curi ulje.. Filter vazduha je cist, leptir gasa je isto cist .. Posle malo zustrije voznje oseca se miris benzina ali mislim da to nije povezano sa mojim "problemom" Auto normalno vuce i ne pravi dimne zavese 

Da li je ovo normalna potrosnja ulja za ovaj motor, razmisljam o tome da promenim marku ulja.. Svaki odgovor je dobrodosao 

Edited by Nikolaq1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjaonsam dihtung glave pre 7 dana, zamenio i dihtung izduva, ravnanje glave, zamenjena i jedna dizna. Auto je poceo da izbacuje plavi dim u velikoj kolicini. Da li je moguce da je to zato sto nisu zamenjene gumice ventila i da li one mogu da se zamene sad bez skidanja glave?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se isto desilo prije mjesec-dva. Ravnanje glave, novi dihtunzi, jedino što sam i ventile odradio. Počeo je da dimi i troši nenormalno ulje. Skini svjećice i pogledaj kakve su. Ako ima taloga na njima, uljne karike su gotove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On ‎4‎/‎22‎/‎2018 at 10:03 AM, Nikolaq1 said:

Da li je ovo normalna potrosnja ulja za ovaj motor, razmisljam o tome da promenim marku ulja

meni za 2k km potrosio pola litra Selenie, dosuo.. poslije stao sa potrosnjom.. svakako ne sipam vise Seleniu.

evo ti i alternative, preporuke sa motornaulja.blogspot.com, covjek je ekspert!

vise nego duplo jeftinije od Selenije.

carlube.jpg

delta sint.png

garant.jpg

Motoroel-10W-40-halbsynthetisch-Benzin-Diesel-LPG-Nanotechnik-1l.jpg

Edited by Zan Batist

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa puntom 1.2 8v 

Potrosnja ulja oko 1l na 1500 km. 

Motor ne pusta puno ulje za ovakvu potrosnju malo na jednom dijelu ispod bombina. 

Da li je moguce da motor trosi toliko ulja a da ne dimi. 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@eldooo

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Klikneš na broj 1 kako bi otišao na prvu stranu, na prvi post i kreneš da čitaš. Između ostalih, videćeš i npr. ovakva iskustva:

 

On 11/17/2011 at 9:11 PM, gorang said:

E onda je pre mesec bas poceo da trosi, kao kod tebe, litra na ispod 800-900km, ja progutam knedlu i kazem majstoru da otvara. Epilog je sledeci: klipovi izlizani po strani, vidljivi risovi, mera daleko ispod tolerancije, glava sa brdo sagorele naslage, svecice se skora pa i ne vide, kaze nisi ti kriv, kriv je prethodni vlasnik, motor se pregrevao ili je ostajao bez ulja ili bez vode ranije.

On 7/13/2011 at 9:50 PM, ficka said:

100% gumice ventila! Imao sam takav problem na feliciji. Pre tri godine sam ih menjao i otad auto ne troši ulje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na LANCIA Y, 1,2;8v,2002,200.000km,(Punto mk.1 motor)trosi 0.5L na 1500km iliti 1L na 3000km.Jel treba nesto preduzimati ili je ovo OK.Sipam TOTAL 10W40.Auto se vozi u rezimu dostave hrane.Ranije menjani dihtung glave i dekla,ravnanje glave...ranije uradjen i mali servis.
Ostalo sve normalno,jedino sam posumnjao kad je poceo da malo trokira i vidim sipka ko barut,inace to vozi sin:rant:,a njega briga za auto ko mene za Ameriku...:rolleyes:

Edited by mitros

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...