Jump to content
FAS Goran
klaywert

Gume nove vs. polovne vs. protektirane

Recommended Posts

Nedostajaće mi apsolutna tišina Winterica. Semperiti letnji su dosta bučni, iako su na prošlogodišnjem ADAC testu letnjih guma bili među tišim gumama... Kakve li su ove druge? Ja bih verovatno odlepio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu tako lose Wintere kao nekada sve Tigrove gume!

Pre 20ak godina ako je asfalt mokar i jako zalupis vrata auto otklize 10 cm bocno a sa Winterama samo 5 cm. Dakle napredak je ocigledan!

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tigermani a i ostali (kojima je žao da cepaju zimsku obuću) mogu već za vikend da se vrate u letnju varijantu.

feb.jpg febr.jpg

u Smederevu jutros sneg :huh:

Ne danas, napisao vikend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta policija kaže na to? Po novom pravilniku gume se čejndžiraju 1. aprila. Ne bih da me ufate 25. neki revnosni polismeni pa da me pišu, iako je napolju 20 stepeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci iako nema snega na putu i ako je pre 1.aprila mogu letnje na kola bez da ti pisu kaznu? Pitam posto ja celo leto guram sa letnjim pa cisto da znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema snega, mogu letnje...

U periodu od 1. novembra do 1. aprila vozila moraju biti opremljena zimskom opremom (zimske gume na sva 4 tocka, lanci) ako se zbog vremenskih uslova na kolovozu nalazi sneg, led ili poledica. U naselju vozila ne moraju biti opremljena lancima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To važi samo u jutanjem i popodnevnom špicu ili ceo dan ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To važi samo u jutanjem i popodnevnom špicu ili ceo dan ?

Jok, samo za vozila sa parnim tablicama :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači opet ista priča.

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Firminom vozaču, na kamionu u Nemačkoj od 4 "nove" protektirane, 3 eksplodirale, izazvao udes, kazna 3.000 e. Namontirane, prva tura, kazna i za malo glavu da izgubi. Ne bi vozio na njima ni da su džabe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim te protektirane ali sam danas slucajno gledao bas te gume i mislio da su to nove ali sam se setio ove teme od juce.

 

Ja sam stvarno iznenadjen kako dobro te gume izgledaju, ne moze se provaliti da nije nova.

 

Licno bih pre dodao jos malo i kupio novu gumu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi preotekti ne da su skupi, nego su papreni, posmatrajmu recimo popularnu dimenziju 195-65-15, vasa protekt kosta 43 eura a to je oko 4900 din. da ne postavljam sada link, ipak nema smisla, ali pogledajte samo koliko kostaju nove gume u toj dimenziji, tigar, debica, kelly... sve su ispod 5000 din, tek sava je od 5400.

Da se razumemo, ne zelim da trujem oglas, ali kao kupac imam pravo da pregovaram, da li to moze da bude ikako jeftinije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govorio sam i prosle godine kada smo imali istu situaciju...nisu one toliko jeftine da bih uopste doveo sabe u razmisljanje kakve su te gume, kako su lepljene, kakva je ta guma kao osnova, ko je lepio, gde, koje standarde ispunjavaju, da li ispunjavaju, klika im je trajnost, izdrzljivost, indeks brzine...hoce li ostati parce gume na asfaltu a ja u jarku i tako dalje i tako blize...ovako lepo za malo vise para na mojim kolima su za zimski period dve save i dve yokohame i sta ja imam da razmisljam o nepotrebnim stvarima uopste...

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Voleo bih da mi neko objasni šta je konkretno loše na protektiranim gumama i koja je razlika između nove gume i INSA TURBO protekt gume, rađene na Michelin podlozi

 

I sa stanovista kupca uopste ne zelim da isprobavam razlike izmedju -proverene, neka bude i tigar gume- i gume koja je vec potrosena pa na nju neko uzeo i nalepio sloj...gume...

U redu za topli molding, ali ne zelim ni da razmisljam da li je topli ili hladni u mom eventualnom slucaju koriscen

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dalibore, nema posebnog objasnjenja. Racunaj na psiholoski efekat kupca. Da tebi neko realno, ali budi realan molim te, ponudi za iste novce novu gumu neke srednje klase i protektiranu sa homologacijama, sta bi pre uzeo? Ja licno novu bas zato sto bi mi savest i psiha govorili svaki put kad dodam gas da smanjim jer imam protektirane gume. Sve to mozda sto sam se nagledao puknutih i odlepljenih protekata i sad da je najbolji protekt na svetu ne vredi mi. Bar je tako kod mene u glavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...