Jump to content
FAS Goran
klaywert

Gume nove vs. polovne vs. protektirane

Recommended Posts

Brzinski index guma koji sam ja uzeo je 160 max.. Pri balansiranju,na jednu gumu je otislo 35gr tegova (ukupno,i spolja i iznutra) ,a na drugu 40gr. (i spolja i iznutra) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to strasno (mislim na gramazu tegova), nije samo brzina faktor toga da se gazeci sloj odlepi, najveci porblem je pri motanju, naglom skretanju, potpisivanju, kocenju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vozio sam letnju protekt gumu na autu godinu dana ,u pocetku sam bio zadovoljan medjutim posle nekog vremena je poceo da se odvaja sloj koji je nalepljen, da me ne shvatite pogresno nije se odvojio nego se tek, tek primetila mala kao pukotina kao kada guma ispuca od starosti. malo me bilo strah voziti brzo sa tim gumama pa sam kupio dve nove stavio napred a nazad su bile protekt.

ove dve sto sam skinuo dam drugaru i on ih stavi na svog mercedesa a decko ima tezgu na kvantasu u n.s. isao jedan dan u madjarsku po robu i natovario ga posteno pa na auto put su - ns. kaze da je imao srece sto je poceo da usporava jer mu je nesto cudno bilo u ponasanju auta na putu, jednog trenutka se odlepio protekt i guma je pukla a on se okrenuo na putu ,sreca sto nije niko bio iza njega.

ja licno nikada u zivotu necu staviti protekt na auto ,pre cu staviti polovnu iako nisam ni za to. novo je novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo 4 protektirane zimske gume u Rumi 3500kom, gume su super, sad po snegu, ledu bukvalno kopaju. vozio sam ih oko 170kmh nema nikakvog tresenja volana. Gume protekt. za kamione su drugo, vuku veliki teret itd. Sutra cu ubaciti slike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 sliku sam preuzeo sa sajta radnje/firme gde sam uzeo gume.. inace rade protekte do do 16ice.. to je sara gume koju vozim..

TS_740_175_65_14_185_65_14_195_65_15.jpg

A, ovo je sto sam ja uspeo da uslikam :whistle:

IMG20120210_003.jpg IMG20120210_002.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Da, kod njih sam kupio gume.. nisam hteo da ih reklamiram :whistle: pa, za razliku od novih bas i nisu.. s'obzirom da prelaze istu kilometrazu kao npr tigar wintera ili neke druge.. :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si kod ovih kupio?

bas4.jpg

http://www.trifkovicgume.rs/

inace,ja nemam nista protiv protektiranih guma,ali mislim da su malo preskupe! ;)

Da, kod njih sam kupio gume.. nisam hteo da ih reklamiram :whistle: pa, za razliku od novih bas i nisu.. s'obzirom da prelaze istu kilometrazu kao npr tigar wintera ili neke druge.. :welcome:

Bas bih voleo da vidim protektiranu gumu posle 30000km,da je bila dobra ne bi je neko skinuo i bacio sa svog auta

Edited by Nikolaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricao sam bas sa poznatim vulkanizerom Zivkom iz Dobanovaca kod autoputa, kaze da zavisi kako se potrefi protekt. Drug ih vozi na senicu vec 15000km nije imao problema. 100 ljudi, 100 cudi :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario je u pravu,za sada po auto putu, koji se ne vidi od snega,90 -100 drzi kao zalepljena.Uostalom kad prodje kijamet bice vise iskustava sa njima i km.whistle.gifNikolaj ,tehnika je uznapredovala...thumbup.gif

Ne branim ni jednu varijantu,smo mislim da za 3-4 meseca ovih uslova protekt je bolja varijanta od mnogih divca novih(sve koje pocinju na T)harhar.gif

Edited by Transporter131

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nove gume u toj dimenziji kostaju od 5000 do 6000 dinara,tako da protekt treba da su maksiimum,i to bas maksimum 3000 dinara.

protekt je bolja varijanta od mnogih divca novih(sve koje pocinju na T)harhar.gif

pa sta je protekt,nego najveca moguca divca! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikolaj ,tehnika je uznapredovala...

ma sve je to lepo sto se vi tesite,samo ja tudji otpad nemam zelju da koristim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nove gume u toj dimenziji kostaju od 5000 do 6000 dinara,tako da protekt treba da su maksiimum,i to bas maksimum 3000 dinara.

protekt je bolja varijanta od mnogih divca novih(sve koje pocinju na T)harhar.gif

pa sta je protekt,nego najveca moguca divca! ;)

I da je divca kao sto kazete, za zimski set su odlicne i boljee od letnjeg seta felni i guma 17ica koje imam i klizaju po putu kao sankei.. i jos su bolje naravno od nekih polovnih guma sto su ljudi u Eu bacili pored puta aa ovi nasi pokupili i prodavaju ovde za 20e.! :thumbsup: jos da dodam, da ja sa svojom platom od 250 i kusur evrica ne mogu da obezbedim sve 4 nove gume, pored toga sam i samofinansirajuci student :blink: ovo je cisto moje misljenje, jos je rano govoriti da li su krs, to ce se pokazati vremenom i predjenim kilometrima :coffee:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg,realnost je surova.

Ali ti sa platom od 250 i kusur evrica po nekoj logici stvari ne bi imao ni za taksi a kamoli za stilo na 17" gumama.Gde 2 ispod-prosecne gume(TIGAR NARAVNO) kostaju kao tvoja plata.

Nikada "protekt" ni polovnjak star par godana ne moze biti bolji od novog Tigra.Samo se zanosite i tesite.Ne hvalim tigra,nemam ga ni na jednom autu trenuto,ali to je "narodska" guma za normalnu voznju.

Par hiljada dinara razkike do nove gume je nekada velika cifra,pa i za nas sto imamo malu vecu platu,ali vredi dati za novu gumu.Ili idemo peske dok ne prodje sneg.

Da se ti sit navozas.I ti i transporter,ali manite nas prica i velicanja odpada sa nalepljenom gazecom povrsinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa Tigricama bez problema možeš biti i brz ako treba, a da ne ugrožavaš ničiju bezbednost. Ne znam kakvi su drugi dezeni, ali Hitris i Winter1 kapa dole.

Žao mi je što nemam kamericu, imao bih odličan snimak današnjeg spuštanja sa Kopa po ovom kijametu. Drže tigrice put ko zmaj, prestizali smo sve kao da stoje. B-) Takođe bi snimili jedan edukativan klipić zašto ne stavljati zimske samo napred - ispred mene se izokretao auto, samim čudom nije naleteo na vozila koja su išla uzbrdo. Dok sam ga obilazio, video sam da pozadi ima letnje gume. Otišla zadnjica preko nosa samo tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...