Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Žene (ipak) nisu lošiji vozači od muškaraca?

Recommended Posts

nisu sve zene iste ... ima neke koje nista nisu pokvarile na kolima jer ne voze :D ... a ima i ovih sto nesto pokvare cim sednu na mesto suvozaca ili se opruze pozadi ... sta bi radile da one voze ko zna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ko će da ih razume. Jedna koleginica vozi u principu ok, parkira se na keca, bolje od mene skoro, ali zato sve krivine prolazi sa stisnutim kvačilom, kreće sa 4000rpm, vuče se drugom brzinom na 5000rpm umesto da prešalta u treću. Naravno, čim upali auto odmah udara po gasu. I većinu žena zabole za održavanja, mali servis ne postoji. Sreća pa se uglavnom nađe neko muško da brine o njihovom autu. Ležajevi se menjaju tek kada krene da melje i trese da misliš da će ti plombe ispasti, kočione pločice se menjaju u kompletu sa diskovim, jerbo im ne smeta što nema više kočione obloge, pa se sete da nešto nije u redu baš kada jako struže, tj kada se koči "metal na metal". To su moja iskustva sa ženama vozačima. A da, da te čukne na parkingu i zapali suvišno je pominjati.

Danas sam video jednu glupaču u Gnoju 2, vozi dete na prednjem sedištu u dečijem sedištu za dete preko godinu dana, tj ono koje ide pozadi. Valjda joj tako lakše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je to tacno, nema sta, ali ovo za saltanje je slucaj kod svake zenske osobe. Ljudi moji, ja to nikako ne mogu da razumem ,cemu tolika sila???

Evo, moja devojka, 3 puta je uspela moj punto da ubaci pete u drugu brzinu, kako joj to uspe, pojma nemam, ja ne bih mogao nikako, morala bi neka sajla da pukne ili nesto drugo. Sreca pa provalim pa joj se razderem dok dodje do pola kvacila. Moja sestra njenom astrom kada me vozi, kada je presalta u drugu npr. to uradi tolikom silinom da mislim da ce izleteti motor sa sve menjacem kroz branik, a auto joj je nov!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sednem sa drugaricom prosli mesec da se provozam,kupila 3 god star polo.Stanemo na semafor ona ubaci u prvi,dok cekamo zeleno ona ga izbaci u ler drkne menjacem levo desno par puta i ponovo ubaci u prvu :shock: :shock:
Pitam je sta to radi i ona mi kaze da je tako sigurna da je ubacila u prvu jer joj se desi ponekad da krene trecom brzinom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bre ne znam u čemu je fora sa ubacivanjem iz pete u drugu. I moja lepša polovina je to uradila, na bravu 1.9JTD sa nekih 80km/h. Dobro da nije prezupčio i pokidao nosače motora. Menjač mu je perfektan, ali ne vredi, kada ih retardi pogrešno uče u auto školi. Nema šta da juri brzine, samo ga spusti ravno na dole. A ona mi objašnjava da je na jugu drugačije. Ne shvatam stvarno, vozio sam juga, keca, lade razne, svašta nešto, i nije mi na pamet palo da tako nešto uradim.

E da, moja sestra vozi stvarno super, i to bezobrazno, kao neki taksista. Šalta bez greške, parkira se, prestrojava... Ali joj se zato auto raspadao, a ako nešto drnda jače odvrne muziku :(

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fora je u sili, nekako krenu tolikom silinom da vuku rucicu da mora da upadne gde zamisle. Probaj ti da napravis toliko veliki prelaz pri saltanju, nema sanse da ti uspe, nece da upadne u brzinu, sem ako ne zapnes ko lud.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bre ne znam u čemu je fora sa ubacivanjem iz pete u drugu. I moja lepša polovina je to uradila, na bravu 1.9JTD sa nekih 80km/h. Dobro da nije prezupčio i pokidao nosače motora. Menjač mu je perfektan, ali ne vredi, kada ih retardi pogrešno uče u auto školi. Nema šta da juri brzine, samo ga spusti ravno na dole. A ona mi objašnjava da je na jugu drugačije. Ne shvatam stvarno, vozio sam juga, keca, lade razne, svašta nešto, i nije mi na pamet palo da tako nešto uradim.

E da, moja sestra vozi stvarno super, i to bezobrazno, kao neki taksista. Šalta bez greške, parkira se, prestrojava... Ali joj se zato auto raspadao, a ako nešto drnda jače odvrne muziku :(

I moja sestra vozi dobro, što ti kažeš, kao taksista.  :laughing: Otvori prozor pa malo psuje, blica kad je neko nervira, pretiče, prva kreće na semaforu ali ne nabija obrtaje... Sve super, ali stvarno kad šalta brzine samo čekam kad će joj menjač ostati u ruci. I što se parkiranja tiče, Bože sakloni. Al ostalo je super.  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, prva kreće na semaforu ali ne ide sad do 4000 obrtaja, nego između 2 i 3 hiljade dok izleti iz mesta, pa onda lagano.  :turned: 
Šta znam, ja menjam brzinu na oko 2200 obrtaja, to mi nekako dođe prirodno, uopšte ne razmišljam o tome i mahinalno pri tim obrtajima šaltam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511:

ne radi se tu o normalnom šaltanju i višim obrtajima, nego o cepanju i bespotrebno dugom držanju i visokim obrtajima. Konkrtno smo vozili Renault Kangoo 1.4 8v, sjajan autić, ima lepo konstruisan menjač radi prevoza tereta, i vozi se skoro kao dizel. Ali koleginica kreće sa 4000rpm, razumeš, i to nikako da pusti kvačilo. Nema veze što je auto hladan, žena vozi svoju vožnju.

N

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odnosio se moj post na Bogišu koji kaže da mu sestra vozi kao taksista pa me je to asociralo na ono peglanje kola kao da ga je ukrao i da ima blokadu na 1800 obrtaja  :laughing:

 

A generalno vidim da dosta ljudi ne poštuje firmina kola, kod ćaleta su imali gomilu službenih Z10ki pre oko 3 godine, njeova trošila oko 6,5l  ni malo lagane vožnje, ali nije upropašravana, a sve ostale u firmi 9+

Što se kretanja sa 4000 obrtaja tiče pa onda teranja u blokadu i menjanaj brzine bez puštanja gasa imam drugara koji je novom 1.2 8v Polo upropastio kvačilo za 15000km takvom vožnjom, motor još ne pokazuje da je namučen za ovih 30ak hiljada kilometara, ali svakog trenutka očekujem  :laughing:



@Bogisha tako i ja menjam ili koji obrtaj više, primetio sam da čak i manje troši kad ga tako šaltam, a i taman padne na nakih 1600-1800 obrtaja odakle već ima odličan obrtni i fino povlači bez gaženja :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaa službeeeeeniiii :D

Pa sve zavisi kako se u firmi odnose prema tebi. Ako su stoka, pokušavaju mobing, pretnje otkazom iako radiš kao stoka, e pa onda se stres skida vožnjom u prve tri brzine po gradu do blokade, potpisivanjem pri svakom polasku, patosiranjem gasa čim kreneneš dok je hladan motor. Šta je tu čudno. Ja sam presudio jednoj fabiji 1.2 HTP sa 12 ventila. Nešto je riknuo motor, nemam pojma šta je bilo. Znam da je stvarno glupo što sam to radio, ali sam tako skinuo stres, i nije mi nimalo žao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod zena sofera, povezem neki dan komsinicu iz grada kuci i pitam je gde joj je auto, znam da je polozila pre par meseci i da vozi, tj vozila je ... kaze vracala se sa drugaricom iz grada, i usput naleti na pandure, kako ona ima probnu dozvolu, a bilo je negde oko 2 iza ponoci, ona se uplasi, pa skrene ulicu ranije da ih izbegne i da obilaznim putem stigne kuci ... medjutim pandur je primeti iza njih kad je prosla i normalno posumnja da se nesto desava, krenu putem i odu do raskrsnice gde se ta ulica spaja sa glavnim putem, kad su je primetili oni upale rotaciju i stanu ispred da ova ne moze da prodje, ona se uplasi, umesto kocnice nabode gas, udari svojom levom stranom u levu stranu pandurskog auta i oguli ih oba dobro, polomi retrovizore  i stane :D ... panduri izadju, provere ih da li su ok, ona pozove caleta, cale pozove prijatelja, prijatelj pandura koji je vozio i zaustavio komsinicu i sve se tu sredi bez kazne i bez problema, ali ona sad ima zabranu od caleta da vozi sve dok ne dobije pravu dozvolu ... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su dva slučaja ostala u sećanju:

 

-Žena je prilikom probne vožnje vozila 500 metara samo prvom brzinom.

 

-Starija gospodja je sela u auto da vidi da li joj leži. Posle 10-ak pokušaja da ubaci u 5. brzinu, prešla je na tehniku sa dve ruke na menjaču... A kad joj ni to nije uspelo posle novih 10-ak pokušaja, izjavila je: ma šta će mi peta, ionako nikad ne vozim u njoj :question:

 

Mada, ima i obrnutih primera. Jedna moja bivša koleginica vozi kao najveći profi - rutinski, beztrzajno, ugladjeno, paralelno parkiranje iz prve, vožnja u rikverc uz pomoć retrovizora itd., a pri tom zna i dobro da ga zgazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ponedeljak izađem sa devojkom u šetnju i u samom centru grada (Kg) u jednosmetrnoj ulici čujem da svira alarm... I levo i desno može da se parkira auto i ulica je široka tačno za dva vozila normalne širine, ali skoro da se dodirnu retrovizorima... Zagledam se koji alarm svira i vidim auto parkiran na putu, znači nije ni na parkingu ni levo ni desno, nego stoji na ulici do parkiranog vozila, jedna ilustracija da dočaram

 

Untitled.jpg

 

Vrhunac cele priče, alarm svira, a u autu pozadi klinac od 2-3 godine koji se uznemirio koji se preskače napred i počinje da stiska dugmiće po autu da ugasi alarm, rekoh sad kad okrene ključ biće veselo... Otuda ide žena malo bržim korakom i seda u auto... Komentarišem sa devojkom, svaka čast tom mozgu da ostavi malo dete u autu na sred ulice nepropisno parkirano i da ode kao da "čas" uradi nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćuti, dobro mali nije upalio kola, seo na ručnu da popusti, ili tako nešto, e to bi tek bilo veselo.
Apropo ženske neodgovornosti prema deci, video sam jednu koja je ostavila kolica sa detetom na sred ulice dok je ušla u prodavnicu i gledala neke cene. Dete stoji u kolicima, ljudi okolo prolaze, gledaju tako samo dete, a ova visi u prodavnici. I ja sam tad bio sam tada bio sa devojkom, mogu ti reći da sam se ozbiljno zapitao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lololo, trebalo joj je 15 sekundi da shvati šta se desilo i izađe iz auta kad se desio udar.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras oko 8 setam po kraju i vidim dve zene u crvenom puntu klasik, sa otvorenim poklopcem rezervoara i cepom kako visi onako o poklopac. Posto su prolazile lagano, ja im upro prst pozadi i sugerisem ovoj sto vozi da nesto nije okej a one me napuse obe u fazonu "bezi bre manijace" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...