Jump to content
FAS Goran
francuz69

Multipla - Farbanje unutrašnjih plastika

Recommended Posts

Da na to sam mislio, ali bih da ofarbam ceo deo.. Tj komplet plastiku na vratima da ne bi bila razlika. Znaci to ne treba smirglati samo ocistiti i sa sprejem ofarbati. Mora taj texture sprej ili moze i obican? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

braon skoč brajt krpom predjes plastiku i obican mat crni sprej i bice kao novo, farbao xx puta razne takve plastike i glatke i hrapave i nema problema, bumper texture sprej ti ne treba u ovom slucaju on je za glatke povrsine da od njih napravi hrapavu a takodje tako ofarbana povrsina se mnogo teze odrzava u smislu prasine i nije za unutrasnje delove koji se ne peru vec za spoljne.

Edited by OMP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sam sad shvatio sta njemu smeta. Ne treba tu ni skoch brajt ni smirglanje. Tu treba u malo vode kanuti kap dve Fairy-a i onda oprati. I to uzeti neku chetku tipa detailing cetku, moze i obicna za farbanje. 
Umocis cetku u sapunjavu vodu pa onda trljas po plastici kruznim pokretima.

kad zapeni, prebrisi krpom. I tako preci par puta…

 

ako chetka i fairy ne izvuku u potpunosti, kupi ovo i utrljaj:

https://www.okov.rs/sr/proizvodi/gel-za-restauraciju-plastike-250ml-xtreme-sonax
 

nikakvo smirglanje, usraces plastiku

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clover

Bacih pogled na sliku, i meni deluje kao stroka u tom hrapavom delu. I da je ocisceno ljudski ko zna kada, a blizu je i unutrasnja kvaka i verovatno deo koji se gura rukom prilikom otvaranja.

Tako da se apsolutno slazem sa @francuz69 , prvo to treba dobro oprati. Pazi samo da ne "usvinjis" stof, u delu tapacira ispod te strokave, hrapave plastike.

A posto mi je davno na Stilu i sada na DS5 ta gumirana hrapava tekstura table (i vrata) - iz odlicnog licnog iskustava, za odrzavanje, lepu cistu, mat boju i manje zadrzavanje prasine preporucujem Turtle Wax i njihov Dry Touch:

 

1369222145_61eQbMsroFL._AC_UF10001000_QL80_.thumb.jpg.fb70bc0495b039a5336bfbb36276ff9c.jpg

 

Naravno, kada se plastika prvo detaljno ocisti.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turtle dry touch jeste stvarno strava, ne ostavlja nikakav sjaj, nije preteran, bas po mom ukusu.

Onaj Sonax gel gore sam predlozio  u slucaju da pranjem ne uspe da izvuce to bledilo/stroku. Sonax ce sve to uglacati i usijati mozda i previse, ali se to belo nece videti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja racunam da je vec probao sa pranjem pa nije uspelo cim pominje farbanje, ali ako nije probao sa pranjem onda def prvo to

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa probao sam ja da operem.. Na vise nacina, ali nece da se skine. Meni deluje kao da je matiralo od nekog jakog sredstva pretpostavljam da je cistila vlaznim maramicama punih alkohola i da se dobilo to kako je sad.

 

Ako pogledate sliku ima tog belog i na kvaki za otvaranje vrata. 

 

Ajde probacu da uzmem nesto bas namenjeno za ciscenje automobila pa da probam i ako ne bude moglo onda cu da uzmem anti silikon d aodmastim i samo predjem sprejem. 

Edited by clover

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...