Jump to content
FAS Goran
bax76

Punto 1.2 8v - kočione pločice TRW cvile

Recommended Posts

Evo da podelim i ja svoje iskustvo.

Prosle godine sam menjao diskove i plocice u Kg u servisu koji je ovlasteni Peugeot servis. Primetio sam da servisiraju i policijske puntise. Elem, stavili su mi Valeo diskove, malo su deblji od ovih drugih i plocice LPR. Sve uradjeno u roku 45 minuta. Posle toga kocnic gotovo kao da nisam ni imao prvih 200 doo 300 km, racunao sam da je to normalno dok ne legne sve. Taj komplet je stalno cvileo kao da staje lokomotiva.

U novembru prosle godine nisam mogao prosao na tehnickom zbog nejednake sile kocenja, prednji desni je za oko 20% jace kocio, sto se manifestovalo sa povremenim cimanjem volana udesno prilikom kocenja.

Otisao sam u privatan servis i covek mi u roku od 5 min od podizanja auta na dizalicu kaze plocice na levom tocku se ne vracaju. Ajde rasturi on to i pokaze mi kako limovi (deluju kao jednostavne opruge) koji se ubacuju u neko leziste na celjustima nisu bili uopste ubaceni vec su bili ispravljene i tako plocice montirane u celjusti. Cviljenje je i dalje ostalo nesmanjeno.

Proletos to odlucim da zamenim i kupim Ferodo plocice u ap-u. Isti majstor mi montira, sele su posle manje od 100 km i hvataju i sada odlicno. Hoce povremeno da zacvile, ali vise pri blagom kocenju i dok su hladne ali vise nema cimanja volana, prilikom kocenja auto zadrzava pravac i naravno odlicno koce. Preporodjen auto.

Znaci poenta price, to sto je auto odradjen u ovlastenom servisu (doduse Peugeot ovlasteni servis) nije garancija i da je ispravno servisiran.

Inace u pitanju je punto mk.2 jtd, bez ABS-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su skoro stavljene Valeo plocice i prezadovoljan sam , velika silina kocenja,niti cvili,struze..nista. Punto mk2 1,2 je u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...