Jump to content
FAS Goran
nitro

Panda 1.1 MPI - Zamena senzora temperature rashladne tečnosti

Recommended Posts

Pozdrav,

Da li bih mogao na Pandi 1.1 MPI (2002-2003) 187A1000 ECU IAW 4AF.P2 koja umesto indikatora temperature(satica) ima lampicu, da zamenim senzor temperature sa nekim drugim koji ima 4 kontakta?

Da li bi odgovarao senzor sa oznakom Fiat 71718201 Facet art:7.3359 ?Da li neko moze da mi pogleda da li bi odgovarao?

Da li bih mogao da stavim senzor od Nuova Pande 1.1 koja isto ima motor 187A1000 ,ali koliko sam uspeo da nadjem ECU IAW 5AF ? Da li moze oznaka tog senzora, posto ne znam gde da je nadjem?

Nasao sam u nekim pdf-ovima od Pande 4x4 Tracking gamma 2000 da je senzor Sylea 402.246.02 , ali nisam uspeo da nadjem nista o njemu i da na njoj je ECU IAW 59F, pa ne znam kako bi se ovaj senzor slagao sa mojim ECU?

Kakve bi posledice ovo moglo da ima na ECU?Da li bi morao da ga reprogramiram ? ;)

Da li bi negde mogao da skinem eLearn za bas ovaj model?

Unapred hvala na svakoj pomoci

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi bas svasta nesto treba...

Hoces da prebacis da imas sat sa pokazivacem temperature, a ne samo lampicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali ako moze neka malo finija varijanta, od secenja creva rashladne tecnosti i ubacivanja sonde i vezivanja na Pilotov sat u kabini?

Da li bi moglo da bude kao fabrika sto radi na 4x4 2000 -2003 godiste? Senzor sa 3-4 kontakta, da salje na komp i na tablu-satic podatke o temperaturi? Ne znam za oznaku ECUa i oznaku senzora sa tih modela ali je motor 187A1000

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Punta 1 je:

image.jpg

...i on dodje ovde:

image.jpg

Njegovom zamenom i tablom sa skalom temperature u kolima dobija se merac sa skalom kao sto je Plava strela objasnio u temi Cajger sa Punta 60 na Punto 55S ,ali kod mene je na ovom mestu ta rupa zapusena nekim materjalom i ovakav je merac:

image.jpg

...a sistem ovako izgleda:

image.jpg

Senzor ispod kape je sa crnom racvom je:

image.jpg

...i ima dve zice koje idu na ECU IAW 4AF , sada zanima me da li bi mogao da stavim ovaj senzor FACET 7.3286 na racvu:

image.jpg

Posto mislim da dva kontakta idu na ECU, a dva na sat i da li bi oglo da se desi nesto sa ECU, da otkaze, pocne da brljavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhh, tek sam uzeo tu pandu a već da naletim na nekoga sa ozbiljnijim problemom :whistle: doduše moja šljaka odlično :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel uradio neko šta na ovu temu,u međuvremenu ??

Uzeo drugar u petak jednu Pandolinu :thumbup: pa ja treba da počačkam malo te neke sitnice :lol: .

Panda je 6/2002(ePer) a motor isto 187A1000 .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...