Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Tihi

Stilo 1.9 MJet - zujanje odmah pri paljenju motora

Recommended Posts

Rekao bih da taj zvuk na 1000 obrtaja dolazi sa leve strane, znaci moze biti ovaj ispod akumulatora. Ako je do nosaca motora...

Kako ga jos mogu proveriti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa tesko da moze da se proveri,taj nosac je i kod mene bio vizuelno kao nov,ali je bio krut,tvrd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da li se jos nekako manifestuje.
Ne verujem da samo tako mogu utvrditi da li je dotrajao nosac motora :D

 

Neke vece vibracije na volanu nisam osetio.

Jedino recimo kada krecem pa u prvoj dam malo jaci gas i naglo ga pustim, onda cimne.

Mada to ne radim cesto, prva mi sluzi samo da se auto "uhoda" prvih par metara i odma prebacujem u drugu. Kad razdvojim kvacilom tog cimanja nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,

vlasnik sam stila 1.9 mJet 2006 god.

Primetio sam neko zujanje odma pri paljenju motora, ali mi na tabli ne pokazuje nikakvu grešku, niti se primećuje nešto pri vožnji.

Čak ni u AP Sportu gde održavam auto ne znaju šta je uzrok tog zujanja.

Da li je neko imao slučaj sa ovim i šta to može biti u pitanju?

Ako se cuje kao usisivac, onda je to crevo sto ide od filtera za gorivo ka motoru, plasticno je pa vibrira i pravi strasan zvuk. Zamenis ga obicnim gumenim armiranim i to je to :))

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako da menjas sa obicnim!!!

To je crevo visokog pritiska i obicno puca u sekundi!

Samo otkaci nosac sto stoji na posudi za antifriz i prisloni crevo sa spoljne strane tom nosacu. Videces da ce zvuk nestati.

Pozz!

Ako to ne pomogne skroz imas jos jedan nosac na karoseriji, slobodno otkaci i od tog i problem resen. Mene je to cele zime zezalo a resenje je jednostavno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,da nisam pročitao temu ne bih ni obratio pažnju na pomenuto crevo,kod mene je očigledno menjano pre uvoza ali je gumeno koliko videh,verovatno je šire

od originalnog pa i ne prolazi kroz nosač na prelivnoj boci već je na par mesta zapertlovano plastičnim vezicama za neki od kablova i tako sve do pumpe.Ipak,primetio sam neke vibracije  pri radu motora ali

više kada je zagrejan,levi nosač motora je vizuelno ok(kontolisan skoro pri velikom servisu).Imate li ideju šta bi još moglo da bude?Neki od ostalih nosača ili eventualno zamajac?

Btw skoro sam imao bliski susret sa divljom životinjom pa mi je zaštitna plastika ispod motora(ona sa strane ispod remenice i kaiševa)dosta oštećena,da li se možda ona čuje?

Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...