Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
dule24

Nuova Bravo Blue&Me - povezivanje telefona/ USB priključak

Recommended Posts

E drugari jedno pitanjce .
Prijatelj je kupio novi bravo i ima jedno pitanje. Ispred menjaca ima USB prikljucak na kome pise Windows mobile. Na njega sam kacio flash memoriju sa muzikom i to radi odlicno ali me interesuje da li postoji i opcija povezivajna sa telefonom i da li funkcionise u handsfree varijanti ?? Na volanu takodje ima windows znak sa kojim se ulazi u meni koji u opcijama ima " last call " "mesage"... mislim da ima i bluetooth ! E sad da li je ko od vas povezivao tel preko usb-a , ili bluetooth-a i neki mali intro bi bio od velike pomoci .
Sad je samo u pisanoj formi ali slikacu i prikljucak i volan da dopunim post . hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigao je auto, malo sam cackao po njemu, upario sam S3 sa kolima, ali ne provaljujem kako se koristi USB, jurio sam na YT da vidim neki tutorial ali nista pametno na prepoznatljivim jezicima.

Da li onaj USB port pored upaljaca je za telefon ili se tu moze staviti i USB memorija za pustanje muzike ili mogu samo pokusati preko telefona da pustam muziku sto mi je krajnje neprakticno iskreno?!

 

Stavljao sam moj usb od 32gb koji je formatiran na NTFS i to mi je na Focusu radilo perfektno, ali ovde ga ne vidi.

Moze li pomoc? Gde gresim?!

 

Hvala

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj usb ne radi sa ntfs, koliko ja znam samo fat/fat32... Morao bi da čita usb fleške, možda ga veličina -ebe, tipa ne znam koliki je maksimum... Naravno, ako je fabrički, ako je dodatno ugrađen, to već ne znam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sa FAT32 8GB sve radi,

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da mi pojasni Blue & me sistem i kako da ga povežem sa telefonom?Za fiat bravo 1.9 multijet

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Montepaski

 

Na kom autu?

Pogledaj ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/102-uputstva-za-fiatlanciaalfa-romeo-modele/

 

Tu se nalaze za donwload vlasničke knjižice, u njima ili imaš objašnjeno oko Blue&Me, ili postoji posebna knjižica za taj sistem u konkretnom autu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Montepaski

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o Blue&Me za Nuova Bravo.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao svima zanima skoro sam uzeo Fiat Bravo 2008, na sebi ima Blue&Me, zanima me koji sve postoje nacini da mogu da pustam muziku preko blututa u smislu preko telefona.

Imao sam ideju ne znam dal je moguce da se kupi USB blutut reciver i ubode se u dzek za usb i da se tako pusta muzika, sledece pitanje koje imam da li moze da se pusta preko kabla isto ubodem u USB kabl i u telefon i nekako da stremujem muziku da li je to moguce.

Imam fabricki radio procitao sam negde po forumu da ne mogu da pustam muzku preko Blue&Me nego da sluzi samo za pozive.

Narucio sam preko Aliexpress blutut modul koji ide pozadi na Radio ali dok stigne dva meseca pa gledam koje su mi opcije znam da imam opciju i Fm Transmitor ali tu vec na ranijim kolima znam da nije nabolje resenje zbog smetnji i jos dost stvari.

Hvala unapred.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Djordje1234

Pozdrav i dobrodoslica na FLCS forum.

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom o Blue&Me modulu na Bravu. Imas jos par slicnih tema i za druge modele, kao i o tehnickim pitanjima za B&M, pa mozes da se detaljnije informises, pisali smo bas dosta.

12 hours ago, Djordje1234 said:

Imam fabricki radio procitao sam negde po forumu da ne mogu da pustam muzku preko Blue&Me nego da sluzi samo za pozive.

Tako je, ne postoji A2DP protokol i fabricki Bluetooth sluzi iskljucivo za handsfree i telefonske pozive.

Dok je za MP3 muziku bio predvidjen USB slot i nasnimavanje na flesku. Takodje se taj USB ne moze koristiti za punjenje uredjaja. Licno nisam ljubitelj FM transmittera i slicnih budzevina.

Detaljno uputstvo za Blue&Me za Bravo (uz druga uputstva za model) imas okaceno i na nasem forumu:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Nuova_Bravo/100012407.pdf

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38953-uputstva-fiat-nuova-bravo/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...