Jump to content
FAS Goran
Detritus

Stilo - bučniji auspuh

Recommended Posts

Poceo na ovom mom 1.8 da se cuje malo, negde, ne mogu da ocenim najbolje. Pa ako ima neko neki servis da preporuci. Drugar mi preporucio Vlajkovica ali nije zgoreg da pitam jel ima neko jos neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguci prolem je do fleksibilne cevi (posle katalizatora i pre prvog lonca) koja se vremenom pokida ,ako ti je los donji nosac motora.Menjao sam ga dva puta za godinu i po dana.Sada smo videli da je nosac uzrocnik prevremenog pucanja.

Nosac sa zamenom 1800din , zamena flexi cevi i cev 3500din u NS-u.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored onog "prduckavog" zvuka, cuje mi se i kao nesto da rezonuje oko izduvnog sistema ( kao kod zastave 101 onaj cuveni ruzni zvuk od izduvne grane ), tamo oko 2000-2500 obrtaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam problem da mi nesto ispod auta pocne zveckati isto kao da u metalnu teglu ubacite parce lima/metala i onda tresete :)...to se desava od 900-1000 okretaja e sad kkad sam gledao ispod auta primijetio sam da auspuh pocne da oscilira na tim obrtajima i kao da u njemu nesto treska...moze li neko da mi kaze sta se nalazi u 2 i 3 dijelu auspuha(jedno od drugog su udaljeni 20-30cm) koji se nalaze ispod auta i sta ima u njma da zvecka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda je otpao neki var i ne moze da ispadne i on ti zvecka u auspuhu a nije cest ni slucaj da se odvali neka pregrada pa da ona zvecka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregrada ili sace iz katalizatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno isto se i meni dešava. To ti zavibrira ona mrežasta flexibilna cijev na auspuhu. Mislim da nema pomoći osim zamjene, a ne isplati se jer je ispravna samo proizvodi te zvukove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam identičan problem na svom Stilu, mada meni je zveckalo u leru. Krivac je "pancir crevo" na auspuhu. Liči na neko uvrnuto metalno saće.

Koliko su mi rekli nije nikakav problem i može da se vozi sa tim. Mada krene da iritira posle dužeg vremena.

Zamena sa novim kod Kulića je koštala oko 4500 dinara prošle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre dva dana zamenio flex spojku , pletenicu, a produvala je pre oko mesec dana. Sve vreme sam imao "system too lean" na plinu dok nisam uradeeo !

Eto , mozda i ovo nekome pomogne?! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ispušnoj cijvi od katalizatora do flexi cijevi mi se čuje nekakva rezonancija kao da ta cijev dira neki metal pa se čuju vibracije. Cijev ne dira nigdje ništa. Čak sam je skidao da vidim da nije unutra upalo nešto pa se čuje ali nema ništa. Što bi se moglo tako čuti? Kad je uhvatim rukom da ne vibrira više se ne čuje ništa. Kao da neki lim unutra vibrira a nema ništa.

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/15/2011 at 4:58 PM, Remotee said:

imam problem da mi nesto ispod auta pocne zveckati isto kao da u metalnu teglu ubacite parce lima/metala i onda tresete :)...to se desava od 900-1000 okretaja e sad kkad sam gledao ispod auta primijetio sam da auspuh pocne da oscilira na tim obrtajima i kao da u njemu nesto treska...moze li neko da mi kaze sta se nalazi u 2 i 3 dijelu auspuha(jedno od drugog su udaljeni 20-30cm) koji se nalaze ispod auta i sta ima u njma da zvecka?

Jesi riješio ovo, potpuno isto se i meni  na jtd događa. Čak sam skidao cijev da vidim ima li što unutra i nema ništa. Da li je moguće da fleksi cijev tako zvecka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, jedno pitanje. Da li se ta flexi cev vari na auspuhu ili nekako drugacije. Juce sam video da je cela progorela sa strane od motora bukvalno samo sto ne ispadne . Duze vreme traje  zveckanje i mala buka i vibracije. Samo sto kad sam proveravo nije bila otkacena tj izgorela iskidna . Dakle da li se ona vari? Naravno mislim na zamenu nova da li se vari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, odsece se tvoja i na njeno mesto navari nova, sve se to radi na licu mesta, samo se auto dize na dizalicu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...