Jump to content
FAS Goran
gasha

Segedin

Recommended Posts

Ne treba vinjeta do Segedina, 100%. Ja barem dva puta godisnje idem tamo i nikada nisam kupio vinjetu niti sam imao problema. Kada sam isao za Budimpestu, naravno kupio sam vinjetu.

Sto se tice tog Roske-ta, to znaci granica iliti granicni prelaz.

Sto se tice asuapolisa, totalno sam navucen i ja i moje dete. Ne prodje nijedan put do Segedina a da ne odemo na bar dva sata da se brchnemo.

Inache, ko planira da ide u shoping turu, najbolje bi bilo da se tempira da ide oko katolickog bozica ili uskrsa posto je tada skoro sve na ludackim popustima i do 70%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskrsao mi je put do Mađarske, tačnije Arkada u Segedinu.  Kako da sada nisam putovao na tu stranu da li može neko da me uputi kako najbolje doći do tamo.

 

Vidim da vinjeta i z. karton ne trebaju.

 

To je baš u gradu koliko sam uspeo da vidim?

 

Kada bi trebao da se isključim sa autoputa?

 

Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se isključio odmah po ulasku u Mađarsku i onda magistralom do centra Segedina. Nije problem i ako pogrešiš negde, ljubazni meštani su i više nego rasoploženi sve da ti pomognu. Inače, isključiš se na prvom skretanju i posle ideš levo za nešo K.. ne mogu sad da se setim, uglavnom nema šanse da pogrešiš

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene interesuje isto oko putovanja do Segedina i Aquapolisa. Prvo, sta mi treba za prelazak granice, posto nikada ranije nisam svojim kolima isao? Pasos i saobracajna? Jel' pregledaju kola, nesto, ima zadrzavanja na granici? 

 

Drugo: da li mi je potrebna vinjeta, jer nisam planirao autoputem, vec, kao sto neko gore rece, iskljucim se odmah po prelasku granice (koliko sam mogao da skontam na google maps) i onda polako do Segedina.

 

Da li ima usput negde policije? Mislim da li zaustavljaju strance, ili ne prave problema oko toga?

 

I sto se parkinga tice, mogu li parkirati bas tamo ispod Aquapolisa, jer sam cuo da ima podzemna garaza, ima li tamo mesta, ili da se ustekam negde u neku ulicicu? Kako je regulisan tamo parking? 

 

Uh, sad sam udavio sa pitanjima :D Ali, ako je neko voljan da mi razjasni nedoumice, pa da mogu mirno da krenem na put, bio bih vam veoma zahvalan! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za prelaz preko grane ti treba:

 

- pasoš;

- vozačka;

- međ. vozačka (meni nisu tražili, ali bolje je imati).

 

Na granici te pitaju gde ideš ovo ono, na finom srpskom tako da neće biti problema.

 

Odma posle granice se isključiš i šibaš za Segedin, vinjeta ne treba, ja pandure nisam video, ali ne moraš da juriš :D.

 

Ja sam se parkirao u nekom tržnom centru tako da će to morati neko drugi da odgovori.

 

Ako sam nešto zaboravio dodajte.

 

Pozzz

Edited by Nedostizni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, zaboravih za medjunarodnu vozacku, pa zar i to treba da pravim sad :/

 

Ali sve u svemu hvala ti na odgovorima! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas na amss sajtu za koje zemlje treba medjunarodna, ja koliko se secam ne treba za Madju...

Sent from my ZTE-SKATE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos par saveta/predloga u vezi sa Segedinom:

  • Ako bas ne zurite mozete i starim putem ka Subotici iz NS do Feketica, pa da se tu ukljucite na autoput ka Horgosu i ustedite par stotina dinara. Ulgavnom je dobar put osim jednog dela koji je poprecno ispresecan uskim kanalicima. 
  • Kada predjete granicu posle OMV pumpe kada sa autoputa skrenete ka Segedinu, posle par kilometara ima kamera sa radarom postavljena iznad puta. Drzite se ogranicenja.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to tema ali ajde da pitam...a ako postoji tema,molio bi mpderatore prebace moj post.

Elem,isao bi za Suboticu,na onu njihovu pijacu gde ima sve i svasta. Pa me zanima da li je isao neko tamo i da li se isplatj ici. Konkretno me zanima hrana i hemija za kucu,a ako ima i nesto drugo,sto da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suboticki buvljak nije nista posebno ako se uzme u obzir da je Segedin samo 10km odatle a svi u Subotici donose robu iz Segedina. Sam izracunaj matematiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam to,islo bi joa dvoje samnom kolima a jedan nema pasos. Pa je to problem. Znam da je tamo sigurno jeftinije i bolje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matematika je ova:(pre)prodavci iz Subotice  prvo robu nabave u Madjarskoj, pa na sve to povrate PDV koji je u Madjarskoj 27%. Zato i imaju osetno nize cene proizvoda. Jeftinijie bi ti bilo u Madjarskoj da pazaris SAMO ako se vratis u periodu od 150 dana i povratis tih 27% za kupljenu robu. Plus, jako bitna stvar je da se povrat PDVa radi ako je racun veci od 52000huf, tj oko 173eur. Bar je tako u ''Auchan''-u.

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci,nije losa kombinacija kupovati u Subotici. I ja sam cuo da imaju nize cene bas zbog povrata pdv. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti preprodavci robu ne nabavljaju u Segedinu vec mnogo blize.Na granicnom prelazu Kelebija,tacnije odmah po ulasku u Madjarsku (stotinak metara od granice) postoje dva velika marketa u kojima su cene vise nego povoljne,pa jos ako ides na povrat poreza  :smoke: .A postoji resenje i za onog saputnika bez pasosa-ostavite ga na Kelebiji-ima extra restoran-ergela sa raznim sadrzajima a za to vreme vi obavite kupovinu.Bila sam bas prosle subote i ukupno sam izgubila mozda 20minuta i tamo i nazad na pasoskoj kontroli.Jedino u povratku,ako idete po AFU ulazite u poduzu kolonu za koju ne znam koliko brzo ili sporo napreduje.U samim marketima mozete da placate nasim karticama a primaju i evre....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Acikota...neke informacije nisam znao.

Pa pnda definitivno cu ici za Segedin ili kao sto ti rece,odmah posle granice. Planiram da idem krajem meseca pa javljam utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se zadržavanja na granici tiče sve zavisi na koga se namerite. Mene su na ulasku u Mađarsku gnjavili dobrih 20min jer nije bilo nikog ispred ni iza, pa je bilo dosadno ljudima pa verovatno da ubiju vreme. Da bude fora još bolja pregledaju mi gepek, a tamo nigde ništa osim alata i par ulja.

U povratku sam se zadržao ukupno 2min na oba prelaza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene su na ulasku u Mađarsku gnjavili dobrih 20min

Da bude fora još bolja pregledaju mi gepek, a tamo nigde ništa osim alata i par ulja.

Pa sta se cudis, sigurno je i njima bila sumnjiva flasica Castrola u gepeku Fiata  :harhar:  ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se zadržavanja na granici tiče sve zavisi na koga se namerite. Mene su na ulasku u Mađarsku gnjavili dobrih 20min jer nije bilo nikog ispred ni iza, pa je bilo dosadno ljudima pa verovatno da ubiju vreme. Da bude fora još bolja pregledaju mi gepek, a tamo nigde ništa osim alata i par ulja.

U povratku sam se zadržao ukupno 2min na oba prelaza.

 

Meni su tako čukali po zadnjem braniku... čukaju oni tako, pa se malo sagnu da pogledaju odozdo, pa opet čukaju, pa jače, pa jače i ja mu kažem - "E bre nemoj toliko da lupaš, izlomićeš mi branik... a i ispašće mi paketići!". Lik se okrene, ustane i pogleda me u fazonu "da li da te sada izujem iz gaća ili da te pustim jer misliš da si duhovit" :lol: Srećom, ispao sam veoma duhovit :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po mogucstvu izbegavati Horgos kad su praznici-ume da se ceka i po 4-5 sati. Moze se ici na Backe vinograde koji su u blizini. Sidje se sa autoputa na izlaz za Kanjizu. Mana je sto prelaz radi do 18h. I tu ne pustaju fiatiste sa Castrol uljem u gepeku. Pise na sajtu AMSSa. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...