Jump to content
FAS Goran
gasha

Segedin

Recommended Posts

necu da duzim! bio sam u petak sa zenom i detetom u segedinskom akvapolisu i svima preporucujem da ga posete. Nalaze na obali Tise vrlo blizu centra. Parking mesta ima u samom parku i bio je za dz (verovatno jer je bio radni dan). Cena je oko 16 evra za citav dan, mada je skroz dosta kupiti i popodnevnu ulaznicu.

Sve je extra uredno ,cisto, prijatna atmosfera, voda je svuda blago zagrejana tj. prijatna. Gomila tobogana,masazera... Sve ulazi u cenu sto smo maksimalno iskoristili. Za dete smo dobili nepromocive pelene tako da se i on bucnuo u bazen. Hrana se unosi bez problema (pasteta,slanina,paprika...) pa nismo bili gladni njamii! Jedino smo se smorili na granici pri povratku jer je sve puuno turaka, a i carinicima se nesto nije zurilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam pre neki dan u Segedinu, a zimus i u Aqua parku.

Mogu da potvrdim da je izlet lep zanimljiv, i izvodljiv u jednom danu.

Preopurucujem obilazak Core, i slicnih TC u povratku, imaju dobre kackavalje :)

Sto se tice granice probajte malogranicni prelaz Djala, juzno od Segedina zatvoren je za strance, ide se na Zrenjanin - Kikindu.

Trik je sto radi do 18h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce za sve one koji su išli do Segedina - da li ste kupovali vinjetu?

Malo mi je bezveze da kupujem vinjetu za 7km autoputa. Čini mi se da ne mora ni da se ide autoputem do Segedina, ali nisam siguran...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovoriće neko već pouzdano, ali mislim da te njihove vinjete važe za sve puteve, ne samo za autoput... Na primer, meni su u Rumuniji kad sam se vraćao na izlasku tražili vinjetu, a do Temišvara (gde sam išao) ni nema autoputa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba vinjeta do Segedina...Kad udjes u Madjarsku,imas jedno iskljucenje za Segedin pre OMV pumpe i imas jedno iskljucenje posle...Moja preporuka ti je da se iskljucis pre pumpe,posto tim putem kad ulazis u grad prolazis i pored pijace,Metro-a i Core....Sretan put !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba definitivno, ja za to nisam znao tako da sam prvih 10 puta platio ali poslednjih 10 puta nisam i nije bilo nikakvih

problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako sam i pretpostavio ;) Znam da prema Budimpešti postoji kontrolni punkt na autoputu. Osim toga niko nikad nije pitao za vinjetu, a išao sam u Budimpeštu više puta (sa vinjetom naravno).

Jel se ide preko sela Roške?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo i u povratu treba da se vratis regionalnim putem koji tek zadnjih 200 metara izbija na autoput, tik pred granicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo i mojih iskustava iz Szegeda :)

Prva stvar koja mi se svidela je što vam za put do tamo ne trebaju vinjete, međunarodne dozvole, zeleni kartoni i slične stvari. Meni niko ništa nije od toga tražio. Dovoljno je da kažete gde idete i zašto i uglavnom nisu mnogo zahtevni ni oko gledanja pasoša. Ali, sa druge strane carinska kontrola radi svoj posao i bolje nego što treba. Dolazimo mi na granicu i jedno 30 vozila stoji ispred. Gledam šta se dešava i vidim da pretresaju neki VW Transporter na sred puta umesto da ga pomere sa strane i ljudi čekaju dok se obavi kontrola. A u kombiju jedno 50 Turaka i ko zna koliko stvari :laughing:

Prosto milina da to sve čekate da završi, pogotovu ako nemate zimske gume, a sneg lagano počinje da pada. Generalno im je carinski prelaz očajno organizovan. Kada smo mi došli na red morali smo da čekamo da Mića navuče fantomku i jaknu i propisno nam pretrese auto. Čak je i pod gepeka podizao pošto mu je izgleda bilo sumnjivo što u gepeku imamo samo kišobran i lance za sneg.

Pošto nismo planirali da kupujemo vinjetu, odmah posle granice smo se isključili za Kan../Mag.. i nakon toga odmah levo za to na Mag :) Put nije loš, ali nije ni za neku oštriju vožnju jer ima par rupa i dosta je uzak. Mala napomena za one koji koriste iGo sa mapama iz 2011e godine, ne oslanjajte se mnogo na to jer neki putevi nisu dobro uneseni pa hoće da vas odvede u obližnja seoca i produži put za koji kilometar. Oko snalaženja nije bilo problema pošto su meštani i više nego ljubazni. Šteta samo što baš niko ne razume ni reč Engleskog jezika. Prvo nam je fina žena nacrtala kartu kako stići do Arkada sa sve unošenjem semafora, a nakon toga je stao čovek kolima i rekao nam da(ako sam dobro razumeo :) ) ide ka tamo i da će nas odpratiti do Arkada. Jedino je bio problem što ga fini čovek nije spuštao ispod 130 po krivinama pa sam samo gledao odakle će policajci da iskoče i opelješe nas :laughing:

Na kraju je sve dobro prošlo i dolazimo u Arkad u roku od 10ak minuta pratenja našeg domaćina. Ono što mi je prvo zapalo za oko je što nigde nema bilo kakvog znaka na Engleskom jeziku tako da će te propisno lutati po garaži dok nađete vrata ukoliko na govorite Mađarski. E sad dolazi na red i sledeće iznenađenje. Ulazimo u žurbi u deo sa prodavnicama i tražimo toalet. Levo-desno jurimo i odemo gore pošto se jedini wc nalazi na spratu kad tamo ima baba-sera!! Da bude i veće uživanje, ne prima žena evre i ne zna da objasni gde ima menjačnica. Opet jurnjava po spratu da nađemo menjačnicu i dođemo do wc-a i na kraju je nalazimo u prizemlju i opet trčimo gore.

Sama kupovina je ok prošla, stvari koje nisu na akciji ni ne treba gledati pošto isto koštaju i kod nas dok su akcije kod njih zaista primetne pa majicu kratkih rukava možete naći već od 4 evra, a džempere od 10ak. Opet loša stvar oko organziacije je što cena koja je okačena iznad vešalice važi samo za neke artikle pa može da se desi da se iznenadite kada odete na kasu i vidite koliko nešto što ste hteli da kupite u stvari košta. Spremamo se da krenemo u Tesco ,izlazimo napolje i vidimo da je sve zavejano i solidna mećava počinje. Pošto nemam zimske gume brže-bolje smo izašli na autoput i krenuli ka granici da ne bi bilo problema sa policijom. Lagano nas puštaju iz države i sa još manje problema sa vraćamo u našu. Kako smo ušli u Srbiju vidimo da je ceo put zavejan i da će biti veselo u povratku. Tragova guma nigde 5km od granice,a vetar duva toliko da pahulje odzvanjaju o stakla kad udare i volan samo migolji iz ruku.

Do Novog Sada smo išli brzinom od najviše 70km/h i tu nas apsolutno niko nije pretekao tokom cele deonice i uglavnom su ljudi stajali sa strane i čekali da nevreme prođe. Da bude doživljaj još lepši naleteli smo i na autobus koji se prevrnuo. Srećom, niko nije teže povređen, a bilo je 15 lakše povređenih po rečima čoveka na Molovoj pumpi. Uzrok nezgode je bio drugi nesavesni vozač koji je izleteo pred autobus i naterao vozača da naglo koči.

Već oko Fruške Gore su uslovi za vožnju postali prihvatljivi i stigli smo kući bez problema.

Meni iskreno nije ni bilo do slikanja zbog snega i uslova za vožnju, ali evo par slika koje je sestra uhvatila usput :)

Prvo par slika Segedina pri dolasku u grad

100_5038.jpg 100_5040.jpg

izgled Arcada sa Uskršnjim dekoracijama

100_5007.jpg 100_5010.jpg 100_5016.jpg

100_5017.jpg 100_5018.jpg

I na kraju par slika nakon ulaska u Srbiju. Ovo je sa početka puta gde je još bilo ljudi i tragova guma. Kada je krenulo pravo zezanja po snegu nijednom od nas nije bilo do slikanja :laughing:

100_5043.jpg 100_5045.jpg

100_5046.jpg 100_5047.jpg

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još nisi spustio brisače. :harhar:

U decembru kada smo išli za Segedin ovako je bilo i milina za preticanje. A u povratku apokalipsa. Sneg i led do NS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da mi se to uopšte ne radi posle onog igranja sa lepkom :) Jedino ako mi baš bude dosadno jedan dan uzeću da se igram, a i već sam navikao na ovo pa mi ni ne smeta mnogo.

I meni je tek posle krenulo pravo nevreme. Najgora je ona čistina posle granice gde nemaš baš nikakvog zaklona tako da ako ti vetar ne ide na ruku i najmanja pahulja deluje kao mećava i užasno iritira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahogy látom és érzem őket a válság?

Ez a hó? Mert Vinterke ez csak a bemelegítés! :p

Колико видим и код њих се осећа криза ?

Ово снег? Zа Винтерке је ово тек да се загреју ! :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milyen vinterke. Csak ismerd Continental téli gumikkal. Tesztelt és bizonyított. Megyek, hogy egy bélyeg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju ga ni oni u Nišu pa teraju dalje. Doduše ne do Segedina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vezi vinjete. U Madjarskoj postoji video kontrola vinjete preko registarskih tablica tako da kada vas zaustave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe su jasno obeležena mesta gde se nalazi video kontrola i gde mora da se drži određeno rastojanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima, onih zadnjih kilometar pred granicu Horgos, takodje stoji da treba vinejta na saobracajnom znaku?

Bar kad se ukljucujem iz pravca one Roske, ili kako se zove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za video kontrolu je fino obeleženo, ali nije potrebno ukoliko se izključujete sa autoputa do drugog priključka ili tu uključujete i odmah izlazite iz zemlje, barem mi je tako rekao policajac na granici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do Segedina niko i ne pita za vinjetu, dublje u Hu bilo bi problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...