Jump to content
FAS Goran
Elra

Fiat Brava / Marea 1.6 16v - miris benzina / smrad iz auspuha

Recommended Posts

Mislim da ne bi radio lepo da ima lose sagorevanje. Inace i ja sam osecao miris sagorelog benzima a pogotovu zaimi kad je pod sauhom, kad sam kod kola napolju ne u kolima naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kaskabgd Upravo tako. Uvek se oseca miris benzina kad pod sauhom i kad je hladno,sasvim normalna pojava... Ako ti smrdi benzin i kad je vruc auto i dok vozis to je onda problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motor lepo radi zamenili smo svecice i poboljsao se rad i ima sange ali benzin uzasno smrdi dok radi u leru kad je vruc  ne osecam da smrdi u kabini ali pre sudara dok je uleru radio nista se nije osecalo.Da li moze biti neki senzor sto mu da je smesu da je problem kad tako lose sagore ne smem da ga vozim jer kontam da trosi ko hamer 14l :D Drugar mi kaze da moze biti senzor toplote vazduha ne znam odakle da pocnem da resim to sagorevanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.6 16v, 2001 god. Pri velikim obrtajima (4000 pa na vise), kako u leru, tako i u voznji, oseca se neki smrad. U voznji je dobar, dobro vuce, pa mi to nije bas jasno. Kada u leru brzo potopim gas, a jos brze ga pustim, auto "stucne" i pojavi se taj smrad, ali to dolazi ispod haube. Da li je to dihtung izduvne grane? 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

cus ovoga :rofl:da ga salta na 2500 ko dizel haha, redovno odrzavanje i gas do poda, punto kod mene 5 godina-90 000km se vozi zestoko, nikad nista. Jazavac, kod majstora pa ce svidjet, ovako zamisljat mirise tesko to ide haha

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/1/2018 at 11:17 AM, dejanhn said:

cus ovoga :rofl:da ga salta na 2500 ko dizel haha, redovno odrzavanje i gas do poda, punto kod mene 5 godina-90 000km se vozi zestoko, nikad nista. Jazavac, kod majstora pa ce svidjet, ovako zamisljat mirise tesko to ide haha

OPLAKAH na komentar i reakcija bila ista ta cus ovoga :lol: haahhaha 

On 3/1/2018 at 3:08 PM, Jazavac kg said:

Mislim da nije problem u godinama, zato sto imam dedru 92 godiste, i pored takve voznje je jos uvek dobra. Samo sto kod nje nema tih mirisa :lol:

Napisi jos nesto,kakav je smrad,na sta podseca,da li se oseca u kabini i dok ne radi ventilacija ili samo kad radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo osvežim temu.. U kabini mi se ponekad, ne uvek, oseti neprijatan, zagušljiv miris ja bih rekao izduvnih gasova ali nisam siguran..  To primećujem kada nas je više u kolima i nakon nekog vremena vožnje pa ne mogu da procenim da li sam samo pregrejao kabinu s grejanjem ili je nešto što ne treba da se oseti. Takođe, to ne osetim leti kada klima hladi, samo kada greje. Ne znam da li ima veze s tim ali mi se i kazaljka goriva čudno ponaša, sipam gorivo, nikada do vrha (nema se) i isprva mi se čini da je nedovoljno podignuta a onda se u toku vožnje posle 20ak minuta umesto da pada, podigne iako vozim po ravnom! Takođe se kazaljka čas spušta čas diže doduše ne naglo nego  srazmerno mojoj brzini, kao da je pokazivač potrošnje a ne same količine goriva. Da li je to normalno i ima li veze sa mirisom izduvnih gasova? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu samo da ti kazem oko kazaljke goriva,to se i kod mene desava isto odnosno slicno. To je do plovka,kad stojis koso ili na uzbrdici "imaces" vise lli manje zavisi kako si nagnut pa kazaljka tako pokazuje. Mada 20 min je bas velik period,kod mene je to u par minuta sve :D A to tesko da moze da ima veze sa mirisom izduvnih gasova u kabini. U kabinu se uvlaci miris i vazduh iz motornog prostra,pa ti mozda negde oko motora pusta neki miris i ventilacija ga prosto uvuce,kod mene se osetio antifriz u kolima jer je na hladnjaku curelo i tako sagorevao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja to kontam za gorivo ali rekoh ti da je sve to na ravnom, ja sam iz NS, vozim uglavnom po Vojovodini a i kad idem negde u brda to se pojavi i pre brda, na ravnom. Šalim se sa sapunticima da ćemo dok stignemo na odredište taman imati pun rezervoar. :D Dobro mi ukaza da proverim antifriz, na to nisam pomislio mada nisam primetio da nešto curka ispod motornog prostora a da je izduvni sistem računam da bi se čuo drugačiji zvuk i uticalo na rad motora. Čudan je taj moj autić, nit je pokvaren nit je sve ok, već taman da sumnjaš u njega ko u vetropirastu žensku. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/2/2019 at 5:17 PM, IgorBG said:

Ja mogu samo da ti kazem oko kazaljke goriva,to se i kod mene desava isto odnosno slicno. To je do plovka,kad stojis koso ili na uzbrdici "imaces" vise lli manje zavisi kako si nagnut pa kazaljka tako pokazuje. Mada 20 min je bas velik period,kod mene je to u par minuta sve :D A to tesko da moze da ima veze sa mirisom izduvnih gasova u kabini. U kabinu se uvlaci miris i vazduh iz motornog prostra,pa ti mozda negde oko motora pusta neki miris i ventilacija ga prosto uvuce,kod mene se osetio antifriz u kolima jer je na hladnjaku curelo i tako sagorevao.

Bio si u pravu. Otišao kod majstora neki drugim povodom kaže on i hladnjak kabine je negde šupalj pa kaplje antifriz. A to daje i odgovor šta se oseti i zašto samo zimi, jer kad se uključi grejanje onda vazduh ide preko tog hladnjaka kabine tj. grejača koji mu pušta i antifriz, a kad je u pitanju hlađenje ne ide preko hladnjaka. E sad me zanima pošto on reče a vidim i na netu da se radi hladnjaka, grejača kabine mora skidati cela instrument tabla, koliko košta taj rad majstora i ako je skupo jel postoji mogućnost nekako iz motornog prostora da se zameni na mom autu? Kako si ti rešio pitanje hladnjaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, voodoons said:

Meni je nedavno zamenjen taj hladnjak. Ne mora da se skida tabla da bi se zsmenio a hladnjak je bio tu negde oko 2.5 somića..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo provedoh pola noći čitajući o sistemu i zameni malog hladnjaka i videh na ovom forumu na temi "grejač kabine" da se može zameniti prilaskom sa mesta kasete na suvozačkoj strani. Hvala ti puno na odgovoru, pošto si skoro to menjao i iz NS si takođe, gde si kupio kakav za tih 2,5 hiljade i koliko te zamena koštala u kom servisu? Jesi dobio uz hladnjak i gumice koje zaptivaju cevi na ulazu u hladnjak?

 

Možeš i ovde napisati marku i prodavnicu hladnjaka i servis, što da ne, dobre stvari i zaslužuju da se čuje za njih. A mi smo s ovim već za temu "grejač kabine" a ne ovu "miris benzina i auspuha" izem ga, nisam odmah detektovao vrstu mirisa tj. smrada :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja te samo mogu uputiti na servis gde su mi menjali. Ja ne znam šta je menjano i kako, znam samo da mi je napomenuo da ne mora tabla napolje..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, voodoons said:

Ja te samo mogu uputiti na servis gde su mi menjali. Ja ne znam šta je menjano i kako, znam samo da mi je napomenuo da ne mora tabla napolje..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa da, daj reci koji je servis gde su ti menjali i gde si prethodno kupio taj hladnjak za 2,5 hiljade? Da mogu već možda i danas da se bacim u potragu za hladnjakom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja uzimao hladnjak, oni su nabavljali. Servis BVM, Geri Karolja.. to mi je drugar, ne znam kako je redovna cena, ja sam platio 2.5k DIN..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam menjao sam mali hladnjak u kabini,lako se menja...

gumice ne idu uz hladnjak,ja sam kod mene stavio O ring gumice i evo vec pola godine je ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@voodoons Hvala na informaciji. Mislim da znam koji je to sevis, jednom sam tamo čini mi se punio klimu. Pa ti si super prošao sa sve ukupno 2,5h. Nadam se da neće obične nepoznate mušterije derati.

 

@miljanxXx Vidim na forumu da mnogi to rade sami ali vidim i da se napate sa tim pogotovo ako im je prvi put pa ne retko i opet nešto flisuje jer nisu ili vazduh izbacili ili dobro zategli gumice. Ja se slabo razumem u mehaniku pa ne bih nešto da zeznem a nemam ni garažu niti dvorište gde bih to mogao uraditi, kola inače stoje na parkingu ispred zgrade. Još da taj otrovni antifriz udahnem ili da prosipam u kanalizaciju direkt, ne ide. Lakše mi ako nađem neki povoljan servis da to urade kao što ih vidi ima da rade to za 1,5-2h din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet ti je da ne verujes svemu sto ti kazu majstori da mora da se skida jer nije uvek bas tako nego on prosto tako moze vise da naplati,nadji proveren i pouzdan servis. A oko zamene ti vec rekose ljudi,sa srecom. :) Koliko sam ja upucen oko cenovnika od drugara sto su radili male hladnjake,ispod 50e niko nije prosao :D Prvo antifriz 1000-1500,ruke bar 1000 ako ne i 2000 i sam hladnjak mislim da nije jeftin (ja sam veliki hladnjak platio 9500) pa ti vidi i sam koliko to moze da kosta otprilike. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beokar prodavnica u beogradu,radijator grejanja za brava 1.6 kosta 1800 din. Ja sam gledao dok majstor menja,samo izvadi kasetu,tri srafa drze i vidi se radijator. A gumice je uzeo u servisu auto klima. Ne secam se tacno ali mislim da je za ruke uzeo oko 1500 din. Cak ne ispusti sav antifriz samo malo. Ali obavezno da ti ozraci sistem posle

Edited by Nemanja342

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen pre nekoliko meseci u servisu Zoran u Petrovaradinu, pošto sam ja iz NS. Uradio to za 2000, mali hladnjak plaćen valjda 1800 a antifriz sam već imao kući. Svakako hvala na info, da znaju eto gde i u Bg ima normalnih majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...