Jump to content
FAS Goran
Elra

Fiat Brava / Marea 1.6 16v - miris benzina / smrad iz auspuha

Recommended Posts

Pri jačem gasu 3500+ o/min na usponima osjetim miris benzina u kabini. Motor normalno radi, ubrzava, nemam zamjerki. Da li je neko imao ovakvo iskustvo i šta bi moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Neshone

ja imam to iskustvo nekoliko godina, pogotovo kad mi je otvoren desni prozor pri vecim obrtajima, uzbrdicama i slicno... iznad prednjeg desnog tocka postoji neki regulator izduvnih gasova ili tako nesto i u njega idu crna i plava cevcica koje prolaze iznad posude za vodu i par ljudi mi je reklo da miris verovatno dolazi odatle. u principu izgleda da taj regulator nema nikakvo svojstvo osim mozda ekoloskog pa se zato i ne odrazava na rad motora...

Edited by Neshone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svim forumašima i ljubiteljima fiat-a

želim da prenesem iskustvo koje mi se desilo u poslednje vreme. Možda je to nekom poznato ali ja nisam znao za tu caku.

Od kako sam poslednji put sipao benzin oseća mi se benzin u vozačkom prostoru. Iako vozim na plin nije mi bilo sve jedno a pogotovo što vozim i malo dete. Mnogo toga mi je prolazilo kroz glavu ali rešenje je bilo vrlo jednostavno. Pumpadžija mi nije zavrnuo čep od rezervoara nego ga je samo prislonio i zatvorio poklopac. Od kako sam ga ja zatvorio kako treba taj miris se ne oseća više. Ne znam kako se to uopšte desilo ali bitno je da je rešilo problem. Dakle, ako ima neko sličan problem neka prvo pokuša ovo jer je najjednostavnije za početak.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ heheh bas tako. i meni su par puta pumpadzije "zatvorili" cep. obicno ja sipam gorivo, al verovatno je bila neka guzva pa sam nesto bio zbrzao. poruka svima - prvo proveriti cep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni je ventilacija uvlacila miris benzina, ispocetka malo, kasnije sve jace, da bih na kraju primetio da mi i pored toga sto vozim na gas potrosi i benzina vise nego obicno.

Odmah posle voznje sam podigao haubu i odnapred gledano na levoj strani postoje dva creva za benzin koja spajaju cevi za dovod benzina i sam motor... Ukratko, jedno je bilo vlazno, zamenio sam ga, stavio nove selne i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedan problem,a to je da mi se povremeno u vožnji smrdi gorivo,i to jedino kad otvorim prozor,čini mi se da je to najčešće kad idem uz stranu,i na vrućinama,znači nije uvijek,nekad se vozim i pitam kako da se sad ne osjeti taj smrad goriva...sondu novu sam mjenjao i nakon toga je isto.čini mi se da je to se počelo dešavati nakon ugradnje katalizatora..a stvarno mi je problem,jer to unutar auta guši,ne možeš se normalno voziti,a pomalo me i strah da se ne bi šta zapalilo. nema traga nikakvog curenja goriva,pogotovo ne oko pumpe,niti ispod..

u pitanju je brava 1.6 16v 97 god,76kw...

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi par dana mi se oseca benzin u kolima,nanjusio sam da je deo pumpe u rezervoaru u pitanju.Na obelezenom delu mi izvire lagano gorivo.

 

Pokusao sam rastaviti metalni deo ali bezuspesno,nisam hteo da silim. Cemu sluzi ovo i kako resiti problem?Hvala!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

regulator pritiska ima par tema o ovome na forumu postoje dva resenja jedno privremeno da zalijes gore nekim kompozitnim lepkom I da molis boga da ne procure ponovo Ili da kupis kompletan negde u nekoj prodavnici ali mislim da je dosta skup nov...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav. Nevolja nikada ne ide sama. Elem u jednoj od tema opisao sam problem sa autom prilikom odlaska na more. Tamo je u autoservisu uradjena dijagnostika i zamenjena bobina, auto je posle toga oziveo, mada majstoru nije jasno zasto je dijagnostika pokazivala da ne radi ni jedna dizna i lambda sonda. Uprkos tome auto je isao odlicno. Prilikom povratka sa mora desila se sledeca stvar. Auto je isao Ok bez paljenja one lampice koja me je udavila dok nisam promenio bobinu i lepo je vukao sve dok nisu krenuli usponi a tada se osetio miris benzina i nakon toga auto je poceo da gubi snagu i da ne prima gas. Nikakve lampice mi se nisu palile. Problem je nestao nakon zaustavljanja i pauze od nekih 15ak minuta a nakon toga 20ak km ide dobro pa ista prica. Cim osetim miris benzina znao sam da ce poceti da zeza. Potrosnja je bila velika. Da li je neko imao slican problem. Auto nema plin i ne znam da li je ikada imao posto nisam 1 vlasnik. ... i jos nesto, kada je najstor izbrisao greske prilikom zamene bobine na moru, prilikom startovanja motora te greske su se ponovo pojavile, mada kazem auto je isao odlicno.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dijagnostika ne može da ti pokaže sve greške..To kod automobila straijeg datuma nije moguće..Trebalo bi da posetiš neki dobar servis i da pretreseš sve oko dovoda goriva i ostalo ..

Ovako možeš samo da nagađaš šta je..Većina majstora tako radi..Menja pojedine delove čisto onako..Ili bar trenutno reši stvar a kasnije opet muka itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad neće da prima gas ti staneš, otvoriš poklopac motora i na "upaljen" auto proberiš pritisak goriva na vodu dizni a to učiniš tako što skineš kapicu sa kraja i pritisneš ventil. Još bolje se to radi manometrom. Zapravo, najbolje to majstor proveri sveee...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam video nikakvu kapicu, gde se ona nalazi ? a drugo, i kada nadjem to i pritisnem sta treba da se oseti ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, al`, da li je moguce da i ova druga bobina nije bas najbolja pa da ne baci varnicu na neku svecicu te zbog toga gorivo ostane u cilindru te auto presisa pa zbog toga se oseti i miris i gubitak snage ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima,

 

poslednjih par dana bas mi smrdi iz auspuha kad vozim na gas. pogotovo osetim kad stanem. u petak sam se vratio sa mora za to vreme dok sam bio na moru cale je bio u bosni. i kad se vracao sipao pun u bosni, nije nigde i nista dosipao i kad je stigao u bg nije ga vozio. ja sam auto vozio subotu i nedelju i apsolutno nista nisam osetio. u nedelju uvece sam otisao na eko pumpu i sipao pun,cim sam stao na parking po povratku sa pumpe osetio sam taj smrad. auto radi sasvim normalno i sve je ok,pa se pitam dal mozda neko ima slicno iskustvo ili sta bi mogao mozda biti uzrok tom smradu a da nije zbog gasa.

 

inace trenutno na eko pumpama imaju neku akciju ako sipas preko 25l gasa dobijes 10% popusta cini mi se,mislim da je sve to povezano jedno sa drugim...!?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

da,citao sam i ja o tome ali to je bio slucaj iskljucivo kad se vozi na benzin a kad prebace na plin smrad nestaje... kod mene je obrnuto i nisu pokvarena jaja. ne preostaje mi nista nego da ispraznim bocu do kraja pa da sipam na nekoj drugoj pumpi. takodje sam poprilicno siguran da se to desava tek kada se auspuh ugreje,jer kad sednem u kola kad je hladan ne osecam nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me da li se jos kod nekoga cuje sistanje kod izmedju suvozacevih vrata i krila dok auto radi? Ponekad se oseti i miris goriva.

Mislim da je kod mene pukla ona posuda sa aktivnim ugljem pa ne znam da li je moguce da odatle vuce fals vazduh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pocepano mi je pancir crevo cuje se malo jace nemam co2 aparat a da bih zamenio crevo treba se seci i variti pa nista dok ne odem u Pancevo, kako mogu do tad malo sanirati? obloziti ga necim? i kad nabijem glas oseca se neki neartikulisani miris :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima imam fiat brava 1.6 103ks  imao sam sudar,odslepao auto kod limara i stojo kod njega oko 4 meseca,do nije uradio sve.Motor pre sudara je radio odlicno i sad lepo radi jer nije ostecen u sudaru nista.Ali oseca se lose sagorevanje,kad radi u leru osecase jak miris benzina a pre sudara je extra sagorevao.Majstor kaze da su dizne ili sto je auto dugo stojao vase misljenje me zanima,sta moze biti uzrok tako da se oseca benzin  i lose sagoreva.

Hvala

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...