Jump to content
FAS Goran
bvasecki

Fiat Bravo - radio se sam ugasio, posle toga nemam više zvuk kada ga upalim

Recommended Posts

21 minutes ago, Neša89 said:
Postovani clanovi kluba ima jedno zanimljivo pitanje, tj proble. Vozim Fiat Bravo 2008 godiste 1.9 mjet 150 konja Sport, imam problem sa zvukom tacnije moj radio se upali i ne daje zvuk na zvucnike i wufer, izvadjen radio stavljen drugi ista prica, oba radija probana na drugom Bravu i rade, osiguraci svi ispravni, znali neko u cemu je problem. Unapred zahvalan..

Proveri instalaciju, da nemaš kratak spoj, ili neki zvučnjak da nema kratak spoj.
Dovoljno će ti biti zujalica na unimeru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino to nisam gledao,ali probacu i to, sto znaci skidanje tapacira itd....A znao je da se povrati zvuk sam od sebe, pa opet nestane, pa sada ga opet nemam. Onda sam ga par put skinuo sa klema i radio je neko vreme i sada opet nista, ne daje niakav zvuk kao da se nepale zvucnici i wufer uopste kao da nemaju napajanje. A dva osiguraca koja su za njih rade normalno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu tu bas samo dva osiguraca ;) ... Imas pobudne signale za woofer, sa ISO A2 i A5 linija.

Dok linije izlaza za zvucnike (ISO B, 8 komada) prvo idu na woofer, pa tek sa njega na zvucnike. Imas kompletne seme koje sam vec ostavljao:

On 10/21/2019 at 3:37 PM, Ivan said:

@Vicko989

Naravno da moze, evo i sema woofer-a iz eLearn, bas za Bravo (verzije bez RadioNav i ConnectNav). Jednostavno je i kao sto je pretpostavljeno - vrlo slicno kao na Stilu. Jedino sto ovde sa radija idu 2 pobudne linije sa ISO A konektora A2 i A5 (kod Stila je bila jedna sa ISO A (A2) i jedna sa Mini ISO (C6)). Dodatna naponska linija preko osiguraca, dok linije sa izlaza za zvucnike na radiju idu na woofer pa sa njega na zvucnike. I to je sva "mudrost":

 

Untitledb1.thumb.jpg.153a13297899e5cd6fe67ff4866e9682.jpg Untitledb2.thumb.jpg.69d952b003b7d408fd4f477e9485f05d.jpg

 

Sifarnik komponenti:

 

Untitledbk.thumb.jpg.12b738239c0e8942843f428756b7af3d.jpg

 

Polozaj komponenti na vozilu:

 

Untitledbl.thumb.jpg.9d130ec62bf72e929d9088ccc410cfca.jpg

 

Ako nesto nije jasno sa seme - opis i funkcionalni opis sistema:

 

Untitledbo.thumb.jpg.fca851e4b56d54d11e49356363759a08.jpg Untitledbfo.thumb.jpg.75ffb4a508095391984e3e697b0713b1.jpg

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kratak spoj baci radio u taj nazvao bih Safe Mode.
Prvo bih proverio sto kolege kazu. Redom zvucnike jedan po jedan proveriti zujalicom i na masu.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Neša89 je javio porukom šta je bio problem:

Quote

Pronašao sam kvar samo da javim jedan osigurač je delova ispravno al šmercovao je stavljen nov i zvučnici rade. Hvala svima 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...