Jump to content
FAS Goran
edvard81

Fiat Brava 1.4 12v - problem sa paljenjem

Recommended Posts

On 1/18/2017 at 2:12 PM, Mihajlo F said:
Jeste alnaser, i ja sam imao sličan problem. Odneo sam ga na remont i sad super pali


Drug moze pitanje uzeo bi polovan alnaser moj je motor 1.4 12 v jel mora od tog motora ili moze od nekog drugog hvala na odg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda i može od nekog drugog, ali onda moraš da gledaš da budu slične snage.

Bolje ti je da remontuješ taj tvoj i da znaš na čemu si nego da uzimaš polovan za koji ne znaš u kakvom je stanju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Bravo 1.4 12v '98 dok je hladan upali normalno. Cim digne radnu temperaturu ugasi se sam i nakon toga nece da upali. Samo vergla.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno by lomisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vergla, a nece da upali najverovatnije je senzor radilice.

Pogledj temu na kojoj smo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam rešio moj problem, naime bio je problem u rotoru anlasera,ne u bravici, automatu i sl... Pošto anlaser ima 3 četkice, 2 plusa i jedan minus, kada se rotor namesti tako da parče koje je na rotoru falilo, poklopi se sa minus četkicom, nema šanse da zatvori kolo i da zavergla. Sve je drugo bilo ispravno, čak šta više sve je novo. Lepo da kontakt ali ne vergla,mrtav...na gurku bez problema na metar upali...ali eto. Rasturiti anlaser i sve proveriti, pa polako. Ne mora se odmah trčati kod majstora, polako šraf po šraf. Sad pali i kreše kao blesav, ma koja temperatura da je u pitanju, nisam imao problema, a zvuk paljenja je postao kao da je auto iz salona sa 0km... :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem!

Fiat 1.4 12V, normalno pali i sve je u redu neko vreme. Ali... Posle recimo 20ak minuta vožnje ugasim ga i kada hoću ponovo da ga upalim, pojavi se kod ključa (žuti ključ) i ni makac odatle. Ostavim auto sat vremena, ohladi se, sednem u auto i upali kao mina. Ovo mi se desilo nekoliko puta da kažem iz vožnje, ali mi se desilo dva puta i posle dužeg mirovanja automobila, stim što je auto bio na suncu. Dakle primetio sam da se to dešava kada je auto vruć na ovaj ili onaj način.

Da li je neko od Vas imao sličan problem i kako mogu da ga rešim?

 

Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav jedno pitanje fiat bravo 1.4 12 v 99 god ima problem dugo vergla i upali tako hladan vruc isto jedino odma pali ugasis auto odma na kljuc sastavi prodje 10 min isto vergla nekih 10 sekundi i upali 

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavio sam novu bombinu,nove kablove i nove svecice,i kada pokusam da palim auto on ne dobija struju na kablovima,skidao sam kablove ali i dalje nista,u cemu bi mogao biti problem?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...