Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Jagodinac

Toyota RAV-4 2.0 D-4D - potrošnja ulja

Recommended Posts

Cao drustvo evo i mene posle duzeg vremena.

Promenio sam posao sada sam postao vozac fijakera (BUS-a) pa je malo vremena na raspolaganju.

Elem danas sam doziveo nesvakidasnju situaciju.

Kolega je kupio pre dve godine pomenutu toyotu prvih 15000 sve ok.

Nakon izvsenog servisa auto je u periodu izmedju 15000 i 30000 potrosio skoro tri litara ulja.

Da ne verujes,danas bio sa njim u tojoti posto covek slabije prica nemacki i onaj lik tamo me ubedjuje da je to normalno.

Navodno auto po specifikaciji trosi 300ml na 1000km ja sav u cudu.

Po njegovoj matematici ispade da auto od servisa do servisa trosi 4,5 litara ulja i to je normalno.A u motoru staje 6litra.

Posle ubedjivanja od pola sata na kraju pristade covek da u sledeci cetvrtak urade servis zatim da blombiraju cep i merac i da kontrolisu ulje pa da vidimo sta se dogadja.

Kolega na 300 kaze platio sam nov auto 30000 eura kupio bas zbog toga da se ne zezam sa popravkama a sta sam dobio kantu.

Vidim ja da ce mo mi svi i dalje da vozimo ove zaostale italijane ako nista drugo bar ulje ne trose.

Cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj kum vozi benzinca, kome eksplicitno u uputstvu pishe da je normalno da troshi do litar ulja na 1000km. Moguce da je serviser u pravu jer mnogi Japanci troshe ulje, prosto su tako koncipirani motori - ljudi od struke znaju za taj koncept, smanjenog trenja karika sa cilindrom. Ne znam kako to prolazi sa novim ekoloshkim normama, ali meni se mnogo vishe svidja JTD koji je potroshi ni grama posle trista hiljada km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Litar ulj na 1000km morada da ostavi traga na čistoću izduva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem sa fabričkim uputstvima je što ne priznaju ništa između. Ako je do 1L/1000km onda je sve ok, ako je preko toga - generalna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je to ja sam cuo da nove skode i vw kao i neki modeli novih audija takodje znaju da popiju litar ulja na 1000 iako su novi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, vw tdi pije dosta, 2.0 pogotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce bio kolega na servisu zapecatili cep za ulje,merac za ulje i sraf na karteru pa ce mo da vidimo sta ce ispasti od svega ovoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto je neko vec napisao, to je koncept izrade motora takav i jednostavno trosi ulje a sto je i napisano u prospektima. Medjutim ovo mi izgleda malo previse jer ispada da nikad ne mora da menja ulje, nego samo da doliva. Bas me zivo zanima sta ce da ustanove u servisu! Kad smo kod portosnje, znam sigurno da Toyota 4 runer 3D trosi izmedju 0,5 i 1 litar ulja na 5 hiljade km. doduse radi se o obicnom, mineralnom ulju za dizele. Takodje znam i da su ti motori ne unustivi jer ima vozila koja su stara i po 15 god i motori su i dalje perfektni a kilometraza imm je oko 500 hiljada,a ne mozete da zamislite sta su sve preziveli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i JTD prelazi 400-500 hiljada, a ne trosi ulje. Meni nije trosio ni prosli, ni ovaj. Koliko sipam, toliko izvadim iz njega.

Malo je bezveze da kod dizela svakih hiljadu kilometara otvaras haubu i dolivas ulje. Ajde, kapiram za visokoturazne benzince...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...