Jump to content
FAS Goran
Guest 208

Obični zamajac umesto plivajućeg?

Recommended Posts

Ni ja nikad cuo...

Posto sam ja iz CG tesko da se to moze brzo zavrsiti da mi stigne u Podgoricu tako da hvala na linku ali moracu nesto ovamo da nadjem:-) jer ne mogu cekati danima na kola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas zamjenih na mojoj bravi JTD 105 umjesto plivajuceg fixni zamajac.
Bez ikakvih prepravki pase zamajac+korpa+lamela+druk sa TD 100 motora.
Osim malo vecih vibracija (brujanja) u vecim obrtajima i malo neudobnijeg prespajanja kod saltanja nema nikakvih drugih problema...za sada...

I samo jos da dodam da trebaju i sarafi koji drze zamajac isto sa TD 100 jer su kraci od JTDa...

 

Moze nekome valjati za u buduce:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bruji kao kad nedje prsne auspuh sitno...jesi ikad vozio auto kome je auspuh malo nacet

Ako mi nije stvarno auspuh:-)

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prskao mi je auspuh na pletenici :-)

Zato bruji...nego je to bilo ranije necujno zbog ostalih brujanja od plivajuceg :-) a sad je doslo do izrazaja...na prolece cemo to rijesiti i vjerovatno maci katalizator :-)

Inace ima rezonancu na nekih 1300rpma kada stisnem srednji gas nije kao ranije da upije sve vibracije...

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada se radi konverzija sa plivejuceg zamajca na obican,da li treba osim normalno fixnog zamajca i seta kvacila da se stavi i  menjac od TD100 ili nema nikakvih posledica ukoliko ostane stari menjac od JTD?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mjenjac ostaje isti. Treba ti zamajac od td100 sa sarafima (obavezno zbog duzine),set (korpa,lamela i druk lezaj) od td100 i sve ostalo ostaje isto:-)

 

Znao sam :D

 

Rece ti... :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je Martini menjao i menjac pa pitam, predpostavljam da je imao neki razlog sto je to radio....

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko se razlikuje set kvačila za Stila 59kw od klasičnog. Možda je i to jedno od rešenja sa manje budženja.
Fiat Stilo 59kw fabrički nema plivajući zamajac već obični.
Mislim da mu je upravo zbog toga (jeftinijeg održavanja) i smanjena snaga iako je to isti  1.9 JTD motor.
 

Čitajući o ovome (iako ja nemam plivajući) mislim da se ne bih igrao sa tim.
Pogotovo što je zamena plivajućeg za vozila iz Fiat grupacije neuporedivo jeftinija nego za recimo nekog, ne daj bože, Francuza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vec jednom spomenuo da je drugar na svom od 59kw imao, sto znaci da fabricki ima, a taj auto je davne 2006 godine kupljen star 2 godine sa 78000km sto znaci da je tada na njemu sve bilo fabricki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da ima jer lamela nema opruge uopšte. Ja sam lično menjao set kvačila na mom Stilu .

Takođe je Istina da je poptuno drugačiji set od onog za 115 ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš se sada prepisujem oko ovoga u drugoj temi.

Proveriću pa ću da javim.
Ja mislim da nema plivajući ali ne mogu da tvrdim 100%.
Ako ga imam dobar je jer se ne čuje posle 200k kilometara :D

Kao što napisah, sličnu foru imaju i Pežo i Reno.
Tako da imaš 406icu 2.0HDI od 90KS bez plivajućeg i Lagunu 19DCI sa 100KS, takođe bez plivajućeg.
Postoje i jače verzije sa istom kubikažom ali sa plivajućim zamajcem.
 

Poslao sam upit za servis kod ovlašćenog servisera zajedno sa brojem šasije.
Valjda oni na osnovu toga mogu da kažu da li ima ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postavi ove i javićemo ti, koliko sam gledao ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...