Jump to content
FAS Goran
Guest 208

Obični zamajac umesto plivajućeg?

Recommended Posts

Stavi Sachs set, čipuj, vozi i uživaj. Ne igraj se sa fiksnim zamajcem, naročito ako voliš da gaziš. Savet: neka ti majstor proveri oba cilindra kvačila. Ako se već jebavaš, zameni onaj na menjaču. Meni su oba riknula u razmaku od par meseci, godine jbg.

Hvala na savetima,i mislio sam da stavim Sachs ali kad sam video cenu od 15 000 nije mi bas sve jedno bilo,tako da bi video prvo cenu MecArm-ovog seta...Ima onaj cilindar u kabini i onaj ispod akumulatora,tako i ako su otisli trabalo bi da curkaju negde?

 

MecArm imaš u Euro 07.

Hvala,a jel znas mozda cenu i adresu te prodavnice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam Valeo set je sada oko 10000 din. Stvarno ne znam da li ti se isplati da staviš Valeo, čipuješ auto i da ti prokliza posle trećeg patosiranja u 4oj i 5oj brzini, pa da ga opet menjaš na nešto bolje. Više puta je ta tema na forumu obrađivana, konkretno meni i FantomX-u se to desilo, sa novim Valeo setom. Džaba mi što je koštao pre skoro 3 godine 7500din, kada ne radi kako treba. Stavio sam Sachs i sve je ok, ne kliza ni u jednom režimu.

Cilindri ne moraju da curkaju, kod mene se otkinulo parče semeringa koje je šetalo tamo ovamo i zato mi je povremeno blokiralo kvačilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

MecArm imaš u Euro 07.

Hvala,a jel znas mozda cenu i adresu te prodavnice?

 

 

Hvala,a jel znas mozda cenu i adresu te prodavnice?

MecArm imaš u Euro 07.


E nasao sam set za moj Bravo JTD 105 je oko 9000 din...Ako je stvarno kvalitetan onda cu to da stavljam pa cemo videti kako se pokazao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam Valeo set je sada oko 10000 din. Stvarno ne znam da li ti se isplati da staviš Valeo, čipuješ auto i da ti prokliza posle trećeg patosiranja u 4oj i 5oj brzini, pa da ga opet menjaš na nešto bolje. Više puta je ta tema na forumu obrađivana, konkretno meni i FantomX-u se to desilo, sa novim Valeo setom. Džaba mi što je koštao pre skoro 3 godine 7500din, kada ne radi kako treba. Stavio sam Sachs i sve je ok, ne kliza ni u jednom režimu.

Cilindri ne moraju da curkaju, kod mene se otkinulo parče semeringa koje je šetalo tamo ovamo i zato mi je povremeno blokiralo kvačilo.

A sta mislis da liovaj MecArm moze da se meri sa Sacho-m?Posto kazes da si cipovao auto,mozes mi malo reci o tome kako sad ide,sta su mane,posto prednosti znam :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma, nikad čuo za tu marku. Znam da su Sachs i Luk dobri. Mane čipovanja, pa šta znam, osim što razvaljuje slabe setove kvačila nema (ako ne računamo to što oće da rikne zamajac, što možeš brzo da saraniš auto), u principu ne vidim neku manu. Naravno, sve je u glavi, jer neko posle čipa non stop stiska pun gas, i eto belaja. Jasno je da neki sklopovi nisu projektovani za povećanu snagu, i trebalo bi svakom da bude jasno šta ga očekuje.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci u sustini,da bi auto mogao da vozis isto kao i pre cipa morao bi da ulozis i jos jako puno da bi bilo na istome...Nemam pojma jos uvek se razmisljam o chipovanju jer ima i dosta mana toga da se ne lazemo,a za gradske uslove jtd 105 ide i vise nego dobro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci u sustini,da bi auto mogao da vozis isto kao i pre cipa morao bi da ulozis i jos jako puno da bi bilo na istome...Nemam pojma jos uvek se razmisljam o chipovanju jer ima i dosta mana toga da se ne lazemo,a za gradske uslove jtd 105 ide i vise nego dobro...

Ha ha, sedi u mog, ili još bolje Fantomovog, pa da vidiš razliku. Smorićeš se kao krastavac u tegli. Ja sam sa čipovanim prešao skoro 20.000km, i ne vidim neke mane. Ono đubre od Valeo seta kvačila bi mi ionako krepalo ubrzo. Osim što mi se potrošnja po gradu smanjila za litar :) Pa preko 7l/100km gradske vožnje nisam video poslednjih godinu dana, a nemam ni malo nežnu nogu na gasu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kod koga si radio mapu,ako nije tajna? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prica mi drug da je video u italiji  lanciju deltu,  hf integrale  sa 400 konja,  i 450nm, obrtnog momenta koja ima fiksni zamajac, i  nije  pukla radilica prema tome  moze   se sve . :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sluzi da sacuva menjac to je tacno 100%, a da bi prilagodjenim nacinom voznje mogao sa fixnim bez problema da vozis, mora da bi moglo sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre će biti zbog vibracija. Nisu te opruge toliko jake da mogu istrpeti obrtni momenat motora.

 

KGr_Hq_J_oo_E_1sfw5_Ji_BQVwu_i_rg_60_57.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikad cuo pravo da ti kazem.A u Fiata za prvu ugradju ide valeo.Imas odlicna kvacila na setkvacila.rs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...