Jump to content
FAS Goran
Guest 208

Obični zamajac umesto plivajućeg?

Recommended Posts

Nije ni blizu tako, ali ni blizu, iz licnog iskustva, a i ljudi oko mene, fabricko kvacilo obicno trpi bas drasticna povecanja snage bez vecih problema, pod uslovom da auto nije zgazio preko 200.000km sa tim kvacilom.

Kada kvacilo pocne da proklizava brzo posle remonta znaci da je vec bilo na samrti ili blizu kraja i da je auto zgazio daleko vise od km koja pise na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja greška. Kuckao na telefonu i ne videh da sam napisao "fabrički set" u prethodnom postu !

Ja i ne pričam o fabričkom setu. Veoma su retki oni koji još uvek voze fabrički set. S druge strane, remap rade vozači različitih stilova vožnje. Moj set (Luk) gazi već 50hkm i ne pokazuje nikakve znake umora a vožnja je 90% Bgd. Pojedinci bi to spalili i na fabričkoj mapi !

Послато са HUAWEI P7-L10
 

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad skinuo fabricki set.Auto je 2002 god.Lamela je 6mm,korpa je katastrofa,a zamajac ima luf u lezaju koji je japanski br.6818.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom korpa bude ta koja strada. Druk se ureže u pera. Ja sam zamenio fabrički set jer je nafta vlažila na common-rail magistrali i natapala spoj zvona menjača i motora.
Nebitno, automobili uvezeni u Srbiju su uglavnom prešli više stotina hiljada, ko nije menjao, menjaće. Zato i volim JTD, što bar za motor, ne moram da brinem.

Послато са HUAWEI P7-L10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravu si.Meni je malo falilo da druk uleti u korpu koliko je urezao .Cak se i zakacio za korpu.Ja sam menjao jer mi je trzao u prvoj  brzini i rikvercu.Lamela nije proklizala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JTD 80-105 imaju dosta slabija kvacila i zamajce od 115 verzije,zato se moramo snalaziti :D .Inace stavio sam JTD115 injektore jer ovi puntovi nisu mogli dati vise goriva,auto ide bas dobro,i nema sanse da bi oem kvacilo drzalo ovu snagu,jer vozim bas hard mapu:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto jos sam sav srecan sto sam mislio da nema .A ondaaaa, naidjem na polovne automobile covek pise sta je sve menjao na GP 1.4t-jet i trljam oci i ne verujem. I onda sam postavio pitanje. Ova tema moze da se katanci a moze i da prosirimo. Recimo ovako: Da mozda ne postoji varijanta da se ugradi obicha lamela i korpa i obican zamajac???

 

https://www.buycarparts.co.uk/fiat/grande-punto-199/23194/10151/repair-kit-clutch-complete 

Pogledajte mozda sam ja lose shvatio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti lupa zamajac ili te vata neka paranoja iz dosade? :D Imas ti jos komplikovanijih stavki na tom autu od zamajca , zato sedi miran i vozi se :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na autu sve crkava, samo je pitanje kada :) samo što je nešto manje a nešto više bolno 

A što ne crkne kod tebe, sačekaće nekog drugog. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/21/2017 at 2:16 PM, MS PK said:

Jel ti lupa zamajac ili te vata neka paranoja iz dosade? :D Imas ti jos komplikovanijih stavki na tom autu od zamajca , zato sedi miran i vozi se :)

 

More paranoja bre. Zato sto bratu na laguni riknuo pre neki dan pa sam i ja malo paranoican. A sta je skuplje od toga?  Turbina nova, jedino menjac ili motor da zakucaju onako,kao  slucajno. Za saada  sljaka sve ko sat, malo po nekad nece da se ubaci u rikverc , kao udje ali nije uslo.

 

On 7/21/2017 at 2:40 PM, andreja.micovic said:

Na autu sve crkava, samo je pitanje kada :) samo što je nešto manje a nešto više bolno 

A što ne crkne kod tebe, sačekaće nekog drugog. 

PU,PU daleko bilo, ako nesto crkne i ja cu da se razbolim.   :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja imao klia 2 i sa njim presao 100k i nisam pipnuo nista oko kvacila. Uzeo ga sa 145k a prodao sa 245k , a divljao sam sa njim ko blesav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se mehanički razlikuju motori na GP 1.3 75hp i 1.3 90hp. Naime, majstor mi je rekao da ću uskoro morati da menjam zamajac, a cena za taj deo je 49000 (Bogunovic, Zemun) + zamena. Ovaj sa 90hp je moderniji, ali mislim da  su preterali sa plivajućim i da nije neophodan za taj motor, zbog čega se razmišljam da stavim set kvacila sa fiksnim zamajcem kao na ovom sa 75hp, pa se pitam, da li je to uopšte moguće ili mogu samo da maštam o tome? B)

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, simpson_H said:

Jel ti se cuje zamajac? To "uskoro" moze da bude 50.000km...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

yea..tika taka, mada kad se malo izostri sluh...slabije dok je hauba zatvorena.

 

14 hours ago, vagenovac said:

Nije isti menjac, slabiji je 5 brzina, tako da ne verujem da moze da se nabudzi.

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk
 

znam za tu razliku u brzinama, ali nesto ne vidim razlog da se komponente koje idu od boksa menjaca do motora mnogo razlikuju..kontam da mogu da se ubace fiksni zamajac i standardna lamela sa oprugama, a da su potisna korpa, osovina i potisni lezaj isti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosla Brava na red konacno. Dvoumio sam se da li da stavljam fiksni, da repariram moj plivajuci, da kupujem polovan... Doslo mu je vreme, ko zna koliko kilometara je prevalio pre nego sto sam ja kupio auto, kod mene je presao mojih 150.000km, vec je kretanje iz mesta postalo lutrija, da se ne zatrese kao da ce motor ispasti.

 

Prelomih i uzeh set sa 1.9 TD 100, fiksni zamajac za 25e, polovan naravno, sa pripadajucim srafovima, i set kvacila za doticni model. Uzeh Luk, a ono u kutiji dodje AP, prva ugradnja, tako da bolje nije moglo. Drug Srdjan mi napakovao sve danas, stavio novi cilindar kvacila, odradio jos par sitnica.

 

Rezultat - potpuno neverovatan. Apsolutno sam zaprepascen razlikom. Pali se i gasi se kao da je nov auto, nista ne zatrese, na kretanju bukvalno pustis pedalu kvacila, auto krene, mrvicu vibracije nema. Takodje, na saltanju ne primecujem nikakvu razliku, tipa da je nesto ostrije, da cima, da zeza, nista. Jedino gde se primeti da vise nije plivajuci je dok vozim recimo nekom konstantnom brzinom pa naglo oduzmem gas, tu se onda malo cimne, ne potone onako lagano kao kad je plivajuci. Ko je vozio recimo 1.3mjet zna o kom momentu pricam. Isto tako i na sitnim naglim ubrzanjima i dodavanjima gasa, ali se samim tim stvara dodatni osecaj "osetljivosti na gas", sto mi se svidja. U voznji nikakve cudne frekvencije, vibracije, nista. Mozda maaaaalo na leru na volanu osetim kako radi motor, ali to je vec i do potpuno dotrajalih nosaca motora, koje necu da menjam, jer je ovo nebo i zemlja u odnosu na ono sto je bilo do sad. I da, oce lagano da potpise u trecoj, iako jos nije ni naleglo kvacilo kako treba, instant pocupa cim se doda gas, sve deluje zategnutije.

 

Takodje, sa plivajucim sam imao momacko podrhtavanje ako iz niskih obrtaja naglo dodam gas u visem stepenu prenosa, ceo auto se strese onako, previse torka... Sada se cak i to izgubilo, probao sam pun sa 1500 u cetvrtoj, nista, jednostavno povuce i ide. Nerealno.

 

I na kraju, ono sto je najbolje od svega, AP set je nerealan, toliko je mekana pedala kvacila, da sam seo iz nove sluzbene Fieste 1.2 gde je kvacilo naravno premekano, jer je mali novi benzinac, i kad sam stisnuo u Bravi propala mi noga, kao da nije zakacena pedala uopste ni za sta. Apsurdno mekano. Dao zeni da vozi, posto ona inace svaki dan vozi Bravu pa je navikla, kaze sta je ovo, ja pustam kvacilo a pedala ostala dole, ne prati mi patiku - toliko ustvar nije uopste osetila nikakav otpor pri pustanju pedale.

 

Sve u svemu, 25e zamajac, 100e set kvacila AP, 35e cilindar, neki semerinzi i ulje za menjac... Ja za 200e okruglo sa rukama zavrsio posao za narednih x godina, dok je auto kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, isti nam je motor, sve je to identicno. Nikakva nauka, skines jedno zasrafis drugo i uzivas :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...