Jump to content
FAS Goran
Guest 208

Obični zamajac umesto plivajućeg?

Recommended Posts

Reci mi smo gde da gledam.

Ne bih baš javno da kačim broj šasije.

Evo ga info iz epera ali tu ne mogu da nađem da li ima plivajući ili ne:

 

cxcb420054.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Evo ga info iz epera ali tu ne mogu da nađem da li ima plivajući ili ne:

 

 

Moraš da uđeš u sklopove, delove...pa onda menjačka grupa...pa tu dođeš do zamajca, kataloškog broja.

Ili, mnogo lakše...da veruješ kada ti vlasnik Stila JTD sa 80KS napiše da ima plivajući jer je menjao set i sve video. :thumbup:

 

Jako bih se iznenadio da je iz fabrike neki izlazio sa plivajućim, a neki bez. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci mi smo gde da gledam.

Ne bih baš javno da kačim broj šasije.

Evo ga info iz epera ali tu ne mogu da nađem da li ima plivajući ili ne:

 

cxcb420054.jpg

 

Na tom ekranu koji si slikao ides na Next, pa onda u sledecem izaberes MAIN COMPONENTS ENGINE, pa onda CRANKSHAFT AND FLYWHEEL, i imas dve slike (dva taba, kako god). Na drugoj je zamajac, evo slike od mene

Screenshot_7.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može da nema plivajući, kad je lamela bez opruga. Kad se stavlja fiksni zamajac, mora da se stavi lamela sa oprugama, u  suprotnom,svaki polazak iz mesta je udarac u leđa, ima dosta vibracija jer nema ničega što bi ih kompenzovalo! Zanimljivo je prvih nekoliko dana (auto se žešće ponaša,jači je,nema gubitka snage),ali ubrzo to počne da zamara,nema tečne vožnje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla i potvrda iz ovlašćenog servisa.
Ima plivajući zamajac Stilo JTD 59kw!

Cena originala je 50000 dinara ako nekoga interesuje :)
Valeo je oko 30000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stigla i potvrda iz ovlašćenog servisa.

Ima plivajući zamajac Stilo JTD 59kw!

Cena originala je 50000 dinara ako nekoga interesuje :)

Valeo je oko 30000.

I original je Valeo. Ja razliku video nisam.

Na Alfi sam uzeo original ceo set Ricambi i takođe je sve Valeo. Sve isto kao i zamenski delovi. Zbog čega je razlika u ceni, veze nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je materijal losiji, neka druga klasa da tako kazem. Nikad nista zamensko ne potraje kao ono fabricko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima
Moram zameniti set kvacila i usput zamajac jer je postojeci gotov, pa sam se raspitao za cene set kvacila kosta 220KM a zamajac 700KM.
E sad 700KM je velika suma, dosta ljudi mi je reklo da ubacim fixni zamajac, pa da li neko ima nekakavo iskustvo, da li ce ostetiti motor i menjac?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ubacivao fixni u bravu jtd 105 umjesto plivajuceg. Malo ima za nijansu manje udobnosti u smislu kad naglije pustis kvacilo lupi, malo vibracije se vise osjete na nekoj rezonantnoj frekvenciji oko 1200-1400rpm a brze dize i obara obrtaje jer je fixni laksi od plivajuceg za par kg :-) samo u tom slucaju ti treba drugi set kvacila. Kod mene je na jtd 105 odgovarao na saraf set od td100.

Edited by bojankov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otisla mi je na autu (Alfa) potisna korpa,ne moze da ubacuje i ispostavilo se tako. Kupio sam fiksnu (jednomasnu) korpu,lamelu i zamajac za jefine pare. E sad me zanima dali ce moci fiksni(jednomasni) set na plivajuci (dvomasni) zamajac. Da li je neko imao slicnu situaciju u kojoj sam ja ?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, Spermic said:

Da li je neko imao slicnu situaciju u kojoj sam ja ?

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo jer se upravo u njoj priča o zameni plivajućeg sa fiksnim... :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...