Jump to content
FAS Goran
Guest 208

Obični zamajac umesto plivajućeg?

Recommended Posts

On 22.9.2011. at 0:58 PM, kAcA said:

Obratite paznju na zvukove

 

 

Edited by Golden
da li se to cuje menjac kako tandrce u drugom delu snimka ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko to ovde probao na JTD? Za Golf 6 mogu da vam kažem da su ovde u jednoj taksi firmi u svim automobilima zamenili plivajuće zamajce fiksnim i za sada im to ide relativno dobro. Rađeno je na motorima 1,6 TDi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio 3 1.6 tdi motora, onaj koji je najvise presao je imao oko 70 000km i svakom se cuo zamajac :)

Stvarno sramota za VW. Barem da je neki obrtni/snaga u pitanju, vec su sva 3 bili motori od 105ks. Doduse, sva 3 su bila rent-a-car vozila.

 

A @dejica je zavario, valjda, zamajac na JTD pa moze nesto da napise o tome.

 

Moje misljenje je da ce fiskni zamajac umesto plivajuceg kat-tad razvaliti menjac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tema na forumu.Fiksni zamajac sa td 100 na bravo jtd.Brat je na golf 4  1.9tdi 74kw stavio fiksni zamajac i kaze da je bilo bolje sa plivajucem.Sa fiksnim zamajcem mu je veca buka u kabini.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2016-12-13 at 7:28 AM, igor0511 said:

Ja sam vozio 3 1.6 tdi motora, onaj koji je najvise presao je imao oko 70 000km i svakom se cuo zamajac :)

Stvarno sramota za VW. Barem da je neki obrtni/snaga u pitanju, vec su sva 3 bili motori od 105ks. Doduse, sva 3 su bila rent-a-car vozila.

 

A @dejica je zavario, valjda, zamajac na JTD pa moze nesto da napise o tome.

 

Moje misljenje je da ce fiskni zamajac umesto plivajuceg kat-tad razvaliti menjac.

Kod mene na stilu je dosao fiksni tako sam ga uvezao  i nikakvih problema nemam vozim normalno do duse sad ga vozi otac jer nisam vec 7 meseca u srbiju  ali uvek kad ga pitam kako auto kaze super vozi ga svaki dan i na ovi naj veci minusi pali iz prve i nista nestekce ne cuka  nema nikakvih upozorenja na tabli ali uvek pun rezervoar goriva max  sa omw pumpe  sada ima oko 330 000km sve u ekstra stanju  tako da slobodno ko nadje odgovarajuci zamenski fihni zamajac slobodno nek ugradi kad mu crkne plivajuci a dok ide na plivajuci da se nedira nista  varenje je moguce ali sa balansiranjem zamajca a to nemoze svako da uradi ako fiksni zamajac malo vise teza na nekoj strani bice i buke u kabini i sav ce se auto tresti prilikom polazenja iz mesta i voznji zato samo proveren fixni ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam pre dva dana stavio fiksni zamajac umesto plivajuceg.Zrtva je bila bravo td 100,a primalac organa stilo jtd 80 ks.Pase sve sraf na sraf.Znaci ceo set sa td 100.Vecih vibracija nema i super se ponasa.Kvacilo mekano i odvaja na sredini papuce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakva je razlika između starog (skinutog) seta kvačila i novog (od TD100). Jel stara lamela imala opruge na sebi ? Kakva je razlika u kretanju iz mesta u odnosu na ranije ?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno cimne onako grubo dok je sa plivajucim mekan start i tacno osetis kako ga ispaljuju opruge :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posalji mi br tel.u poruku pa ti saljem video.Meni je treslo pri kretanju u rikverc i prva brzina.Sad je kao benzinac.original nema oprugu,a bravo ima 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka lamela sa fiksnim zamajcem ima opruge,a JTD 80/100/105 nema opruge,jer ima plivajuci.Stilo 115 ima i opruge i plivajuci.Set od td100 je slab za JTD,pogotvoo cipan(215mm fi),ja sam nabacio od brava 20v set(230 mm) i nemam problema sa proklizavanjem,ni na bas hard mapi :D

Edited by Mahoney

Share this post


Link to post
Share on other sites

jtd 80 ks ima 196 nm a bravo 200nm.Ja sam zadovoljan.Ima bravo 75,100,101 i 105 ks.jtd je od 101 i 105./ks.Ima da se kupi set za stila sa oprugama u lameli i plivajuci.od 2003 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima fabricki,a kad cipas :D .Uglv originalna lamela na JTD je 230mm,a na TD je 215mm.Bravo HGT 20V ima 230mm,ta je kod mene,drzi vec vise od 20 000 km na dosta cipanom autu.Set od TD100 nije izdrzao na JTD,pa sam iz tog razloga uzeo od HGT 20v.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro mozda neko hoce.Bitno je da je bolja solucija set od 20V HGT,nego od TD100,i opruge su vece,pa manje udara pri prebacivanju nego na td100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je lepa vest :)

Da li si komplet od Brava uzeo nov ili polovan?

Edited by nesa 169

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Mahoney said:

Ima fabricki,a kad cipas :D .Uglv originalna lamela na JTD je 230mm,a na TD je 215mm.Bravo HGT 20V ima 230mm,ta je kod mene,drzi vec vise od 20 000 km na dosta cipanom autu.Set od TD100 nije izdrzao na JTD,pa sam iz tog razloga uzeo od HGT 20v.

Cek ti si na stila 80 ks stavio set od 2.0 hgt??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,ali isto je kao i na stilu.Drzi sa skoro duplo vise goriva nego fabricki.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Dragomir m said:

Nerazumem

 

Kada se auto remapuje ( čipuje), fabrički set kvačila ubrzo počne da proklizava jer motor proizvodi prilično više KS i obrtnog momenta, osim ako se ne vozi štedljivo i sam remap uradi zbog toga. Postoje mape koje upravo tome služe. E sad, svaki dobro odrađen remap će štedeti gorivo , ali ima nas koji volimo da stisnemo gas, da dobijemo udarac u leđa a tada fabrički set počunje da proklizava jer nije predviđen za tu snagu. Upravo zbog toga se iznalaze kompromisna rešenja za setove kvačila i zamajce. Neko ko auto vozi na isti način kao i pre remapa, neće imati taj problem. 

Moj sledeći set je odavno napravljen i čeka u ormaru, ali za sada posao lepo odrađuje i ovaj postojeći .

 

 

20141205_144622.jpg

20141205_144627.jpg

20141205_144635.jpg

20141205_144644.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...