Jump to content
FAS Goran
Milan HGT

Bravo/a - zadnji točkovi kao da stoje ukrivo

Recommended Posts

druze samo jos pitanje za tebe... kazes da ti se sada gume ravnomerno skidaju posle zamene lezajeva, ali nisi naveo u kom delu su ti se pre zamene gume skidale... Na spoljasnjoj ivici ili na unutrasnjoj, posto se meni skidaju na spoljasnjoj, a to je van svake logike... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su se gume skidale sa unutrasnje strane posto je guma nalegala na asfalt samo 70% sa unutrasnje strane gledano. skidali me je tu ivicu gume sa unutrasnje strane .

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci tockovi ti stoje \---/ ovako nekako, moze svasta da bude, meni je ovako /---\ i kupio sam 2 seta za reparaciju (1200 din puta 2) samo jos da se uradi, Milane HGT da li si mozda slikao postupak kako ste sredili to, ja bih to sam da odradim dok majstor radi neke druge stvari.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cvele nisam slikao postupak posto nije bilo vremena za slikanje, posto sam radio kod komsije u servisu ( zabadava mi je uradio, ustvari smo on i ja zajedno radili, castio sam ga kolom i pljeskom :thumbup: ) ima veliki centralni sraf koji se odvrne i izbije, posto smo prvo vozacevu stranu radili ta je bila laksa posto ta se strana manje kvasi od suvozaceve, unutra ima i jedna cevka koja je pasent sa srafom i ta cevka je "srasla" sa srafom i bio je problem izbiti sraf, ali posle komsijinih 150 udaraca i tatinih 150 udaraca cekicem od pet kila sraf je popustio, ali pre izbijanja srafa sa suvozaceve strane morali smo skinuti rezrvoar od benzina, da bi imali pristupa da ga izbijemo. dok sa vozaceve sraf je izasao posle dva tri udaraca. kada smo stavljali nove lezajeve sve smo lepo namazali sa grafitnom mascu. i odmah posle ugradne se vidi razlika, tockovi su se ispravili :) uzdravlje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto slicno mene ceka. Elem,kada sam snimao kako da isteram sraf iz viljuske,vas pitam da li je lakse da odrezati OK glavu do tocka i izbijati prema rezervaru. Koliko sraf izadje napolje toliko ga odrezati i sve tako dok se ne istera napolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

Evo da se i ja malo ubacim u datu temu.

I meni je levi tocak stojao / pa sam danas menjao komplet viljuske i amortizere medjutim opet isto, da napomenem da sam menjao i gume ali nisam nista dobio.

Zna li neko sta bih mogao biti problem?

IMG_20120330_160600.jpg IMG_20120330_151627.jpg

IMG_20120330_151648.jpg IMG_20120330_151733.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako si reparirao viljuske i mjenjao lezajeve,moguce da ti budu krive viljuske,jedu li ti se gume po unutrasnjoj strani ili samo se tebi cini da su ti gume krive?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam remontovao viljuske vec sam ih skinuo sa stranca a kod njega su tockovi stajali ravno pa mi zato nije jasno zasto kod mene stoji / a sto se tice guma za nijansu vise potrosene unutrasnje ivice tj. ivica posto se radi o levom tocku gledajuci odpozadi desni je Ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebao si onda kompletan most skinuti...tebi je most iskrivljen...auto ti je imalo udes nedje ranije i to se iskrivilo od udara vjerovatno prilikom okretanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da u pravu si, imao sam udes po klizavici sam se okretao i upao u kanal.

Ali...Upravo sam dosao od vulkanizera stavio sam nove gume napred a te od napred prebacio nazad i sad je OK.

U svakom slucaju hvala na pomoci...

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi, imam problema sa autom, naime zanji desni tocak se nenormalno iskrivio, stoji bukvalno kao \ (backslash) :) a posto sam bio neodgovoran vozio sam ga jedno vreme tako, sada pozadi sve zivo skripi i lupa, puca. Sto se tice dobosa, amortizera, zadnjih cilindra, sve je novo stavljeno. E sad, je li imao neko slicnih problema, sta ciniti sledece, kod kog majstora ici, a koji pritom nece da me zajebava kako je pozadi sve zivo otislo? Hvala unapred na odgovorima!

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug ima slican problem, inace udario je zadnjim tockom u ivicnjak sa 5 ljudi u automobilu i iskrivio je most.. tocak stoji \\ vozi stila. proveri silen blok, ako se raspadne moze malo da povuce tocak u stranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo ljudi, imam problema sa autom, naime zanji desni tocak se nenormalno iskrivio, stoji bukvalno kao \ (backslash) :) a posto sam bio neodgovoran vozio sam ga jedno vreme tako, sada pozadi sve zivo skripi i lupa, puca. Sto se tice dobosa, amortizera, zadnjih cilindra, sve je novo stavljeno. E sad, je li imao neko slicnih problema, sta ciniti sledece, kod kog majstora ici, a koji pritom nece da me zajebava kako je pozadi sve zivo otislo? Hvala unapred na odgovorima!

Ako nisi imao sudar, tj ako si siguran da tim putem nije doslo do deformacije svega i svacega, onda je verovatno potrebna zamena viljuske, to je bar kod mene bio slucaj

Pozdrav.

Evo da se i ja malo ubacim u datu temu.

I meni je levi tocak stojao / pa sam danas menjao komplet viljuske i amortizere medjutim opet isto, da napomenem da sam menjao i gume ali nisam nista dobio.

Zna li neko sta bih mogao biti problem?

IMG_20120330_160600.jpg IMG_20120330_151627.jpg

IMG_20120330_151648.jpg IMG_20120330_151733.jpg

Vidim da si iz Sida, ali me ovaj servis jako podseca na jedan iz Futoga, pa da pitam da nije to taj? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije dobijen udarcem vremenom se krivilo sve ivse i vise.. koliko to zadovoljstvo kosta? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam problem sa bezanjem zadnjeg kraja i sa lupkanjem koje dolazi negde iz gepeka. U pitanju je Fiat bravo. Tockovi mi stoje ok i ravnomerno se trose. Majstor na tehnickom pregledu je gledao zadnje vesanje i rekao da je sve ok, i da eventualno treba zameniti zadnje amortizere. Po komentarima toxa-a i Zvukoljuba resenje je u zameni lezajeva. Nadam se da je tako, jeftinije je od amortizera :rolleyes:

Jos neke sugestije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri prvo jednu veliku glupost koja moze biti da ne bacis pare bezveze.

Naime kod mene je lupkalo,kvrcklo zadnje sediste to jest naslon zadnjeg sedista i zvuk je uzrokovan nekim malim luftom u "bravi" naslona sedista (onaj deo koji zakljuca naslon da se ne vrati napred,ne znam kako drugacije da objasnim).

Evo pogledaj na ovom sajtu je taj problem i resenje vec opisan (malo ispod pola stranice skrolovanja) i najjednostavnije ces to utvrditi da li je do toga ako samo naslon otkacis i pustis da se nagne napred i provozas jedan krug sa autom i vidis ima li lupkanja.

Ja sam se izdenadio kako to malo sra... moze da pravi zvuk kao da su otisli lezajevi,amortizeri ili ko zna sta sve.

http://www.bravo-guide.co.uk/fix-a-bravo.htm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji desni točak mi stoji ovako \...

Gornji deo točka se nakrivio unutra, a kad skinem točak i uhvatim za doboš mogu da mrdam sve komplet , ima lufta bar 10cm...

Šta je otišlo? Koliko će to da me boli?

Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...