Jump to content
FAS Goran
Milan HGT

Bravo/a - zadnji točkovi kao da stoje ukrivo

Recommended Posts

kako si ga ti izbio? skinuo sam sve osim tog srafa- nemam produzni kabal za brusilicu sad:(... razmisljam da obrusim glavu srafa, da skinem rezervoar i da ga izbijam ka rezervoaru, gledao sam sraf i trebalo bi tako da izadje... ili da skinem auspuh pa da secem maticu i da ga ka spolja izbijam... cini mi se daje jednostavnije skinuti samo auspuh i seci maticu malom brusilicom ali cu veci zamah cekicem imati ako ga tucem ka rezervoaru(ne znam kako je sam sraf u cauri zapekao pa ce mi trebati sto veca sila za izbijanje). sta ti mislis i kako si ga ti skinuo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je sve moralo da se skine pa da se lupa i lupa...pa smo otpustili rezervoar i skinuli komplet most na beton pa udri po njemu:-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je sve moralo da se skine pa da se lupa i lupa...pa smo otpustili rezervoar i skinuli komplet most na beton pa udri po njemu:-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad si me obeshrabrio jer mi treba auto za dva dana pa sam se uplasio da to necu zavrsiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neko da mi pomogne gde  da nabavim ili kupim  zadnje lezajeve broj telefona ili neka bolje snadbevena radnja za fiat brava 1.9 d "obican dizel " meni je poceo jedan od njih da drnda klepece zuji promenio bih oba zadnja ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da se upisem i ja...


Problem koji se vuce vec neko vreme. Simptomi: nakrivljeni zadnji tockovi i lupanje samo na vecim rupama(silazenje sa ivicnjaka ili vece udarne rupe). Kako vidim, bice potrebno kupiti set za reparaciju sa lezajevima zadnjeg trapa, verovatno skinuti i ceo most? Od pocetnih zanemarljivih simptoma koji su se vukli godinama je do ovog stadijuma dosao u tipa mesec dana(verovatno lezaj geprc). Desni jos uvek nije strasan, mada stoji malo ukrivo, ali levi... totalka.


https://www.polovniautomobili.com/auto-delovi/16225851/set-za-popravku-zadnje-viljusk 


Jel je ovo ono sto mi je potrebno, i jel je isto za sve verzije brave? Koliko vidim tu je najveci problem izbijanje tog famoznog dugackog srafa, jel to ovaj koji dodje u setu, sa tom bixnom, caurom sta je vec?

 


Pre godinu i po dana otprilike su zamenjeni svi amortizeri, prednje viljuske, stabilizatori, lezajevi, ostalo je jos jedino ovo do pokretnih delova u trapovima... tad nije lupalo pa je i majstor na centriranju rekao da je to pocetni stadijum, da ne ostavlja na putu pa kad pocne da lupa da se resava... i nakon sto je pocelo, brzo je dosao do stadijuma da samo cekam da bude "ciji je ono tocak" :D


Jel radio neko skoro, mozda neka caka na koju da obratim paznju itd? U svakom slucaju bice ovde dokumenovano sve kad se nakanim da zasucem rukave :)

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...