Jump to content
FAS Goran
Milan HGT

Bravo/a - zadnji točkovi kao da stoje ukrivo

Recommended Posts

Još jedno pitanje... Kako da proverim da budem siguran da je to i šta da tražim? Tuljak i ležaj torzije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Duze vreme mi zadnji tockovi stoje / \ a lezajevi su poprilicno "otisli". Bruje.

Da li se pored lezajeva nesto dodatno kupuje za to sto tockovi ukrivo stoje ili samo lezajevi?

I zna li neko koliko kostaju lezajevi za Bravu 1.2 16v 80 SX '00.god.?

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni su to menjali u servisu i to je lezaj zadnje viljuske ali je pitanje koliko je otisao lezaj da li problem moze da se resi setom za reparaciju ili moraju nove viljuske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lezaj tocka i lezaj zadnje viljuske su dve odvojene stvari.

Brujanje verovatno dolazi od lezaja tocka,znaci da ti trebaju oba lezaja,to jest lezaj i kit za reparaciju zadnje viljuske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Bravo je baš zbog toga u Goranovom servisu pa ćemo videti koji je tačno razlog krivljenja točkova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni zadnji levi tocak stoji malo ukoso... gornja strana tocka je prisla vise sasiji nego donja. jel su silen blokovi ili nesto drugo moze da bude?  hvala.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi ne gine reparacija viljuske vjerovatno. Kosina tockova zavisi iskljucivo od ovih ulozaka viljuske mosta...sileni drze komplet most za karoseriju kao sto rekoh..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a pod reparacijom viljuske se podrazumeva zamenu silen blokova? a ti ulosci viljuske, gde se oni nalaze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Viljuska ti je krak mosta koji drzi tocak i ima osovinu preko koje je pokretno povezana viljuska sa mostom. Kada se tocak uvlaci pod blatobran i izvlaci to se vrsi na toj osi osovine. Ta osovina vremenom oslabi i dobije luft.i tocak vise ne ide samo gore-dole nego i lijevo-desno. Reparacija viljuske je kupovina te osovine sa lezajevima i plasticnim umetcima i zamjena onog tvog pokvarenog dijela...

Tocak se kaci na viljusku viljuska preko osovine i lezajeva na most a most preko 4 silena na karoseriju...tebi vjerovatno treba reparacija te osovine tj te osovine viljuske

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nejde levo-desno nego gornji deo je blize sasiji nego donji, ali verujem da nema razlike... znaci sto pre moram da kupim novu viljusku sa silen blokovima ilezajeve tocka... mada mi se cini da lezaji emaju nikakav luft...

Share this post


Link to post
Share on other sites

obicno ta osovina viljuske strada i dobije luft. Ako je ona ok i nema lufta onda ti je mozda ta viljuska kriva... vidi ima li ti lufta taj tocak...
Ne govorim o lezajevima tocka nego o osovini koja ide u kompletu sa lezajevima osovine viljuske. Set za reparaciju viljuske ti je sve to. Ali prvo ispitati da li je to uopste...to ce ti bilo koji majstor lako utvrditi na dizalici:-)


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima lufta u osovini. Od sinoc je pocelo nesto da skripuce kada okrecem volam, u prednjem trapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta se skida kad se radi zadnji tocak? konkretno me zanima jel se dira opruga amortizera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta tacno podrazumjevas po tockom? Ako se mjenja ova osovina morace komplet most dole kao i rezervoar. Mada moze da se otpuste to dvoje i da se prodje bez skidanja ali vecinom ta viljuska zapekne pa mora sve dole na izbijanje...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod tockom mislim pneumatik, glavcinu i viljusku. gledao sam nesto danas i valjda ce mo sutra tio uraditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krenuo da radim ali cu morati da skinem i rezervoar i auspuh i da isecem sraf koji je uzasho zpekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...