Jump to content
FAS Goran
djunis82

Lancia... Lybra... SW... 1.9 JTD...

Recommended Posts

Cestitke za kupovinu i iz komsiluka - Kraljevo , pazario sam istu Lancia-u 3 dana pre cuvenog zemljotresa u Kraljevu i potrosio zadnju paru . moja je kostala nesto vise premda je 2001 godiste ako u to uracunam obavezan veliki servis - zamenu seta zupcastog kaisa , vodene pumpe i 2 Homo zgloba , ali boze moj . I tebi savetujem da to obavezno uradis ukoliko nemas jake garancije od predhodnog vlasnika ili bar korektno vodjenu servisnu knjizicu. kao sto rekoh 3 dana pre zemljotresa tako da smo kucu sredjivali tek pre desetak dana , ali auto nisam hteo da prodam :) moja Lybra je teget plava sa drap enterijerom i kozom , iz prostog razloga nisam mogao da nadjem bordo boju . Pozdrav iz Kraljeva ukoliko ti zafali nesto od delova ima ih veoma povoljno po KV-u .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti, Bojane. Ja sam svoju Lybru polako utegao, ostale su jos neke sitnice: dve gumice balans stangle napred (bar tako mislim), lumbalno podesavanje naslona, kao i otklanjanje izvora skriputanja u plastici izmedju C i D stuba. Kad covek pogleda, bilo je tu lepog ulaganja. No dobro, racunam da je to ulaganje uslov za uživanje :)

Inace, moj nesudjeni primerak Lybre upravo odgovara opisu tvoje: teget i drap kombinacija. :D

Fina ti ta informacija o delovima u KV. Imacu je u vidu, ukoliko mi za pomenuti "skriputavi problem" bude trebao neki zamenski deo ;) Hvala

p.s primetio sam bar 4-5 "novih" Lybri u Čačku... :) polako dolaze do izražaja. nenapadno, ali tu su...

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

primetio si ih jer si poceo da je vozis pa obracas paznju, verovatno su tu od ranije

ja sam smeo da se zakunem da u krusevcu ima samo 2-3 kappe

ali odkad je vozim izbrojao sam najmanje 10 i naravno jedna ista kao moja koju pre toga

nisam primetio :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I to sto kazes. poceo sam da primecujem i Kappa-e i Dedra-e....

Pa, komsija tri kuce od moje, vozi Kappa-u, 2.0 sa ugradjenim metanom.

Sad kad vratim film, da sam znao da umesto Punta pre tri godine kupim jednu Dedru... Ali sta sad, da je baba imala tockove zvala bi se skejtbord. :)

Inace, u ponedeljak dolivam gorivo do cepa, pa cu da vidim zvanicnu potrosnju.

Kazaljka je dosla na iznad poslednje cetvrtine, a presao sam nekih 780 km (oko 200km autoput, 300 km magistrala i ostatak grad). Po board kompjuteru, prosek 6,7 l/100km.

Videcemo sta kaze brojac na pumpi :)

E, da! Nisam prijavio da sam uradio farbanje desnog praga i deo iznad zadnjeg tocka (otpala farba jos pre nego sto sam ga kupio, plus manja ulubljenja). Sad je sredjeno.

50 EUR

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen termostat i dve gumice balans stangle. Popravljeno nesto u kutiji gde su grejaci motora.

UbiVen cvrcak izmedju C i D stuba.

Doliveno nesto antifriza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIkako da postavim. Pre 2 meseca, Lybra dobila krov nad glavom :)

Fotografija_0001_forum.jpg Fotografija_0003_forum.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjena lamela i kvacilo, kao i kutija sa grejacima motora i relej.

200 EUR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako treba! Mazi i pazi svoju Librusu! :laughing:

I ja imam jednu lepoticu i mnogo se razmisljam da je ostavim jer nema ulaganja u nju a znas da je nemam lesine.

Kad sam je provozao prpradile su emocije al samo jos malo da vidim sta ce biti sa jednim autom koji je na carinjenju i onda ako to ne bude to Libra ce da padne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala Dule!

Mora da se pazi Lybra. Nema stekanja. Kupio sam i onaj set za popravku grejaca zadnjeg stakla, posto su mi ih genijalci iz perionice letos pokidali (53 prekida!!!!)

Ostaje zal za onom tvojom Lybrom! Mada i ova vrsi posao.

Pratio sam na forumima da si obogatio asortiman ponude :D Vozaj malo tu svoju sto sad imas, cisto da te zelja mine :)

Imace, majstor mi rece da je zamajac k'o nov (menjao ga je jos momak od kog sam kupio auto).

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da ti kažem za nadstrešnicu ( :unworthy: )- kako sam "nabavio" garažu za auto, ređe ga perem, ne kisne, sneg je ove godine padao, ali se nešto ne sećam sam se razvalio od čišćenja isto....ali i mirnije spavam.

Svaka čast na redovnom održavanju auta - podržavam taj rad!!!! :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep auto i bas elegantna boja.

Stilo u toj boji je moj favorit.

E sad,druze izgleda da ti po tim ulaganjima i nisi pazario neku bog zna kako odrzavanu libru,nego si fasovao neku koja je vozena i vozena a radjeno tek ono sto mora.

Uglavnom,posle svega sto si uradio to je sada super autic.

Neka te lepo sluzi i da se VOOOOZZZZISSSS :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinite za "mala" kasnjenja u odgovorima :)

 

Pa, sta da ti kazem asterix? Auto zaista nije izraubovan, niti sam imao nijedan neki kvar koji je bas posledica totalne nebrige.

Pre ce biti da su neke stvari jednostavno dosle na redovnu zamenu, a ja to ovde uredno prijavljujem javnosti :) 

Enterijer je lepo ocuvan u poredjenju sa onim na sta sam svojevremeno nailazio prilikom kupovine. 

 

Elem, da dopunim dosije auta:

 

1) Zamenjen cilindar kvacila, kutija grejaca+relej, sijalica fara, - 50 EUR

2) Kupljene fit 4 celicne felne, 6J 15h2 ET 37

 

Za koji dan sledi ugradnja parking senzora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Prodata Lybra nakon 5 godina i 9 meseci vlasnistva.

Italijanska prica zavrsena, bar za ovaj ciklus.

Prelazim u francuski tabor :)

Edited by djunis82

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.650 evropskih

Bilo je tu okolnosti koje su oborile cenu:

1) registracija istice pocetkom maja

2) hteo sam brze da prodam auto kako bih dodao za sledeci

 

Kupac je dobio komplet celicnih i obicnih alu felni. Mora da kupi 2 letnje gume i da sanira desni prag i jedno ulubljenje neostecene farbe malo iza rezervoara. Ima tu jos nekih sitnica koje treba utegnuti (neki tasteri, mozda gumice balans stangle i sl.). Ali, auto nije zahtevao ikakva mehanicka ili autoelektricarska ulaganja. Ima nov akumulator Exide, kupljen u sad u januaru

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.1.2012. at 8:32 PM, djunis82 said:

 

UbiVen cvrcak izmedju C i D stuba.

 

Ako nije tajna, sta je bio problem i kako si to resio? Imam otprilike identican problem, pa da znam sta mi je ciniti... i hvala unapred....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzrok mog cvrcka bila je oguljena obloga oko onog metalnog dela na koji naleze zadnje sediste.

Znaci, krenes da obaras zadnje sediste i vidis mesto gde ono naleze, tj gde "klakne" kad vracas sediste u normalan polozaj.

E, tu jednom obmotas izolir traku i resen problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...