Jump to content
FAS Goran
Ivan83

Stilo - težak na volanu

Recommended Posts

Imam problem od kako sam promenio prednje stabilizatore auto mi je tezi na volanu i kada upalim city malo je bolje ali opet teze se okrece volan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta su stabilizatori, ali meni se javljao sličan problem kad sam probao razne after market felne od 17". Neke od njih znaju da budu poprilično teške u odnosu na Fiatove. Volan nekako uspori tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne bi lupao glavu , a i sta god da mi kazemo ovde bez odlaska majstoru nema resenja. POgledaj na temi partneri kluba , ili vec imas nekog svog, pa pravac tamo.

srecno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Felne su mi 16" fabricke!Gume su letnje i stavljene 1 aprila!Kada sam promenio stabilizatore prednje od tada mi je volan tezi!

Isao sam kod majstora na trapu je sve ok samo ti stabilizatori nisu valjali!Jedino ako nisu bili toliko losi pa je volan zato bio lagan a sada kada su novi stavljeni malo je tezi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo nije tezak na volanu, cak i bez city serva. Na mom su isto 16. Dlanom motam volan sto znaci da je bas lagan. OPet ti kazem, pravac majstor, pogledas i resis problem ako ga ima, ako ga nema, onda je to mozda bio samo subjektivan osecaj tezine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam ga motao dlanom i bez city sve dok ga nisam oterao majstoru da promeni stabilizatore!U svakom slucaju hvala na pomoci!Izgleda moram da menjam majstora!

Share this post


Link to post
Share on other sites

stilo nije tezak na volanu, cak i bez city serva...

..zato što i tada radi servo.

Ali..kada je stvarno bez serva...onda još kako jeste težak...ipak su napred najuže gume 195. Zna Branko kako mu je bilo da vozi jednom od Intera do svoje zgrade nekih par kilometara...a, bez serva totalno :whistle::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi , ja sam ga vozio dve nedelje na posao cca. 20km u jednom pravcu bez serva uopste ! Znam kako je :p ! Ako nije nista dirano sem stabilizatora ne bi trebao biti tezak.Neka proba jos neko ko ima Stila ! Majstor je mama ! :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam probao volan na dva stila i jedan je kao kod mene pre odlaska kod majstora a drugi isto sadasnje stanje znaci malo teze se okrece volan!

Ili se ja to tripujem!:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo proslo je 10 dana i sada mi je volan u normali izgleda da je trebalo vremena da legnu da se razrade stabilizatori!Pricao sam sa par ljudi i njima je posle nekoliko dana olaksao volan a na pocetku je bio malo tezi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze imaju stabilizatori sa okretanjem volana? oni kada riknu samo lupkaju preko neravnog puta, auto leži na amortizerima preko opruga i to se sve okrece preko ležaja amortizera!!!

Bukvalno možeš da skines stabilizator i da voziš auto tako!

Ležaj amortizera

3040202.jpg

Čuje sačak hučenje ,struganje blago ......itd .Lično na mom stilu kada sam to promenio volan počeo da se okrece kao da ima dva serva :thumbsup:

PS: normalno da je auto dobro iscentriran i gume pravilno napumpane

Edited by ABARTHVS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos par ljudi sa kojima sam pricao imali su isti slucaj posle menjanja stabilizatora da im je auto malo tezi na volanu ali posle par dana sve je u normali!Ako oni lazu lazem i ja!

---

- Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...