Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

pa ne jedu sva deca koncentrat! :harhar: salim se!

ovi inostranci su krzljaviji od nas u Srbiji veruj mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uzeo danas Kiwi sa ISOfix-om, fantazija. Direktor je odmah zaspao u njemu. 9-18kg, nisam hteo one kombinacije više grupa. Ovo je dovoljno naredne 4g, onda može u buster.

Nisam čuo za ta sedišta nikad, ali marketing im je ubedljiv, izrada i materijali kao Nemci da su ga pravili, a ne Italijani - Recaro izgleda smešno pored njih. U Leto robnoj kući imate obe marke, ceo program, pa se može lepo uporediti.

Lepo je što Stildža ima ISOfix, vrlo lako se ubacuje. Poludeli smo sa pojasevima za ovo staro sedište kada smo prebacivali iz auta u auto. Ovo je sad banja, samo škljocneš, a bezbednije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja ne mogu da prezalim :crybaby: sto nemam isofix (nekako mi to izgleda cvrsto kad spojis)...to ce biti bitna stavka za sledecu kupovinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kažem ja nisam ni znao šta je, dok nisam krenuo da gledam sedišta za dete pre par meseci. Iskreno sam se prijatno iznenadio kada sam video da je to deo standardne opreme svakog Stila.

Čitav gedžet nije nikakva mudrolija, tako da je gotovo neverovatno da je u nekim vozilima opcija, a ne standardna stvar. Ne verujem da ih košta više od 2 evra po sedištu sve sa materijalom u slučaju da takav priključak postoji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nidzo jel moze svako sediste da se kaci pomocu ISOfix-a,ili mora da se kupi jos neki dodatak za sediste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je sedište sa ISOfix, treba i u kolima da imaš ISOfix. Ti bi trebalo da ga imaš na zadnjim sedištima, 2 proreza na oba zadnja sedišta - proguraj prst i napipaćeš šipkicu na koju se kači hvataljka iz dečjeg sedišta.

Našao sam dobru sliku:

bus660.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko nesto vise o ovim HOMOLOGOVANIM sedistima za decu?

Ja sam nasao negde na nekom sajtu da je potrebno da ima zig sa normom ECE R 44/3 a ja imam sediste sa NALEPNICOM ECE R 44/4?

Zna li neko nesto vise o ovome, ili nama sa decicom ostaje da odemo u stanicu policije i da se raspitamo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

44/3 je prihvatljivi minimum. Sve preko toga je OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mali update.

I druga smizla je dobila svoje novo sediste Cybex Palas (ovaj put sa isofixom pa ako se ponovimo sledeci auto ce morati da ima isofix ;) )

cybex_palas.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i ti "volis" ove boje :harhar::laughing:

Ma 2 sata sam pregledao , premeravao i gledao jeftinija ali ipak mi ovo deluje ozbiljno ( za ne daj boze)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog ovoga vredi svaku paru ;)

cxcb80013.jpg

Jastuče smo prerasli pre mesec dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao jedna od retkih mana sedišta Cybex Pallas navedeno je teško skidanje navlake. Danas sam skontao zašto :)

Jedini deo koji se "teško" skida je parče navlake koje ide iza leđa. Cela filozofija je da se odvoji "buster" od naslona i samo se smakne leđna navlaka ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je majka obavezna po zakonu da se vozi na zadnjem sedistu pored deteta, ili moze da sedi napred?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ako dete plače ili gađa vozača sa oštrim predmetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naš klinac sad ima 2g i navikli smo ga da je uglavnom sam, otkad je bio beba. Sedi iza suvozačkog sedišta i ja mu tutnem šta mu treba. Sad tek nema nikakvih problema, često se vozimo sami. Zapravo, jedini problem se javi ako priđemo kolima i ne uđemo unutra da se vozimo, onda pipizdi. Voli dete Alfu, nije blesav. :-D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je majka obavezna po zakonu da se vozi na zadnjem sedistu pored deteta, ili moze da sedi napred?

Kako majka po zakonu da sedi pozadi ako je sama u kolima sa detetom ili ako je otac sam u kolima sa detetom? :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam u situaciji kada otac ili neko drugi :smoke:vozi... dal sve mora da se bukvalno shvata?! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako vreme leti... ćerka mi je porasla da je došlo vreme da menjamo malo sedište za veće.

 

DSC_0252.jpg

 

Od ranije sam kupio Cybex Pallas 2 Fix sa izofix sistemom fiksiranja. Sedište nisam ni isprobao pre kupovine jer sam kontao da su to neki standardi koje svi moraju da ispoštuju, kad ne lezi vraže. Otpakujem ja kutiju i nekako namestim ovaj spejsšatl kad ono... problem. Pojas za vezivanje je kratak za bukvalno par cantimetara. Uspevam sada ja da je vežem ali moram da zategnem ko sivonja, žena ne može jer nema snage.

 

Da li iko zna gde ima da se kupi produžetak za pojas, idealno bi bilo kada bi bio iz jednog komada bez platna, na jednom kraju onaj metalni uložak a na drugom plastika za ukopčavanje. Mislim da bi trebalo biti sigurnije bez platna a fali bukvalno koji centimetar.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...