Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Posto sam prethodna sedista nasledjivao pa nisam birao sada (posto cemo malo da se poveca brojno stanje opet ;) moramo i da kupimo nesto.

Kakva su vasa iskustva sa sedistima?

P.S. i ja sam se vozio u kecu pozadi i spavao na torbama ali sada su druga vremena :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko para toliko muzike. Bukvalno. Nedavno sam obilazio sa jednim ortakom i razlike u kvalitetu su očigledne. Imaj u vidu da će se sedište koristiti godinama i da bi kvalitet ipak trebalo da bude na nekom višem nivou kako bi sedište izdržalo sve to ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas sam slucajno videla neka strava sedista u trznom centru kod meka na , valjda je to vidikovac . Moja seka za bebca koristi "jaje" koje se postavlja kontra smeru voznje i super je jer isto moze da se izvadi sa sve bebcem. Koliko se meni cini , najvaznije je bila odgovarajuca velicina i nacin na koji se vezuje za sediste. Isto vazi i za klasicno sediste za malko vece dete. Bocne strane oko glave su isto vazne, kao i pojasevi na samom sedistu.

U svakom slucaju, obzirom da vozimo tada nase najvrednije i najvoljenije, ja sam uvek za to sediste, za tako nesto nema stednje, pogotovo sto se u istom voze vise godina. Sem gore nabrojanog, znaci da presvlaka moze da se skine i da se opere, i da je od onog super materijala da se dete ne bi znojilo po ledjancima.

Bas cu da pitam koja je bese marka, jer su tim sedistem bili prezadovoljni.

:)

i jos nesto da dodam, zapanjim se kad vidim mamu i tatu uredno vezane a deca im se tumbaju pozadi po sedistu. Strasno.

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam na nabavljiv ;) (mislim na nacin placanja a cena je kao i svuda) Chicco Neptun

8888.jpg

E sad, devojcica moja ima 20 meseci i oko 13-14kg a sediste je od 9-36 kg.

Jedina zamerka mi je sto nema mogucnost obaranja sedista pa oko spavanja je mali problem ;) (oce glavica da visi malo :crybaby:

Sada imamo chicco od 9-18kg i vire nogice malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas cu pitati koje je sediste, moze da se malo nakrivi za pajkenje, kao da se zavali nekako i podest je malo veci pa vise odgovara zbog nogica. I ima sve one opcije koje sam gore navela, skidanje presvlake itd.

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj predlog je Cybex Pallas. Postoji i IsoFix varijanta istog. Po ADAC testovima najbolje ocenjeno sedište iz grupe I-III po najpovoljnijoj ceni - oko 200 evra. Inače moj sledeći izbor kad za to dođe vreme.

Ima ga na primer ovde: Aksa

Ili iz grupe II-III (15-36 kg): Cybex Solution X u Aksi

Ja sam za prvo vreme kupio: Hauck Condor All-in-One Set u Budimpešti za 200 evra - komplet ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrlo zadovoljan sa MaxiCosi Tobi, a pre toga njihovo jaje sa bazom. Evo par sajtova za edukaciju jer ovo je izuzetno vazna tema a cesto zapostavljena kod nas:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx

http://autosjedalice.info/cms/

Gledaj da sediste bude testirano i preporuceno iz gornjih tabela, polovna sedista su OK samo ako nisu bila u sudaru i nisu starija od 5-6 godina do kraja tvog koriscenja (datum proizvodnje je utisnut negde na plastici na bazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam na nabavljiv ;) (mislim na nacin placanja a cena je kao i svuda) Chicco Neptun

Ovo sedište je veoma dobro, ali je za krajnji uzrast dece koja već uveliko sede tj. do 12god. ili 135cm visine deteta, što je granica korišćenja sedišta u najstrožijim zemljama EU.

Kada sam tražio, nisam video ni jedno sedište za taj uzrast da može da se nakrivi, već samo za malce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam na nabavljiv ;) (mislim na nacin placanja a cena je kao i svuda) Chicco Neptun

8888.jpg

E sad, devojcica moja ima 20 meseci i oko 13-14kg a sediste je od 9-36 kg.

Jedina zamerka mi je sto nema mogucnost obaranja sedista pa oko spavanja je mali problem ;) (oce glavica da visi malo :crybaby:

Sada imamo chicco od 9-18kg i vire nogice malo...

Ovo ti je sediste za vecu decu. Ja ga imam za klinca od 5.5 godina i 20-23 kg. Nema mogucnosti obaranja, ali ima mogucnost skidanja naslona tako da kada dete poraste dovoljno za ovo sediste, resio si problem do 12-13 godine do kada zakon trazi da dete bude u sedistu. Da rezimiram - ovo ni slucajno nije sediste za dete od 20 meseci. Chicco sedista za manju decu imaju varijantu za obaranjem sedista i svaka preporuka na njihova sedista. Skupa su( u odnosu na kinesko djubre kojeg sada ima gde volis) ali nema brige sa njima. Lako se sve skida za pranje i sto je najvaznije udobna su i sigurna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je druga situacija. Postojece sediste je postalo malo pa smo presli na vece 15-36KG.

Preporucujem ti cybex brand. Idealan odnos cene/kvaliteta. Popularan u Nemackoj.

http://shop.aksa.rs/katalog/grupa-15-36-kg-auto-sedista

Uzeo sam sa isofixom. S jedne strane se lako kaci i mnogo je lakse kad se vezuje pojas posto je pojas iz automobila slobodan i koristi se za vezivanje deteta. Ono sto mi se ne svidja je to sto isofix imam u ravni prednjih sedista tj nema u sredini a dete je naviklo da sedi u sredini i prati saobracaj :) + sto neki smatraju da je tu dete najbeznednije.

Moze da se podesava i mozde da se skine naslonjac. Ima podesavanje za glavu. U ovoj aksi su ok. Snesu ti sediste do kola i moze dete da proba :). Najbolji test je bio sto je klinac zaspao nakon par minuta voznje u sedistu :)

Predpostavio sam da ces za manje dete ostaviti staro sediste a za starije kupiti vece... Za manja imaju sve brendove. Od najeftinije NANIA. Nisam znao da su francuske proizvodnje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sedište za dete ne biram po sistemu "nije skupo i izgleda" ;)

Prvo i osnovno - rezultati crash testova za dečija sedišta. Dakle - bezbednost!

Onda na red dolazi kategorija "izgleda" i na kraju "nije skupo" :)

Po tom principu moj izbor je - Cybex Pallas :thumbsup:

Kod nas je oko 210 evra, a u Mađarskoj cena počinje od 160 evra :yes Ima ih i u Segedinu :rolleyes:

http://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900

Edited by TOGO

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto ja imam dvoje dece i kupujem da je udobno i izgleda a sigurnost... sediste vezano pojasom ima pojas za bebu i bebi je udobno, a ako do nechega ne daj boze dodje... moze sedishte da koshta i milion eura...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije skupo i izgleda :thumbsup:

kupio isto ovakvo (samo nije crveno i nema ferari oznaku)u Grckoj pre 2 godine za 49 eura.

tacnije proslog leta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nania prave Francuzi i imali smo njihovo sediste. Ok je za prvo sediste ali za vece dete ne znam koliko je udobno. Platneni deo je tanak pa je tvrdo tj neudobno za duze sedenje. Kod ovog Cybex-a mozes skinuti naslonjac pa ostaje samo sedalni deo. Vece sediste ce se duze koristiti i zbog tezine ce biti vise optereceno...

Evo za 3000 i kusur vise solidno sediste

Untitled.jpg

http://shop.aksa.rs/katalog/cybex-auto-sediste-15-36kg-2-3-free---lipstick-crveno.html .

Poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja bas merkam ovo CYBEX jedino me interesuje kako se ponasa ovo FREE bez ISOFIX-a (koji nazalost nemam) koliko to moze da se stegne samo sa pojasem a da ne smeta detetu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad!

nije 3000 somica nego preko 9000 somova.

Sto se tice isofix-a nema da se nadje ni jedno ispod 16000 a da imaju i sopstvene kaiseve.

ono gore Nania nema isofix ali moze da ostane samo buster tj donji deo sedista a gornji deo (za glavu ) moze da se dize u visinu kako dete raste.

sto se tice udobnosti tj tvrdoce donjeg dela tu imaju svi problem.Kod svih je tvrdo ko panj. :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam na Nania + 3000 i kusur dinara :) = Cybex .

Posto smo imali Nania pogledao sam i ovo sa ferrari znakom i bez. Oseti se razlika u tvrdoci sedalnog dela. Bash sam to proveravao.

Malo je glupo kod ovih bez Isofix-a sto nemaju svoje kajiseve tako da u toj situaciji Nania deluje kao ok posto ima svoje kajseve.

Sa druge strane mi smo i uzeli novo sediste jer su kaisevi na starom postali tesni dok je sediste kao sediste i dalje bilo prostrano.

Najbolje sa detetom otici npr do Akse ili gde imaju veliki izbor i onda ga staviti da sedi :) i onda uvek mozes naruciti preko net-a ako je jeftinije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 godina je u EU zakon. Samo treba da znas da od odredjene visine dete koristi samo buster na sedistu a ne celo sediste!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...