Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@djomla Hvala na obavestenju, ali mi je sto se deksika tice to prekasno, napisah gore, imam neki vaucer na 10 hiljada kod njih koji istice krajem ovog meseca.

 

Mislim, ja sma ponudio zeni da to iskoristimo za kupovinu velikog helikoptera sa radio kontrolama..... Nije proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=17123]djomla[/mention] Hvala na obavestenju, ali mi je sto se deksika tice to prekasno, napisah gore, imam neki vaucer na 10 hiljada kod njih koji istice krajem ovog meseca.
 
Mislim, ja sma ponudio zeni da to iskoristimo za kupovinu velikog helikoptera sa radio kontrolama..... Nije proslo.
Nisi ni lud.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, Smireni said:

Ja sam limit postavio na 20 000 sa +- hiljadu-dve.

Preko toga mi je mnogo.

 

Kapiram da cu sutra da se provozam do Usca, pa cu da vidim uzivo, i da odlucim.

U Dexi Co je svakog cetvrtka popust 5% na sve proizvode koji nisu na akciji.

Takodje do kraja mesece je popus 15% na kompletan  Peg Perego program.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko planira da kupuje sedište u skorije  vreme, imam markice za popust u Mercatoru, Inglesina Newton sediste. Ja sam uzeo pre neki dan, odličo je. Akcija traje do 17.06. 

newton.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, djomla said:

Ako neko planira da kupuje sedište u skorije  vreme, imam markice za popust u Mercatoru, Inglesina Newton sediste. Ja sam uzeo pre neki dan, odličo je. Akcija traje do 17.06. 

newton.jpg

Ja veoma zainteresovan za ovo, samo treba da proverim da li postoji ta akcija i u NS.. Trazim sediste sa isofixom i polozajem nagiba, a da ne kosta 40+ k :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rkoma1986 proveri ima li, ovde je samo Mercator, u Rodi je druga akcija. Ako ima, šaljem ti sutra nalepnice, treba ti i super kartica (mogu i nju, u slučaju da nemaš ti ili neko tvoj) 

A ako nema u NS, će se organizujemo za BG lako :) 

 

http://mercatorcentar.rs/novi-sad/akcije/

kaze da ima. :) 

Edited by djomla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au, svaka cast, sve si proverio :)

Ajde pokazem ja ovo zeni za pola sata kad stignem kuci pa ti se javim na pp. Mada, i kolica su nam Inglesina, tako da mislim da ce se i ona oduseviti ovom ponudom, ali znas kako to ide sa zenama (pogotovo trudnim)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 24.5.2018. at 12:42 PM, Smireni said:

Prvo, hvala, znaci nisam ja lud! :D@Milutinac

 

Prvi izbor za kupovinu nam je deksiko, zato sto imamo neki vaucer na 10 000, pa smo mislili da ga potrosimo na sediste (plus doplata) jer istice krajem ovog meseca.

Mislim, nije obavezno, ako ima neka mnogo bolja ponuda za sediste negde drugde, kupicemo to kasnije, a ovih 10 000 potrositi sad u deksiku na nesto drugo.

 

Vidi edukaciju.....

 

1) Mora da bude I,II,II 9-36kg (Nisam ni znao da to ide po tezini, a onda, jbga, i jeste logicno, a onda saznam da imaju i univerzalna "jok, nego cu da kupujem 3 sedista" :blink: i onda ja guglam do koliko se koristi ona nosiljka koja ide uz kolica....)

2) Isofix (koliko sam skapirao, i ona stara varijanta sa pojasevima, ako ga dobro vezes, isto je to sa stanovista bezbednosti, ali je zeznuto za prebacivanje...)

3) Obaranje sedista obavezno, da moze da spava

4) Udobnost

5) Podesavanje naslona za glavu

6) Skidanje presvlake, i jednostavnost ciscenja iste

Moja preporuka za Cybex Pallas 2 Fix.

Jeste cena malo visa, oko 33-34 hiljade i mislim da sam ih vidjao u DexyCo.

 

Sediste je za od 9-36 kg i verovatno jedno od najbezbednijih koje se moze trenutno kupiti. Isofix, podesavenje visine naslona, nagiba za glavu, kasnije buster, lako skidanje i ciscenje...

Bocni apsorberi energije.

Obaranje sedista postoji, ali imaj na umu da kod svih ovih sedista (I/II/III) to nije nesto narocito.

 

Do sada smo koristili Chicco Elletu (0-18kg), koju mali jos nije prerastao, ali je Cybex klasa za ovo. I po pitanju materijala, udobnosti, polozaja sedenja, polozaja glave...

Kao sto rekoh ima Isofix, ali se jednostavno koristi i kod vozila koja nemaju.

 

Moj savet je da sto vise iskoristite nosiljku (jaje) koje ide uz kolica. To je do nekih 12-13kg i stvarno je komfor koji ponekad kasnije nedostaje. Posle toga, sto bolje sediste do 36kg i zavrsena stvar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Semi Uzeh ono za koje sam se raspitivao, i da, u pravu si, kod svih tih I-II-III niej to obaranje nesto posebno, ali opet znaci.

 

Meni je 20 000 bio limit. Jbga, tek se privikavam na to koliko ce junior da me kosta. :D

Ovo sediste ima sve ono sto su mi rekli iskusniji da gledam, uz neku prihvatljivu cenu, i to je to....

Videcemo kako ce da sluzi. A naravno, plan je da se nosiljka koristi dok moze.

Mada, ne verujem da cemo ga nesto ni vozati u tom periodu previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Cybex imam ista iskustva, mada ljudi prezaju od njega zbog dela koji ide preko krila deteta. Ali u mom slučaju nije bilo problema, klinac se nije bunio, čak mu je bilo i zanimljivo, sad je smao sa pojasima, bez tog dela.

 

Ali, baš zbog tog sistema, može da bude situacija da je pojas kratak, treba proveriti na vreme to. Mada to može da se reši sa adapterom, produžetkom pojasa... 

Edited by Mel

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Smireni

Uzivace junior u njemu :)

A sto se tice kostanja, sve za malca ti nece biti trosak. Trosak ce biti nove gume, xenoni, novi telefon... Ovo ne.

Videces, prioriteti se manjaju u sekundi i sve sto ti je nekad bilo mnogo bitno, sada je daleko ispod na listi. I ne nedostaje uopste :rolleyes:

 

@Mel

I nas malac je super prihvatio Cybex i sto kazes, zanimljivo mu je skroz. Cim ga stavimo, odmah dize ruke kako bismo mu stvaili i frontalnu zastitu :D

I da, pojas moze biti kritican i nama je na Focusu knap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj nije hteo na sedište nikad, pa onda muke da ga vežem, on se iznervira, pa mene iznervira, svaki dan ista priča, objašnjavanje, džabe, za 1.5km do vrtića i nszad, jedva sam dočekao 135cm sada se sam vezuje i redovno je muzički urednik.

 

Još kada sam kupovao nije bilo razrađene filozofije, šta, gde, koje, nego odeš kupiš samo da je udobno i da kilaža, visina, odgovara pošto je bilo bez ikakvih sertifikata svuda uglavnom većina...

Kada sam ja bio mali svet je bio mnogo jednostavniji ;) .

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi smo izbegli ovoliku gungulu sa ovim sedištima. 

Pre 12god smo (a tada je tek i krenula priča oko njih uopšte) dobili novo sedište neko obično na poklon. Nit je imalo išta spec od tih džidža bidža nit sam ja i znao kakva sve i postoje (a tada nije brate ni bio izbor nikakav) tako da nam je i to bilo super. 

Presedeli smo u njemu bez problema tih par god i dadoh ga dalje na poklon nekome.

 

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, isto kao za kolica, te ova te ona, ja sam gledao samo u gepek da mogu da stanu, pa neće žena na maraton sa kolicima i bio sam u pravu, koriščena aktivno možda 6 meseci... Kao kkod duleta, nova nova...

 

Kolica kao auto da se kupuje, ima ovo: ma ono, te se ovde pregiba... A zna se šta detetu treba, mama, ništa više, tata da je tu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto, dobili neko kiko sedište(Chicco Go-One) do 7 godina , starija je smela na zadnje bez sedišta, nije se vezivala(bilo pre 6 godina), mladja nasledila isto sedište, koristila ga do 6. godine, sad ima oni malecno, sama se vezuje... Dobra je stvar što odmalena nauče da se vezani voze, moja vrišti ako krenem a ona se nije vezala...

Ostalo mi troje kolica, kišobran kolica su ista koristile obe...

 

 

 

Послато са 9003X уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ma da, isto kao za kolica, te ova te ona, ja sam gledao samo u gepek da mogu da stanu, pa neće žena na maraton sa kolicima i bio sam u pravu, koriščena aktivno možda 6 meseci... Kao kkod duleta, nova nova...
 
Kolica kao auto da se kupuje, ima ovo: ma ono, te se ovde pregiba... A zna se šta detetu treba, mama, ništa više, tata da je tu
Ja kad sam video da kolica ne staju u gepek ja promenio auto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi dobro merio :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo Inglesinu Newton zahvaljuci Djomli i njegovim markicama :) sediste je odlicno, jedva cekam da ga montiram i posadim klinca pa cu okaciti fotku.

@djomla hvala jos jednom, ovako javno, veliki problem si mi resio :)

Edited by rkoma1986

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, kako kad putujete negde dalje sa klincima... Mnogo mi je da ga drzim celu noc u sedistu... 2 god ima klinja, nocu bi isli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka pedijatra, dobrog, nema potrebe da ga vadis iz sedista cesto pogotovu ako moze da se obori malo. Njima nista ne smeta cak je i gore da ga vadis iz sedista pa vracas svakih dva sata ako bi pravio pauze. U tom slucaju bi trebalo barem 15 minuta da se seta ili da bude u lezecem polozaju zbog muskulature. Slobodno kao da je kuci u krevecu. Mi smo putovali prosle godine preko 10h uz 2 pauze posto je bilo tokom dana. Posto je noc hladnija a sigurno ce se oznojiti u sedistu moze lako i da se prehladi. Oni svakako bolje podnose put i taj polozaj od nas.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...