Jump to content
FAS Goran
sasa_vu

"Parking servis" nema pravo da kažnjava vozače

Recommended Posts

E ljudi, i šta na kraju bi sa ovim naplatnim kartama? Jel imaju prava da kažnjavaju ili ne? Upravo dobih jednu, i slučajno sam je pocepao i bacio...  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking servis u Topoli nije drzavna nego je privatna firma. Opstina je "prodala" parking mesta firmi iz Beograda. Cena za 1h je 27din, a kazna je 1045dinara.

Ko sta tu radi, i kome pare idu u dzep nemam pojma, uglavnom ljudi placaju...meni ne pada na pamet. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može država baš da "proda" privatnoj firmi, ali može da im da na upravljanje. Onda se privatna firma bavi naplatom i svim tim "prljavim poslovima" i mnogo su efikasniji, a opštini plaća neki procenat i svima odgovara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, i šta na kraju bi sa ovim naplatnim kartama? Jel imaju prava da kažnjavaju ili ne? Upravo dobih jednu, i slučajno sam je pocepao i bacio...  :laughing:

 

Samo se pravi lud ;)

Burazer se pravio lud više puta jedno dve god i stiglo mu za naplatu rešenje od suda, slagaću sad ali mislim oko 35-40000din išao kod advokata ali cvrc morao da plati!

Jedino je dobio :rant: na neki vid otplate u ratama! Ne znam kolika je bila osnovica a koliko kamata u celoj priči ali debelo ga olakšali!!! :cry::crybaby::rant:

 

Kad kažem više mislim MNOGO puta!!!

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam par tih kazni sto na starim tablicama, sto na ovim novim ... ali ne placam i ne dolaze :D 

 

nemam racun u banci, radim na crno, pare trosim tamo gde treba i ako slucajno dodju da mi zaplene nesto, morace dobro da se naoruzaju ... u svakom slucaju bice u novinama :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi da sam se i sam čudio! Nisam ulazio u detalje tipa kako, zašto, može li se nekako izbeći...(očigledno nije moglo) Pitaću ga pa ću Vam preneti njegovo iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće. Imao ih je bogami i previše a sve verujući u ono "...nemaju oni mogućnost da ti naplate, neka te tuže..." tako da je dosta kazni dobio i namerno ne želeći da plati ni taj jedan sat ili dva koji je realno mogao i pre tih saveta uredno plaćao. Jbg bavi se servisiranjem i stalno je po gradu i često ne uspe da popravi aparat u tih 1,2 ili 3 sata pa je sve od toga i krenulo.

Eto za nauk! :question: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja prvi put nisam znao da se placa na bulevaru, drugi put sam mislio da je od 8, a rade od 7 i tako ... imam jednu iz Vrsca sa parkinga kod Milenijuma, i tamo nisam znao da se placa i jednu iz Smedereva, gde sam video devojku kako kaci kaznu i odlazi :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika uplatnice.

cxcb24202.jpg

 

To je to. Posle oni isplate "zakup" opštini i to je to ;)

 

Kako bre Dovla svima odgovara kad narodu ne odgovara !

 

Mislio sam na to da odgovara "zainteresovanim stranama", tj. opština uzima lovu, a privatnik za određeni procenat obezbeđuje efikasnu naplatu ;)

 

Narodu naravno ne odgovara jer bi narod da ne plaća parking, što opet nije u redu. Sistem zoniranja je uveden sa idejom da se omogući parking mesto većem broju ljudi. Dešavalo se ranije da ljudi parkiraju auto danima u centru grada bez razloga i opravdanja. Naravno, kasnije se taj sistem zoniranja osladio pa postao komercijalan i laka para, ali to i dalje ne daje za pravo nikome da ne plaća parking. 

 

Ja sam dugo vozio auto na stranim tablicama, ali nikada nisam parkirao bahato sa idejom da neću da platim. Ovim uredbama i odlukama o prinudnoj naplati su najviše pogođeni baš takvi vozači koji namerno NEĆE da plate ni redovno parkiranje, a kamoli doplatne karte. 

 

Tako da ono... njihovo je da zahtevaju naplatu, a naše je da zahtevamo kvalitet usluge pa ko bude jači ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razumem ja da treba placati parking, ali recimo sta je sa ljudima koji su pre 30-40 godina kupili stanove i imali zagarantovano parking mesto, danas dodje neko iscrta linije, postavi znak i odredi zonu i cenu ... a oni nemaju gde ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikada ti ljudi nisu imali garantovano mesto ;) To što je nekad bilo besplatno to je druga stvar. I SMS poruke su nekad bile besplatne pa sad više nisu :) Inače, ljudi koji žive u zoni imaju povlašenu cenu (u BG-u je oko 500rsd mesečno) i mogu da koriste tu svoju pretplatu bilo gde u gradu u toj zoni neograničeno ;) Ja imam recimo II zonu i mogu da se parkiram bukvalno bilo gde u centru jer je ta zona najveća  ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce mi pisase kaznu za parking.

Parkirao sam auto, i posle 10minuta kada sam poslao poruku, dobio sam ovaj odgovor :

"Postovani korisnice, za registarski broj vozila koji ste poslali vec posedujete dnevnu kartu."

Share this post


Link to post
Share on other sites

ww600.jpg

http://www.ikragujevac.com/vesti/23451-kg-kome-roda-pravi-pazar.html

 

Rodin parking je mesto gde svojevremeno umem i sam da ostavim auto da prenoći, jer noću ne smeta nikome, ograđeno je i ja mogu mirno da spavam.. Mesec dana parkiranja ispred moje zgrade košta 1.500 dinara jer mi je auto na TS tablicama.. Da je kao i za sve ostale mesečna karta ista, parkirao bih se i ja ispred zgrade, a ovako moram da tražim alternativna rešenja, jer mi stvarno mesečna plata ne stiže za kiriju i osnovne životne troškove.. 

Mislim da ljudi koji taj parking zloupotrebljavaju trebaju biti obavešteni da svoja vozila pomere odatle, a ne da urade ovako odjednom... Očekujem kamenovanje Rode od ovih koji su najebali...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Očekujem kamenovanje Rode od ovih koji su najebali...

 

Bolje da kamenuju opstinu i parazite koji tamo sede...

Ne vidim ni promil krivice od strane Rode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parking servis: Kazne za parking ne zastarevaju posle godinu dana

 

parking%20servis.jpg

 
Kako prenosi Tanjug, beogradski ''Parking servis'' saopštio je da nikada nije ni naplaćivao kazne za nepropisno parkiranje, već dnevne parking karte, objašnjavajući da se ''jednogodišnji rok zastarelosti ne primenjuje na potraživanja za usluge parkiranja''. Kako navode u tom preduzeću, pružanje usluga parkiranja predstavlja komunalnu delatnost, a potraživanja za izvršene usluge parkiranja nisu usluge na koje se primenjuje jednogodišnji rok zastarelosti, jer se ne mogu podvesti pod usluge za koje je Zakon o obligacionim odnosima propisao taj rok. ''Parking servis'' je to naveo u saopštenju objavljenom povodom odluke Vrhovnog kasacionog suda (VKS) u jednom slučaju revizije i zahteva za tumačenje roka zastarelosti kod komunalnih potraživanja.
 
U toj odluci se navodi da kazne za nepropisano parkiranje zastarevaju u roku od godinu dana, ako je vlasnik vozila fizičko lice, a u roku od tri godine ako je u pitanju pravno lice. Isti je slučaj i sa potraživanjima svih ostalih komunalih preduzeća. Taj pravni stav VKS je zauzeo poovodom slučaja iz 2003. i 2004. godine, a povodom kazni ''Parkig servisa'' zbog nepropisnog parkiranja. Međutim, kako navode iz ''Parking servisa'', stav jednog sudije VKS je suprotan desetogodišnjoj sudskoj praksi i svim dosadašnjim mišljenjima i stavovima sudova, iskazanim kroz brojne sudske odluke, od 2003. godine do danas. ''Stanovište veća VKS izneto u presudi odnosi se samo na jedan predmet i to na potraživanja po osnovu doplatnih karata i primenu propisa koji više nisu na snazi, a stav postupajućeg Veća u jednom predmetu ne predstavlja stav VKS, niti se može smatrati izvorom prava, koji bi trebalo da poštuju sudovi'', naveli su u ''Parking servisu''.
 
preuzeto sa - Auto Blog
 
======================================

 

Ono kad umisle da je njihovo saopštenje poslato medijima važnije od presude Vrhovnog Kasacionog Suda. C c c... :D

 

Jedino tačno je da presude sudova u SRB (i uopšte u evropskom kontinentalnom pravu) nisu opšti izvor prava. Presuda ne stvara obaveze za sve nas, nego za onoga na koga se odnosi. Presuda je zbog toga pojedinačni izvor prava, nije opšti (kao Zakon ili neki drugi opšti pravni akt koji stvara obaveze za sve nas, za sve pravne subjekte). Kod nas nema onoga što viđamo po USA serijama i filmovima gde se pozivaju na ovu ili onu presudu i traže da Sud presudi u sličnom slučaju isto, kako bi se ispoštovalo načelo jednakosti, odnosno da Sud mora isto presuditi u istim slučajevima.

Ali...

Iako kod nas niži Sud nije obavezan da se drži presude višeg Suda, iako se ne može pozivati na ranije presude sudova kao izvore prava, u praksi...nijedan sudija neće donositi presude za koje zna da će biti oborene na VKS, jer mu to nikako ne stoji dobro u profesionalnom dosijeu...jer jednog dana će ga neko pitati ''kako ti to sudiš kada imaš veliku stopu presuda koje ti padaju u postupku po žalbi....šta radiš ti to...'' :) , i onda u praksi sudije još kako gledaju šta rade viši sudovi, naročito kada se na zajedničkim sednicama formira mišljenje (postupak radi ujednačavanja sudske prakse).

 

Uglavnom, Parking servis ga ''izduvao'' :)...do godinu dana i fajront, onda je zastarelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedim juče u jednom kafiću. U bašti. Na otvorenom. U 27. marta. Uplatim parking i dobijem odmah povratni SMS. 

 

PS1.png
 
Onda mi stigne poruka da parking ističe, ali poruka zakasnila ihaha... kontam slučajnost. 
 
ps2.png
 
Pošaljem novu poruku da produžim parking, i opet ODMAH dobijem SMS da je parking plaćen. 
 
ps3.png
 
OPET mi stigne poruka sa zakašnjenjem da parking ističe. 
 
ps4.png
 
Ja ne verujem baš mnogo u slučajnosti. Prelistam unazad prethodne poruke i bukvalno najmanje polovina je zakasnela. 
 
Čisto da obratite pažnju na to, jer kapiram da se pri eventualnoj reklamaciji pozivaju na to da u prvoj poruci piše do kada je parking i da treba da se vodiš time... kao da su mi oni jedina briga u životu pa da gledam kad mi ističe parking. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...