Jump to content
FAS Goran
sasa_vu

"Parking servis" nema pravo da kažnjava vozače

Recommended Posts

Evo parking prostora na kome se naplaćuje parking iza moje zgrade u Trsteniku

IMG_0753.jpg

ništa nije obeleženo, oni kače kazne ako nemaš uplaćen parking, ali saznam pre dva meseca, posle tri godine plaćanja parkinga da se parking naplaćuje samo uz žutu zgradu sa slike i da recimo od ovog Focusa karavana, pa na dalje (može da stane još 10 vozila) se parking ne plaća, ali stanari zgrade ne znaju i uplaćuju parking i dalje, što je najgore plaćao sam ga i ja, ali od kako ovo znam više mi ne pada na pamet da ga plaćam...

Druga stvar, vlasnik ove male garažice koja je nelegalno napravljena uz ovu žutu zgradu je takođe i vlasnik prva dva auta na parkingu (mercedes i pežo)... Čim se meredes upali i treba negde da se ide, on zabarikidira svoje parking mesto sa balonima punim vode, gajbicama i kartonskim kutijama, tako da je za proces pomeranja potrebno 2-3 minuta, naravno niko mu ništa ne kaže, a za to bi trebalo da bude opomenut jer je samim tim to povlašćeno parking mesto koje bi trebalo da košta negde oko 3-4 hiljade mesečno, ako ne i više (reče mi jednom prilikom parking službenik koliko, zaboravio sam)... Što se pežoa tiče, na njemu još uvek stoje stare tablice, što je dokaz koliko dugo auto nije pomeran odatle.. Ja pitam vlasnika zašto ga ne pomeri jer smeta, a on kaže ja sam rešio jednog dana da ga popravim i da nastavim da ga vozim, a mercedes vozi sin...

Ko je tu više bezobrazan, parking servis ili vlasnik?

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je registrovan na mene, a čestitke stižu na moju adresu naslovljenu sa mojim imenom. Ne terete ni po kakvom zakonu, već prete (citiram) "da će biti prinuđeni da naplatu potraživanja ostvare sudskim putem, u postupku prinudne naplate." Sad meni nije najjasnije kako će konkretno da me "nateraju" da platim. A što se tiče adrese, čini mi se da sam čitao nešto da sarađuju sa MUP-om na dobijanju adresa vlasnika automobila.

Nema tu nikakve saradnje. MUP može davati tvoje podatke samo sudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako onda dolaze do licnih podataka ako znamo da nam opomene salje advokat parking servisa?

Ja sa njima mogu da razgovaram jedino i samo preko musice!

Edited by kičerica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa onda i MUP i Parking Servis rade nezakonite radnje, jer prethodnom vlasniku su stigle 2 kazne koje ja nisam platio, dok sam vozio punta na ovlascenje, meni na adresu nije stigla ni jedna, a i kad nakace na brisac ja bacim, sa onim jadnikom necu da raspravljam jer nije ni on kriv, a nije ni toliko pametan da mogu da mu objasnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni jednu jedinu doplatnu kartu u svom zivotu nisam platio, sa svim kolima koje sam vozio imam bar 7-8 komada...nikad nista

Caletu kada smo uzeli stila pisali doplatnu na probne tablice... :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo parking prostora na kome se naplaćuje parking iza moje zgrade u Trsteniku

Proveri u katastru kome pripada plac.Ako pripada zgradi ... sta oni tu traze.Moj kum ih dobio na sudu za istu stvar, i sad ceka nadoknadu stete prouzrokovane parkiranjem koje kuda i voznjom taksijem.Inace se sve desava na Vracaru gde je i inace tesno

IMG_0753.jpg

ništa nije obeleženo, oni kače kazne ako nemaš uplaćen parking, ali saznam pre dva meseca, posle tri godine plaćanja parkinga da se parking naplaćuje samo uz žutu zgradu sa slike i da recimo od ovog Focusa karavana, pa na dalje (može da stane još 10 vozila) se parking ne plaća, ali stanari zgrade ne znaju i uplaćuju parking i dalje, što je najgore plaćao sam ga i ja, ali od kako ovo znam više mi ne pada na pamet da ga plaćam...

Druga stvar, vlasnik ove male garažice koja je nelegalno napravljena uz ovu žutu zgradu je takođe i vlasnik prva dva auta na parkingu (mercedes i pežo)... Čim se meredes upali i treba negde da se ide, on zabarikidira svoje parking mesto sa balonima punim vode, gajbicama i kartonskim kutijama, tako da je za proces pomeranja potrebno 2-3 minuta, naravno niko mu ništa ne kaže, a za to bi trebalo da bude opomenut jer je samim tim to povlašćeno parking mesto koje bi trebalo da košta negde oko 3-4 hiljade mesečno, ako ne i više (reče mi jednom prilikom parking službenik koliko, zaboravio sam)... Što se pežoa tiče, na njemu još uvek stoje stare tablice, što je dokaz koliko dugo auto nije pomeran odatle.. Ja pitam vlasnika zašto ga ne pomeri jer smeta, a on kaže ja sam rešio jednog dana da ga popravim i da nastavim da ga vozim, a mercedes vozi sin...

Ko je tu više bezobrazan, parking servis ili vlasnik?

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako ja sam osmislio taktiku, trebace mi samo mala pomoc oko snimanja, tj neko da se zrtvuje i da snima iz steka. Ja cu da se parkiram u jednosmernoj ulici, necu da platim, cekacu da se onaj zeleni pojavi, kad se pojavi i snimi situaciju, cekacu da pozovu pauka, kad vidim pauka gore na vrhu ulice, sednem u kola i odlazim sa lica mesta :D ... A kamera ostaje da snima unezverena lica!!!

Inace smislio sam slicnu taktiku za ove radnike na pumpi koji nista ne rade, a primaju platu. Dodjem, sipem gorivo, sednem u kola i odem, ako nema nikog da me usluzi, ali sve snimim, e kad krenu da panice onda se vratim, trazim sefa, platim gorivo, pokazem mu snimak i onda ce poceti da rade svoj posao :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta oni da saradjuju ili ne...kazne se pisu po tablicama i salju se vlasniku auta...nema veze ko sada vozi auto i da li taj neko ima ovlascenje ili nema, kazna stize onom na koga se vodi auto :rolleyes:

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Mozda te i prebiju u medju vremenu, a ti ne stignes da im objasnis da je sve to skrivena kamera :D

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ja sad snimim negde tvoje tablice i odem u sup i kazem nervira me taj, dajte mi adresu da idem na kucu da mu objasnim, po gradu mu vidjam auto, ali njega ne mogu da nadjem...

Ne mogu oni mene da prebiju, ja sednem u kola i bezim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se ne bi lepo uštekao u autu, sagneš se i kad dođe pauk, javi ti ovaj što snima i pali, vozi, beži. :D

Mnogo ti razmišljaš o tim bekstvima nešto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema tu nikakve saradnje. MUP može davati tvoje podatke samo sudu.

A prokleti JKP ih je ipak dobio...

Zanimljiv vam je taj pristup neplaćanju. :smiling: I ja ću ih još kulirati, pa ćemo videti šta će biti.

Sad malo guglam oko parking kazni i čitam kako angažuju privatne izvršitelje i prvo jurišaju na ove koji imaju najviše neplaćenih kazni. Ma ajde, još će da maltretiraju ljude po kućama, slepci.

Skiter, ovo najbolje opisuje tvoju situaciju, s tim što se, kod tebe, nisu ni potrudili da obeleže parking. "Vida tvrdi da već godinama traže od Parking servisa da razgraniči šta je trotoar, a šta parking. Ljudi iz ove firme se, priča ona, samo negde pojave, ograde prostor ispred zgrade ili trotoar, proglase to nekom zonom i naplaćuju pakiranje u njoj."

Evo celog teksta - http://www.kurir-inf...i-clanak-613801

Koliko samo para mlate lopine.

A, evo zanimljivog pristupa jedne ribe. :ph34r:

http://www.youtube.com/watch?v=g1gvYX5LDBM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta oni da saradjuju ili ne...kazne se pisu po tablicama i salju se vlasniku auta...nema veze ko sada vozi auto i da li taj neko ima ovlascenje ili nema, kazna stize onom na koga se vodi auto :rolleyes:

Prijatelju, kaznu ne moze da ti napise parking servis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato se to zove doplatna karta, a ne kazna ... na tablici pise broj, a ne ime prezime i adresa stanovanja ... tako da oni moraju negde da potraze podatke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno...to i jeste doplatna karta...A sad kako dodju oni do podataka o vlasniku vozila, to je misterija...Mada se danas sve moze...Ja mogu preko tablica da saznam podatke vlasnika a ne oni...zato je bezveze uopste raspravljati o tome.

Послато са ZTE-SKATE користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni prikupljaju informacije o tebi svaki put kada na neki način komuniciraš s njima. Bilo da je to da si im poslao neki emial, bilo da si plaćao neku kaznu, pretplatu za povlašćenu kartu itd itd... najčešće koriste takve informacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni ti za brisač kače uplatnicu koja je popunjena da pare legnu u njihovo preduzeće i neke papire sa članovima šta će da bude ako ne uplatiš, i ti sa tim trebaš da odeš u poštu ili banku da uplatiš npr. 1.000 dinara na njihov račun, a do tebe je da li hoćeš ili nećeš, sve u svemu mislim da je velika prevara i da to niko ne treba da uplaćuje i kada bi ih svi tako iskulirali i pobunili se, ukinuli bi naplatu parkinga za nedelju dana..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ćemo da vidimo :D

Meni su pisali kaznu pre 2 nedelje, i pisalo je da uplatim 1078 dinara do 15.2.2013, iliti do juče. Pa videćemo dalje. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani prijatelji, kazne za neuplaceno parkiranje ne postavlja JKP "Parking servis" vec drugo preduzece koje je za to zaduzeno, tj. placeno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako koja, ona sto sedi u skupstini...

Mogu mi se biiiip :lol:

Sent from my LG-P760

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shljiva by Kosjeric :lol:

Sent from my LG-P760

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...