Jump to content
FAS Goran
sasa_vu

"Parking servis" nema pravo da kažnjava vozače

Recommended Posts

@Damjanović

Ili lično ili pismom obavestite gospodina o odluci Ustavnog suda. Očigledno čovek ne stiže da gleda TV od silnog posla :)

@Irokanji

Šta god budeš pokušala biće neuspešno. Postoji tolerancija 15min pre uplate prvog sata. Nakon toga produžavanje mora da bude u minut... da ti piše 19:29 kazna bi važila ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sve je to meni jasno , ali bre , preterase , izdase je unapred ! :realmad: pa stvarno da covek ne veruje. Ja sam vec bilo kod kola u pola osam a napisali da je izdata u 19 46 agrrrrrrrrrrrrr :realmad: :realmad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ono... napraviš neki snimak autentičnog sata i te doplatne karte ili pozoveš komunalnu i kažeš im da zabeleže kada si zvala i izdiktiraš im broj doplatne karte, a onda im odneseš tu doplatnu kartu na lice mesta kao dokaz i podneseš prijavu protiv PS. E a onda uz to kažeš da si do auta došla u TAČNO vreme pa onda nit' platiš kaznu, a još oni tebi plate. ;)

ubr. pogledaj datum i tablice na karti da ti neko nije nakačio svoju od nekog drugog dana? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slican slucaj sam imao,moja zena tokom prepodneva platila dve karte na razlicitim lokacijama u gradu,treci put zakasnila sa slanjem poruke 3 minuta jer se nalazila kod lekara sa malim detetom i vec dobila kaznu.U upravi joj rekli kako ima pravo da stoji nekoliko minuta ako nije platila kartu a sa produzavanjem ne sme da kasni,znaci pametniji i ne placaju. Ja se naljutio i nisam hteo da placam a onda ipak platio da me ne smaraju da idem na sud. Itako hiljade nas da ne bi isli na sud plate a lopovi zgrcu pare,u ime demokratije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je sličan slučaj sa gosn Damjanovićem... poslali mu pismo po principu - ako prođe, prođe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj , podrzavam , i meni je to bila ideja kad mi stigne ljubavno pismo.

Dva dana im ne radi sistem, sinoc dobih jos jednu cestitku a platila.Poslala sam poruku u 19 i 24 , njihovo vreme izdaanja karte 19 i 25 , a platila sam u dozvoljenom roku . Medjutim poruku povratnu koju sam dobila je da mi je parking placen do 20 i 38 ???? , a time ispada da da je poslata u 19 i 38 ???? i opet unapred !!! Moje vreme na svim satovima se ne slaze sa njihovim i kad sam zvala da protestvujem onako besna, jos mi ladno doticna ponavljacica naucenog kaze da IMAJU problem sa serverom vec dva dana. i da je kobajagi uskladjen sa vremenom sa mreze mobilnih operatera sto je cista budalastina. I za malo da dobijem i trecu u istom danu zbog toga. Ono sto se meni cini i na sta vataju ljude na foru je da njihovo vreme u sistemu malo zuri.

Uvek placam parking i nemam nameru da platim ovu kaznu. ej bre ljudi pa naplate 50 puta vise !!! ma lopovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj potencijalni tužilac, cenjeni advokat, pored toga što krši zakon i ne poštuje rešenja Ustavnog suda i navodi i mene na plaćanje odluka stavljenih van snage, obmanjuje i javnost, obzirom da je u dokumentu memoranduma naveo mail adresu koja ne funkcioniše.....

"

Ovo je sistemski generisano obaveštenje.

Pri pokušaju da isporuči vašu poruku:

Broj: 58851.5990

Od: <mildam@sezampro.rs>

Za: <gatanackovic@yahoo.com>

Datum: 07/07/2011 20:30

Tema: odgovor

sistem je naišao na grešku:

554 delivery error: dd Sorry your message to gatanackovic@yahoo.com cannot be delivered. This account has been disabled or discontinued [#102]. - mta1098.mail.mud.yahoo.com

Ovaj odgovor je stigao sa računara na koji je poruka upućena

i njegov sadržaj treba da ukaže na razlog zbog koga nije

mogao da prihvati vašu poruku."

poslaću ja njemu preporučeno....thumbup.gif

Edited by Damjanović

Share this post


Link to post
Share on other sites

i to sa povratnicom , obavezno, da ne moze posle da se izvlaci : primio sam , nisam primio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e samo da vas obavestim , danas sam prisla jednom od ovih sto proveravaju parking naplatu da priupitam koliko je sati na toj njegovoj spravi. I gle cuda, kod njih ide celih 6 minuta unapred. Ja pozovem tacno vreme, da ne ispadne sad moji svi satovi ne ferceraju kako treba, i jeste 6 minuta razlike. Pa obratite paznju onda i na taj detalj.

Sve ovo u praksi znaci da i kad posaljete na vreme SMS vremena se ne slazu , pogotovo za produzenje parkiranja jer tu onda nema tolerancije.

:wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damjanovicu ima li kakvog odgovora od advokata.stigla i meni cestitka pa razmisljam da li da platim ili ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima. Advokata nisam ni zvao, jer se ne javlja. Kaznu sam nažalost platio posle duže rasprave sa pravnom službom parking servisa. Naime, stvar je u tome što ovakav sistem naplate nije legalan, medjutim do 01.Septembra će biti donet način na koji će naplata biti legalna (verovatno preko sudije za prekršaje), a sa njom i pripadajuće sudske takse... i ko zna šta već mogu da nakarikaju, pa ja ko velim, bolje sad da im platim nego u oktobru, dva puta višerealmad.gifwallbash.gif.

Iskren da budem, niti sam imao živaca, niti vremena, niti para da se sa njima preganjam, neka im tih 1800 din., pa ću da vidim šta će da se desi. Desi li im se da recimo kazne budu manje i da se ustanovi da je odredjivanje kazni u periodu kada mi je bila naplaćena, pored načina na koji su mi tražili novac ima za ishod i razliku u visini naplaćene kazne, e onda ću da se davim sa njima do sudnjega dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo novi zakoni, uredbe i pravila se ne mogu primenjivati retroaktivno. To što će oni od 1. septembra to raditi legalno to je u redu, ali na dan izdavanja "doplatne karte" koju je Damjanović dobio to nije bilo legalno pa samim tim i nije bilo neophodno platiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad je nastupilo igranje pravnom terminologijom i pokušaj PS da se izvuče iz govana pred Ustavnim sudom. Ali može Neša to malo bolje da pojasni pošto mi to ne razumemo baš najbolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rofl:

Pa to je sou program bio u PS-u kad su zaprimili to pismo ! Nego daj da vidimo tog konja! MOze za nas na forumu neki popust? :) Iako su me ovi oblaci i sunce poprilicno odusevili, taman kad sam se nadao onom najsladjem, nema ga na kraju..

Edited by STG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, ova fora sa placanjem crtezom nije originalna. Original sam citao pre par godina na blogu jednog dizajnera: http://www.27bslash6.com/overdue.html i plakao od smeha (plakao sam od smeha citajuci i druge njegove postove. Preporucujem "Missing Missy" :thumbsup: )

A evo, lik je i priznao da nije njegova ideja: http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/511/Zanimljivosti/991828/Konj+za+kaznu.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko u skorasnje vreme dobio cestitku od ovih divnih ljudi iz parking servisa ? Ne znam koja je sada prica oko toga ? Da li se placa, ili da im nacrtam neku lepu sliku? <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dobijao te uplatnice i dok je bilo da uplacujem po 100 dinara uplacivao sam, a kad su poceli da stavljaju cifre od 500 dinara pa na dalje nisam ih vise uplacivao. da kucnem u drvo do sada mi nije stiglo nista niti poziv za sud ili nesto drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...