Jump to content
FAS Goran
sasa_vu

"Parking servis" nema pravo da kažnjava vozače

Recommended Posts

On 6/17/2016 at 1:54 PM, AdamGT said:

Ako ima nekog ko je upucen u problematiku ili je imao slicno iskustvo da me posavetuje sta ciniti.

Danas dobio kovertu sa ,,zadnjom opomenom pred utuzenje,, da platim ukupno nekih 6000 din na ime neplacene kazne za parking od 10. 02 . 2011 godine u 05:30 casova. Prvo mi nije jasno kako posle toliko vremena da stigne a drugo kako je to moguce kad se parking placa od 7 ujutru. Firma Metroparking vise ne postoji i njihova potrazovanja preuzima Direct Group, imam tri dana rok,ako ne platim skinuce sa racuna oko 30000 din, da prezalim 6000 ili ?

 

Zna li se ishod na kraju @AdamGT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos nista,bio sam kod nekog advokata i on me savetuje da platim jer sve zavisi kako sudija bude raspolozen, moze biti u moju korist a i ne mora... U medjuvremenu su me kontaktirali iz advokatske kancelarije koja je zastupnik i izvinjavaju se sto je proslo toliko vremena, imaju brdo neplacenih kazni,ne mogu sve da stignu da obrade, kad sam pitao mogu li da dokazu to sto tvrde rekli su mi da slike verovatno nemaju jer su imali ,,problema prilikom selidbe baze podataka,, ali da je veliki rizik ako ne platim jer se na sudu u velikom broju slucajeva vlasnik auta proglasi krivim bla bla... Kad sam trazio da mi u tom sistemu proveri da li ima jos nekih kazni dobio sam odgovor da je to moguce ali im sistem trenutno ne radi :D

 

Ponudili su mi cak da platim u ratama ali ja stvarno nema sanse da se setim da li je te kazne bilo na sofersajbni,glupo mi da placam nesto ako nisam kriv a oni nemaju slike kao dokaze. Jedan kucni prijatelj,inace advokat u penziji, mi predlaze da napisem zalbu i da im posaljem pa da vidim kakav cu odgovor dobiti,ako ga uopste dobijem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran,neko kaze 2,neko 3 a neko cak 10 godina da jer rok zastarevanja, razmisljam sta ako bih platio samo kaznu bez ovih advokatskih troskova...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bi platio samo deo kazne priznao bi dug i ne bi mogao da se pozoves na zastarelost. Po nasem Zakonu, nidam pravnik ali ga tako razumem, ides kod sudije i pozoves se na zastarelost potrazivanja i time se prica zavrsava. Ako ima neki pravnik neka me ispravi ukoliko gresim....

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/21/2016 at 9:18 AM, AdamGT said:

Nisam siguran,neko kaze 2,neko 3 a neko cak 10 godina da jer rok zastarevanja, razmisljam sta ako bih platio samo kaznu bez ovih advokatskih troskova...

 

Druze, hoce da te "navataju" da se zeznes jer ako bi platio samo deo ili kamatu ili bilo sta priznajes sve i nema zastarelosti.

Radnje koje utiču na prekid zastarelosti jesu radnje dužnika i poverioca.

Tako su dužnikove radnje koje prekidaju zastarevanje sledeće: priznanje ili isplata duga, davanje obezbeđenja, otplata kamate od strane dužnika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svedoci smo snega od jutros i ovih dana,u SDu parkinzi neocisceni ali zato redovno pisu kazne... da li platiti to ili pokusati da se izdejstvuje nesto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pelemasca

 

U kom ono gradu rekoše da naplaćuju parking samo na očišćenim parking mestima...

Ne znam...ja bih se prvo njima žalio, pokazao slike i video kako će oni da reaguju (u centrali). Ko zna, možd anas iznenade i povuku tu doplatnu kartu kada vide da mesto nije bilo očišćeno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas bio da reklamiram,covek mi dao list sa nekim stavkama ja popunio napisao razlog sta i kako,i kao ne verujem da ce biti nesto ali poslace sluzibi pa ce oni njemu da jave u pon ili uto... glupost ziva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije u pitanju samo storniranje kazne...nije mi jasno kako imaju obraz i pravo da uopste naplacuju parking na parkiralistima koje ne odrzavaju. Kod mene u blokovskom dvoristu niti ciste niti bacaju so, zimi budebbas gadno...ali redovno naplacuju parking mesta koja su tu obelezili....E jesmo ovce...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd: Nalog pauku za podizanje automobila će moći da daju i komunalni policajci

 

park.jpg

 

Odnošenje nepropisno parkiranih vozila sa beogradskih ulica više neće morati da odobrava samo saobraćajni policajac. Skupština grada Beograda usvojila je u petak izmene i dopune odluke o komunalnoj policiji kojima se predviđa da će nalog pauku za podizanje automobila moći da daju i komunalni policajci, a ne samo saobraćajni kao što je do sada bio slučaj.

Osim toga, odbornici su usvojili i predlog rešenja o koncesiji za izgradnju četiri podzemne garaže u glavnom gradu, sa kineskom kompanijom ''Šangdong'', a izgradnja prve garaže, na Studentskom trgu, trebalo bi da počne na proleće 2019. godine. Na sednici su usvojene izmene i dopune Odluke o postavljanju bašte ugostiteljskog objekta na teritoriji grada čime je predviđeno da više neće moći da se izdaju rešenja za postavljanje bašti restorana i kafića na parking mestima u opštini Vračar. To je, kako je rečeno, ''pilot projekat'' i odnosi se samo na opštinu Vračar i 2019. godinu, a u zavisnosti od toga kakvi budu efekti, videće se da li će biti prošireno i na druge beogradske opštine.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao gde drugde da pitam. Kada mi komunalci napisu kaznu za parkiranje, gde ne postoji cifra ili broj racuna, sta raditi u tom slucaju? Jel treba da cekam da mi kazna stigne na kucnu adresu ili moram ici do njih?

 

Takodje ako neko moze da mi pojasni parkiranje po zonama, nikada se nisam zadrzavao duze od vremena predvidjenog za zadrzavanje, ali posto sada radim u gradu gde naravno nema sanse da nadjem parking van zone, moram da placam. Kada istekne 3 sata u III zoni, gde mogu posle toga da parkiram jer koliko vidim na sajtu, ne mogu uopste da parkiram u istoj zoni narednih pola sata!? Moze li neko ovo da mi pojasni kako funkcionise u praksi. Da li mogu vozilo da ostavim tu pa posle pola sata opet da posaljem poruku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko pauk digne vaš auto, plaćanje nije najgore što može da vam se desi! Scena iz Niša sve vam govori

 

192127-pauk.jpg

 

Neverovatan snimak koji proteklih dana kruži internetom šokirao je korisnike društvenih mreža, a kako i ne bi kada je na njemu automobil koji je takozvani ''pauk'' pokušao da podigne sa mesta na kom nije dozvoljeno parkiranje, ali je u tome samo donekle uspeo. Naime, jedan Nišlija parkirao je svoje vozilo na mesto na kom to nije dozvoljeno, ispred Direkcije za javni prevoz. Kao što to obično biva u ovakvim situacijama, reagovali su radnici preduzeća Parking servisa i pokušali da sklone automobil, što se vidi na snimku.

Međutim, problem je nastao kada je ''pauk'' svojom dizalicom pokušao da podigne četvorotočkaša na kamion - automobil se na pola puta do kamiona zaglavio, po svemu sudeći nepažnjom radnika. Nišlije koje su u tom trenutku prolazile kraj ''pauka'' u neverici su gledali i snimali scenu u kojoj je automobil samo delimično podignut na kamion, tačnije samo njegov prednji točak. Epilog ove priče nije poznat kao ni to koliko je automobil oštećen...

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

PotrošačkiSavetnik video: Platio parking, pa dobio kaznu

 

21.03.2019. platio parking u Sarajevskoj ulici SMS-om, dobio povratnu poruku od Parking servisa da je parking plaćen. Ali, kada se vratio do auta video je dnevnu kartu (kaznu). Podneo je reklamaciju, iz Parking servisa mu je rečeno da nisu naplatili od njegovog operatera...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vs JKP Parking servis NS 1:0
image.thumb.png.4f5e86e322acf3ee3e2524ca1253353d.png

 

U pitanju je Masrikova ulica u NS, blizu raskrsnice sa ulicom Zitni trg. Na cosku se gradi zgrada, posto im je znak nakacen na ogradu gradilista, nisam bio u mogucnosti da ga vidim jer je trotoar pregradjen :) 

Mislio sam da ne naplacuje tu parking, ali me sacekala cestitka. Nazvao parking servis i od operatera dobio informaciju da na pocetku parkiralista mora biti naznacena naplata (sto nije). 

Poslao prvi mejl sa slikama i reklamacijom na dnevnu kartu, odbijeno. Poslao drugostepenoj komisiji, voila... Prihvacena reklamacija :) 

 

Polozaj znaka
image.thumb.png.07916d5abcc1d590090db65da36d75bc.png

 

Pre gradilista
image.thumb.png.218d98ccd3511ebcb347d28b421b7baa.png 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...