Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
igor_ns28

Lancia Kappa 2.0 T - neće centralna da zaključa

Recommended Posts

D.dan zelim zanima me kako da pokrenem centralnu bravu da mi zakljucava auto,na kljuc radi zakljucavanje upale se zmigavci zamiga ali ne zakljuca auto,kad vozim i ugasim motor zakljucam svaka vrata zasebno na desnim suvozackim vratima kad okrenem lock pocne centrala da zakljucava i otkljucava vrata sama i tako tri cetir put uradi ,mislim da je neki spoj u pitanju ili sta vec ako moze pomoc hvala unapred!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ce ti biti lakse,nijesi jedini.To mi se desava od prvog dana i vec 5 godina moju lanciu zakljucavam manuelno,svaka vrata zasebno.

Majstori nemaju pojma o cemu se radi.Ako uspijes rijesiti problem,javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja skontao brave u vratima kod Kappa su prilično OK ali im je modul veoma loš i po meni najbolje rešenje je kupiti neki jeftini alarm ili daljinsko otključavanje ( 15 evra) i riješiš problem jednom za uvijek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene slična stvar, samo ručno na suvozačeva vrata mogu zaključati auto, na daljinski nikako... Ako probam oključati na vozačeva , samo otključava i zaključava i ostavi zaključano... A već sam je promijenio prije skoro 2 godine... Znači po vašim komentarima da ponovo tražim novu-polovnu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da vam se javim sa malim zakasnjenjem,desava se sledece kad ugasim auto i manuelno zakljucavam vrata kad zakljucam desna suvozacka vrata od jednom centralna pocne da zakljucava i odkljucava vrata ali se to cuje samo na zadnja desna i prednja predpostavljam,da mi je crkla brava lijeva i zadnja lijeva... ne mogu sve da pohvatam,sta mi se sve izdesavalo sa kappom za 2 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ona brava na kojoj uspiješ zaključati vrata ručno i da ostane sve zaključano ta je crkla, kao u slučaju kod karat k20, kod njega je crkla suvozačeva. Ponekad je problem samo u šipkici koja povezuje bravu i ručicu za otvaranje iz kabine, ona se zna iskriviti pa pravi otpor a nekad je samo treba podmazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Na daljinski mi nije htio zaključati nikako, dok na ključ se moglo na suvozačevu, tako da je ona upravo i bila problem. Samo strpljenja i šarafanja da se to riješiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao takav problem sa bravom na puntu, problem je bio sipkica za zakljucavanje iznutra, podmazo... i proradila bez problema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moja kappa od danas ima taj problem (nema smisla da moja radi solidarise se sa ostalima):) inace nece da zakljuca ali nema tog otkljucavanja-zakljucavanja kao sto se spominje sama od sebe jednostavno nece da zakljuca. iz 10 x uspem da je zakljucam ili iznutra drndam i vozacevu i drugu stranu, a hoce i spolja na kljuc samo iznutra lakse. Na kljuc i na alarm samo migavci rade i oglasi se alarm ali ne zakljuca.

Edited by Milosnis

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja danas porucio jednu zadnju koja mi ne radi i zbog nje kada aktiviram alarm

cuje se da skljocne centralka ali odmah potom skljocne jos jednom i otkljuca se

ajd da vidimo dal cu i to da resim kako treba

ako nekog zanima brava me kosta 1300din

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako neko zna, neka kaže gdje može da se kupi taj neki modul za daljinsko zaključavanje od 15ak€, neko je to spomenuo...i da li ga je lako ugraditi? meni radi centralna brava, ali ne i daljinski...fala

Share this post


Link to post
Share on other sites

To daljinsko zaključavanj imaš kupiti u bilo kojoj radnji auto kozmetike a dobiješ i šemu za spajanje ali najbolje ti je otići kod nekog električara da ti to nabrzinu pokopča.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pozdrav ljudi,da vam se pohvalim i ja imam problem sa bravama,zadnje mi opce ne zakljucavaju na centralno a prednje kako kad na kljuc,e sad ja sam kupio univerzalni daljinski modul za zakljucavanje ali ne znam gdje kappa ima neki centralni modul od kud mu se razvodi na sva vrata.za onaj gore u svijetlu znam ali tam je samo za orginal daljinski i odande mora ic na neki centralni modul za sve ili se varam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam slican problem, naime prosle nedelje sam pazario kappu i bivsi vlasnik mi je rekao da nema centralnu, nisam se nesto preterano interesovao zbog cega, odn da li je skinuta ili fabricki nema,  medjutim, desilo mi se bas danas, zakljucam auto na kljuc, proverim vrata - zakljucano, okrenuo se i napravio par koraka cujem chk-chk i auto se sam od sebe otkljucao. mislim da mi se to desilo isto pre neki dan, ali sam bio umoran i mislio sam da sam istripovao i da nisam zakljucao vrata.  Trenutno listam onim 3.000 stranica iz uputstva o lancia kappi, pa kad budem imao malo vise slobodnog vremena, pokusacu da iscackam gde bi trebao da se nalazi taj modul i da li ga uopste imam.  Imam kljuc sa onim dugmetom, ali nista ne radi osim sto svetli kad pritisnem logo.  Isto tako, kad zakljucavam vrata, nekad hoce da zakljuca zadnja vrata, nekad ne, pa onda moram da rucno prebacujem zadnju rucicu na lock.  

Neki savet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto ja imam isti problem-jel izlista 3000 strana i nađe gde je kvar?

 

Meni na cupeu možeš zaključati vrata samo na ključ i to svaku bravu posebno.

Pre kad zaključam samo vozačka vrata zaključaju se i suvozačka vrata,a pre toga sve je to radilo na dugme na ključu(daljinski) i odjednom sve prestalo da radi.

Kad sam neki dan ušao u auto i dam kontakt da upalim auto-obe brave odrade po 5-6 puta kao otključava i zaključava i samo to prestane.Po tom zaključujem da motori u bravama rade ili rade oni motori za daljinsko zaključavanje i otključavanje.Gde da tražim kvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...