Jump to content
FAS Goran
zocca

Fiat Stilo - kondez klime

Recommended Posts

Je l' imaš problem sa vodom u kabini? Nemaš? Da ti ne radi odvod za kondez klime imao bi taj problem...

Ne može to ni da se primeti nešto posebno jer su kapljice, nije to mlaz. Ako baš hoćeš, upali auto, upali klimu, pusti neka sve to radi u mestu jedno 15 minuta, a onda pomeri auto sa tog mesta gde je bio i videćeš baricu. Maaaalu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam problem sa vodom u kabini. NEgo nisam primetio da curi negde pa sam se zabrinuo. Jer na primer kod mog brata na laguni,kod prednjih tockova kad mu radi klima pisa kondez i ostavlja baricu za 5 minuta u precniku od 10cm sa obe strane auta,pa reko da pitam da li je mozda meni negde zapuseno jer nisam primetio da curka negde. Inace klima dobro hladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti ne curi nigde već bi imao uslove za uzgajanje ribica. 

Inače kod Stila sa automatskom klimom curi kondenz sa obe strane katalizatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovao sam uvek (koliko je moguce) pravilo da klimu iskljucim pre nego sto planiram da stanem, da se osusi isparivac zbog bakterija, glivica itd. Medjutim primetim da kad krenem da vozim i upalim samo ventilaciju bez klime pocne da mi magli prednje staklo, amlo mi to bilo sumnjivo ali...za vikend isao na put, stanem nakon 150km i skontam da je tepih ispod nogu mokar prilicno, ali interesantno da je mokar i ispred suvozaca (manje nego kod vozaca). Klima je radila ceo put, bila ona paklena vrucina. Skinuo sam platiku kod vozacevih nogu, ali nisam skontao da negde curi. Skinucu tu plastiku i kod suvozaca da pogledam to crevo sto su ljudi pominjali da treba da se ocisti.

Samo me brine da nije hladnjak kabine!!! Da se roknem odmah, znam da je posao  onoliki da se to sredi...cenim da je posle nemoguce namestiti intrument tablu da ne cvrci i skripuce u voznji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar hladnjak klime nije napred, a hladnjak od grejanja unuzra. Da je on zveknuo auto bi ti dizao tem usled nedostatka tecnosti? Mozda ipak gresim.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam rekao nadam se da nije hladnjak kabine i mislio sam na taj sto se nalazi unutra negde ispod table (nemam zelju da saznam gde je i kako izgleda)!

 

Jel moguce da je izbacio neku vodu u kabinu tokom puta - na 2 mesta sam malo jace przio uzbrdo, bila ukljucena klima, pun auto, napolju preko 35'C, digao je temperaturu na ta 2 mesta na prvu crtu iza one srednje pozicije?

Ali sam skoro siguran da je ovo posledica klime/hladnjaka kabine zbog onog magljenja stakla koje mi se pocelo dogadjati ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce da je crevo zacepljeno i da je svu vodu koja se nakupila pustio u kabinu. Prvo pogledaj to crevo pa onda dalje. Na toj temperaturi i ako si ga przio na uzbrdici i nije cudo sto je podigao tem.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam na parkingu ispred firme upalio klimu i drzao tako nekih pola sata ukljuceno...nigde ni kap vode da se pojavi?!? Skinuo sam to L crevo (crno gumeno crevo, izgldao kao lulica, debljina palca), unutra suvo ali nisam imao s cim da procackam odvod i dovod pa cu to kasnije. Sve imam utisak da je izbacilo vodu kad je podigao temperaturu sad za vikend (ali me zbunjuje to sto je nivo antifriza u posudi tacno na potrebnom nivou) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjen problem u servisu - procistili creva od klime i ventilacije i voda procurela na beton ispod auta, kao sto je i predvidjeno. Bilo je negde zacepljeno pa je voda umesto napolje ulazila u kabinu...nisu hteli da naplate nista, ostavio sam 500din cisto da me ne bije maler (posle sam kontao da sam mozda malo ostavio) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo posto sam imao problem sa curenjem vode u kabinu, procitao sam post i pokusao nesto da odradim po tom pitanju.

kada se skine plastika kod nogu (kod suvozaca) nalazi se ta famozna lulica koju treba svuci dole, ja sam sa malu zicu progurao prema gore i odmah mi je iscurila sigurno pola litre vode, znaci da je bilo zacepljeno tamo verovatno. progurao sam i prema dole, ostavio auto da radi 5 min u leru i klima je pocela da kaplje ispod autta.

Evo malo slika pa se nadam da sam pomogao

Edited by emojti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neka slika gde se nalazi to crevo jer mi kondenzuje iznutra nenormalno :S Ide mi na zivce vise samo brisem :S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slika ti je na prethodnoj strani - L crevce sa leve strane nogu suvozaca. Pod uslovom da koristis klimu i da je njen kondenz u pitanju.

Ali posto je hladno i ako ne koristis klimu (za odmagljivanje) trebalo bi da u slucaju magljenja stakala proveris filter klime, klapnu za recirkulaciju (omoguciti ulaz spoljnjeg vazduha, tj. da nije zaglavila u zatvorenom polozaju), da li auto gubi antifriz (mali hladnjak), proveriti odvode vode kod A stuba i u vratima...

Imas sve ovde u odgovarajucoj temi: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57652-stilo-magli-iznutra/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze neka slika gde se nalazi to crevo jer mi kondenzuje iznutra nenormalno :S Ide mi na zivce vise samo brisem :S

Ako imaš uključenu klimu, to ti se ne bi smjelo desiti a vjerovatno ti je problem ( kao što je ovaj iznad već pomenuo ) u filteru u kabini - provjeri ga.

A sva umjetnost klime, pored hlađenja je da i odvede vlagu iz kabine a ne da je stvara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde je filter u kabini ? Hvala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih te da koristis pretragu foruma: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=54042 .

Zar stvarno mislis da oba zadnja banalna pitanja nisu obradjena za vise od 5 godina postojanja foruma, a jos koju godinu preko za nas koji vozikamo Stila?

Naravno, da u duhu FLCS foruma opet pomognem ;) , tema o zameni filtera kabine: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/24173-stilo-zamena-polen-filtera-filtera-klime/

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja juce po prvi put imao problema sa L-crevom, vratio se sa letovanja kad ono tepih i izolacija ispod tepiha kod nogu suvozaca vlazni i to poprilicno, zapravo posuda iznad L-creva se zapusila i sprecila odvod vode kroz L-crevo, koliko sam gurno parce tankog kabla da probam da je procistim toliko je istog momenta krenula voda, brzo vratio crevo i voda iscurela ispod karoserije, testirao posle i nije curilo nigde, videcu za dalje....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat stilo

Juce sam se vozio nekih 40ak kilometara po najvecem "zvjezdanu" sa upaljenom klimom. Dolaskom na destinaciju vidim da je i vozacki i suvozacki dio poda nakvasen. Pravo puno. Skontam neki odliv za kondenz iz klime. Otisao bih majstoru ali sama pomisao na voznju nazad od 40 kilometara bez klime u 2 poslije podne na plus 35 mi je bila strasna. Ja bih mogao bez problema ali djecu bi toplotni udar opalio.

Otvorim onaj poklopac kod suvozacevih nogu i vidim to crijevce u L obliku kojese ukljucuje negdje prema vozackoj strani. Sve je tuda mokro i nakvasenooko plastika. Skinem crijevo nekako a iz gornjeg djelagdje je nekakva cjevcica gdje se nabije to crijevo ide kap po kap vode. Pipnem prstom i vidim da u toj pipi nesto ima.

 

Polako sarafcigercicem iscackam bukvalno kao komadic uglja. Ali..... Kako sam izvadio taj komadic tako je kroz pipu krenula voda kao iz cesme. Jedva sam uspio da zacepim prstom i onda nekom flasom nahvatam mlaz vode. Izaslo je sigurno oko litar vode. Koliko je iscurilo u voznji, pojma nemam.

 

Uglavnom pitanje je: jeli to normalna pojava ili se nesto malkice sjeeeee pa sam dobio to sto sam dobio. Klima i dalje radi bez problema i nema vise vode unutra.

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Minuli rad

 

c3c2514482b095539381133f1821ca4e.thumb.jpg.cde82e79ee5f0a155b3e5d348955b8b2.jpg


Pre par dana primetim da curi kod prednjeg desnog tocka, pusta kod sajtne na pola suvozavecih vrata takođe, uzNem danas ocistim L crevo i ostane bara. Tepih je bio mokar. Slika odozdo gde je pustao.

 

Untitled.thumb.png.145bdf4e5054cc7c3996c76f3ae14252.png

 

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...