Jump to content
FAS Goran
djuragin

Punto sporting 1.2 16v 80Hp

Recommended Posts

Juce ubacen k&n panelni filter kupljen kod Dragana u delta d, mnogo se bolje ponasa motor nego sa pecurkom k57i koju sam imao (motor kao da je gutao knedle kad dodas gas)...

Gutao je knedle jer je uvlacio jako topao vazduh... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@djuragin

auto ti zaista savršeno izgleda i odlično ide. Pošto već duže vreme razmišljam da li je bolja opcija da tražim 1.9 jtd ili 1.2 16v molim te da mi kažeš kakva je potrošnja na otvorenom putu pri npr 70km/h u petoj i 120 i 130km/h u šetoj.

Pozrdav

Share this post


Link to post
Share on other sites

80km/h po lokalima mozes da predjes po board kompjuteru 20-23km sa 1l u 6brzini 2000-2500o/min , 120km/h potrosnja u 6brzini na 3000-3500o/min od 17-20,5km po 1l.

Vidi cale mi ima 1.9JTD obican 77HP ili 80HP nisam siguran....kad stisnes gas kao da ima 2x vise snage...

Pitanje sta volis, sporting se prakticno ne cuje dok radi, JTD kao da vozis traktor. Ne znam kod caleta je skuplji servis bar za 30% sve zamena ulju filter goriva i sl...ide vise ulja u motor...opet to je sve relativno.

Najbolja opcija je da uzmes onaj 1.4 16v kao sto je uzeo jedan nas prijatelj 2003-2004god 95HP i imas malu zmijicu...registracija je neznatno skuplja al je zmijica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru :) Taj 1.4 sam izbacio kao opciju jer mu je cena oko 1000+ evra veca od jtd-a i benzinca tako da mislim da mi je malo izvan mogucnosti trenutno,a sad jedino ostaje dilema izmedju dizela i benzina mada izgleda da nije velika razlika u potrosnji a u odrzavanju definitivno jeste tako da dajem prednost benzinu trenutno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru :) Taj 1.4 sam izbacio kao opciju jer mu je cena oko 1000+ evra veca od jtd-a i benzinca tako da mislim da mi je malo izvan mogucnosti trenutno,a sad jedino ostaje dilema izmedju dizela i benzina mada izgleda da nije velika razlika u potrosnji a u odrzavanju definitivno jeste tako da dajem prednost benzinu trenutno..

Ne zuri strpi se jos malo, padaju cene automobila, mozda ti uleti taj benzinac od 1.4, po slicnoj ceni, pogadjaj se s cenom...obaraj...kad vidm koliko su pale cene u ostalim klasama...cinimi se da su precenjeni pojedini modeli...

Pre jedno 20dana, poznanik neki iz Gospodjinaca, kaze meni lik, e koliko ti trosi?....bla bla...Ja imao punta 1.9 i prodao ga. Kupio Megana 1.6 110Hp nije to to...ne mozes s njim da zaobilazis nije startan...a iznutra lep kao bombonica mislio je na megana...al zato imam golfa 1.9 ne znam koju snagu otprilike 90hp...startan je i moze da se zaobilazi s njim, al zato trosi...Sve u svemu ne moze da proda nijedan auto od ta dva, a kupio bi 1.3 mjet posto stvarno malo trosi...Kako god okrenes zao njemu punta...i brz i malo trosi.

1.9jtd ili 1.2 16v 6speed neces se prevariti startni su i malo trose...

Ja sam s mojim zadovoljan, neces pogresiti. Bilo koji od ta dva da uzmes, gledaj da uzmes sportinga jace im je vesanje, hocu reci tvrdje, a i da ne uzmes moze da se promeni za 300e....ima onaj lik sto je sredio kragujevacku zastavu sa sport vesanjem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sporting opremu sam definitivno odlucio jer su mnogo lepsi,a i cujem sa svih strana da je vesanje mnogo bolje za nase uslove,a za punta sam prilicno ubedjen da je startan,posebno jtd koji ima maskimalni obrtni moment od oko 1500rpm( proveravao sam nekoliko dana da li je moguce :question: ) i videcu da isprobam oba i da vidim koji mi vise lezi,posto nijedan od ova dva nisam probao,ali sam se cesto vozio u njima i deluju neuporedivo jaci od 1.2 8v verzije koju sam bas dugo imao priliku da koristim i koja mi se jako dopala zbog potrosnje,ali 60ks zaista nije mnogo..a za 1.4 jedino ako naidje neki bas jeftin u dobrom stanju,mada ne znam koliko ima sanse za to..pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20150717_104615446.jpg


E odlicno, kako je se prelepo uklopa ta narandzasta. Bas mi se svidja

Navodno, perla lamborgini nandzanrasta...


IMG_20150717_104657385.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispala super kombinacija,bas mi se svidja kontrast.Puntic je extra,mada valjalo bi da je nizi,ali to je stvar ukusa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bice spusten od septembra, pragovi slede od sportinga otom potom...

Inace uradjen veliki servis

Svecice championke

Ulje castrol gt

Man filter

....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos jedan koji ga je primetio. Kada idem sa posla peske, prodjem 3 metra od njega. Primetio sam ga i sa celicnim felnama, a sa ovim narandzastim bas upada u oko... :)

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...