Jump to content
FAS Goran
Arhi

Fiat Grande Punto - šema osigurača / menjanje osigurača / kutija sa osiguračima

Recommended Posts

Uputstvo u mom GP-u je samo na italijanskom jeziku. Oko nekih pojmova se mogu snaci, nije problem veliki ali... koji osigurač je za šta...to blage veze nemam , niti mogu da provalim, a valjalo bi mi znati, čisto za ne daj Bože na putu. Bio bih Vam svima zahvalan ako bi mi neko prosledio neki manual bar na engleskom jeziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad skines uputstvo trazi ovo na 387. strani

Edited by Mateo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas temu sa uputstvima a tvoje jeovde

Najlepse hvala. Inace, ne radi mi osvetljenje konzole klima uredjaja ( analogni klima uredjaj) , ni na jednom prekidacu ( ispod CD playera) pa pomislih da nije neki osigurac. Pregledao sam vec temu o zameni sijalica u ovim prekidacima i nadam se da necu sve morati da rasturam... Ako postoji neki osigurac, onda je OK, a ako moram menjati sijalice posebno , nemam nameru da sebi kidam zivce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Saznao sam gde je, i koji je osigurač od upaljača (mada sam naisao na podatke da treba od 15A i od 20A), ali nisam uspeo da ga skinem. Kako se skidaju/menjaju osigurači. Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas kao malu stipaljkicu negde oko table sa osiguracima, uglavnom je crvene boje i zakacena je negde i sa njom se vade ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam uspeo da nadjem, a i ne znam šta tačno tražim. Da li bi mogao neko možda da slika tu štipaljkicu pa da okači sliku? Do duše, ja sam tražio samo u onok kutiji sa osiguraćčima u motoru. Još ništa ne znam oko auta, kupio sam ga pre dva dana :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne u motornom prostoru nego u kabini!

Sa leve strane volana ispod tastera za menu, visinu farova, maglenke... nalazi se mala polica-mesto za sitnice.  Iznad otvora imas nazovi rupu, gurni tu prst i povuci tu plastiku prema sebi. NECES nista pokidati!!!

iza nje se nalaze osiguraci i videt ces stipaljku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stipaljka za vadjenje osiguraca

 

Obicno bude zute boje .

 

A mogu osiguraci i rukom lagano da se izvade.

Edited by bglion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, imam jedan mali problem.

Naime imam Punta 2014 god 1.2 koji lici kao Grande Punto ali se po novom sada zove samo Punot ne znam zasto... Sta mene muci je sto nigde ne mogu da mu nadjem kutiju sa osiguracima u kolima. Naso sam u gepeku, takodje i kod motora ili kod vozaca ne mogu nikako da nadjem... U uputstvu za bozije cudo stoji kao kod Grande Punta kako da se dodje do kutije sa osiguracima, dok kod ovog Punta 2014 (sto lici isto kao Grande Punto) interijer je malo izmenjen i ne znam stvarno gde bih mogao da nadjem kutiju sa osiguracima.
Interijer je isti ovakav 

 

zza2059.JPG

 

a i evo slike sa verzijom na desnu stanu volan, cisto da bi ste videli da nije isti princim kao kod Grande Punta tj kutija za osigurace nije na isto mesto 

 

zza2060.jpg


Ako neko zna ja bih mu bio zahvalan da mi objasni gde se nalazi jer ne bih nesto da zabrljam na novom autu tj da izlomim nesto na silu trazeci kutiju za osigurace :D
Isto zelim da kazem da mi ne rade obrtaji pa reko zato da proverim osigurace a i evo ovom isto prilikom da pitam mozda neko zna o cemu je problem :) Hvala unapred :)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da se nalazi iza kutije za rukavice, znaci ispod prekidaca za svetlo za maglu, iznad levog vozacevog kolena.

Kod grande punta se ta plastika jace povuce i bukvalno iscupa jer je na zabice...

Kapiram da je slicno resenje i kod tebe, ako imas bas fioku, mozda se obara na dole, i mora da pise u uputstvu, knjizici za upotrebu...

 

Nisam siguran da obrtaji ne rade zbog osiguraca, sigurno ce neko kompetentniji da to bolje objasni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze ja ne znam kakva kutija za rukavice :D Znam da sa leve strane ima kao mala pregrada koja se malo otvara i tu mozes da stavis neke sitne stvari inace ovako nigde se ne vidi sta bi mogao da skines i sl :D Imas ovu drugu sliku, e na njoj se vidi ta kutija odma ispod par onih dugmeta za stelovanje farova i drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TUu malu pregradu moras da izvadis napolje, iza nje su osiguraci. Jel imas uputstvo za upotrebu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam, ali nista tako mi ne pise u njemu, kao sto rekoh to uputstvo objasnjava situaciju kod grande punta starije verzije interijera a ne ove novije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad citam uputstvo na netu za punto evo koji ima identicnu tablu kao i ti

 

Okreni na in an emergency, pa imas fuse location, kaze da moraju da se odvrnu dva srafa kad otvoris tu pregradu

 

IMAG1422.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste da pise ali ja ta 2 srafa ne vidim nigde, i malo je veci taj poklopac sto je nacrtan za otvaranje osiguraca nego kod mene u autu, sto meni lici da nije ona mala pregrada sto se otvara...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nema srafova, samo se povuce cela plastika ka spolja, ako se plasis da ces polomiti nesto ili kod ovlascenog servisera ili kod majstora koji je to vec radio...

Mada ne bi trebalo da je nesto komplikovano..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tako je na Grande Puntu ali ovde nije bas slucaj takav, jer je ovo veoma mala fiokica i prosto pitanje je da li necija ruka moze da prodje a kamoli da promeni osigurac :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na zalost ne posto je ovo na starijem interijeru... To i jeste problem sto znam na starijem interijeru ali na novijem ne. I sto je jos zesce i tada su pisali u uputstvu da treba  da se odsrafe 2 srafa i na kraju lik ih nije ni naso a ni odsrafio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je da cela plastika koja nosi tu pregradu moze da se skine, vidim da je prodaju kao zaseban deo...

Valjda ce neko od kolega forumasa znati da ti tacno objasni sta da radis, ja nemam vise ideja:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja druze uputstvo dobio uz kola posto su kupljena nova, jednostavno nije lepo objasnjeno tj za neki stari model je objasnjeno... Tako da mi treba neko ko je licno menjao na novijem puntuo to od 2014-2016 god

Naso sam ljudi sunce mu poljubim :D 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...