Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

U gradskim gužvama ti je najbitnije da sačuvaš kvačilo... što manje drži pritisnuto kvačilo i potrudi se da što više ideš konstantnom brzinom (ono, u prvoj ili drugoj bez gasa) da imaš što manje pritisaka na kvačilo i kočnicu. Budi tolerantan da bi i drugi bili tolerantni i to je ti je manje-više sve... ne znam šta bih dodao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovla duso, mojne lupas gluposti :heart:

@"trudi se da sto manje drzis kvacilo"

Nemoguce.

Ako se kreces brzinom puza u teranju, jedino sto ti preostaje je da ga drzis i na svakih 2 min pustas i "kreces", i posle 1 min opet stiskas isto...

Jedino sto ti, na kraju, ostaje je da budes bezobrazan i bahat (kao neki... :whistle: ) i da cekas da se malo vise mrdnu od tebe napred, kako bi tvoje kretanje imalo smisla (da predjes bar 50m)..Ukoliko ti neki nedojebani gospodin krene trubiti, savetujem da se malo isprsis i da imas sto gluplji osmeh. I nemoj da ga gledas direktno u oci, jer ces vrlo brzo dobiti zelju da ga prebijes :)

Srecno u napadu na Gazelu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...nema gradske vožnje jer to nije vožnja, to je mučenje...još kad padne kišaaaaaaaaaaaaa.... :whistle::D

...što više ideš konstantnom brzinom (ono, u prvoj ili drugoj bez gasa)

Dovla, ne vozimo svi dizele, tj. kod pravih automobila nema ništa od kretanja bez davanja gasa... :D

Ozbiljno, ovo što kaže Dovla je ok, tako treba raditi, jedino što je teško sprovesti jer ako ostaviš preveliki razmak do onoga ispred tebe, ubacivaće ti se...ako lagano krećeš, sviraće ti odmah oni pozadi (da, sviraću i ja B) )...jednostavno, najbolje je da se psihički pripremiš na gužvu, zastoje, pa se zato nećeš nervirati...muzika, klima...i gledaj okolo...nije da nema šta da se vidi u ovom periodu. :ice: ...i kreni ranije.

p.s. Izbegavaj da nogu ''odmaraš'' na kvačilu...drži auto u leru kada god stojiš...i bez naglih ubrzanja i kočenja (dobro, možda ponekada ono prvo...mislim, kad je korisno i opravdano... ;) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to misliš ''ne tangiraš''...pa, šta onda mi sviramo ako se vi ne tangirate...kakav je to način... :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa moje lično mišljenje je da se dosta s***a dešava baš zbog toga.

Imaš neiskusnog vozača kakav sam i sam i milion nervoznih koji nešto žure pretiču kolone isl.

On stane iza tebe svira bez razloga (ili sa razlogom sasvim je nebitno) neiskusni vozač se uplaši i eto belaja čas posla.

Sve bi to bilo bolje uz malo tolerancije i pažnje. :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jeste tolerancija i paznja , ali obostrana. :)

ako smem da pitam, a cega se to mlad i neiskusan vozac uplasi? ozbiljno pitam.

Edited by Irokanji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodao bih da je bolje da prikočiš i pustiš bahatog magarca da prođe, nego da rizikuješ sudar iz inata (Imao sam prednost!). To ti je sve jalovo ispravljanje krivih Drina, sa potencijalno daleko većim nerviranjem nego da si ga propustio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš neiskusnog vozača kakav sam i sam i milion nervoznih koji nešto žure pretiču kolone isl.

On stane iza tebe svira bez razloga (ili sa razlogom sasvim je nebitno) neiskusni vozač se uplaši i eto belaja čas posla.

Ako si neiskusan vozac, najbolje da vozis A6 ili A8 crn i pride sa tamnim staklima, mozes da vozis 5 km/h i niko nece da ti svira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Irokanji

ne možda uplaši, ali recimo unervozi, daj da krenem što pre, pa se auto ugasi pa onda opet sviraju i tako to sam već viđao par puta, a prouzrokovano je samo nervozom.

@Sasa_vu

Realno :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodje mi da namerno stavim onu nalepnicu P (pocetnik) i kad mi zatrubi neki magarac bez razloga da ga prebijem. Ima magaraca koji kad vide zensko za volanom, "strane" tablice(mislim na drugi grad) ili pocetnika odmah legnu na sirenu bez razloga :wallbash: p.s. Po nepisanom pravilu to su uglavnom vozaci "mocnog" golfa ili passata "je'an devet tedei"

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Irokanji

ne možda uplaši, ali recimo unervozi, daj da krenem što pre, pa se auto ugasi pa onda opet sviraju i tako to sam već viđao par puta, a prouzrokovano je samo nervozom.

e onda ovako:

mene je cale tamo nekih davnih godina tako maltretirao sa tim kreni stani kreni stani , onda nocna voznja po svim raskrsnicama po gradu, cisto da isprobam prolaske kroz iste pa smo onda krenuli malo popodne pa onda i preko dana :) mada meni je znacilo sto sam casove vozila na slaviji :) po najvecoj guzvi .

eto to je moj predlog, da steknes rutinu, da na miru vidis i probas vecinu prelazaka kroz raskrsnice pa ce ti onda preko dana i po guzvi biti lakse.

ne rece koliko vozis, tj koliko si taze? stavi nekog iskusnijeg pored sebe ako ti je frka .

sto se tice sviranja, ma samo ih stavis na ignore, sviraju i meni dan danas pa se ic ne sekiram sto neki magarac bas hoce da projuri tuda jelte a ja mu smetam jer se vucem 40 bas tamo gde je to ogranicenje i pride znam da panduri cuce iza zbuna. A da i zensko sam , bitan faktor. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

slavija ti je naj vece BIIP... tamo se ne zna ko je lud a ko zbunjen... takav smo narod da svi imamo prvenstvo :wallbash: ... dzaba mi migavac pre i posle kad retard pored mena na zna sta mu govorim...

i zaboravi to sto nesa kaze da ima sta da se vidi...ima :animier: ,nije da nema ali tako ces samo zabosti nekog lika (iz iskustva znam),a kad onda krene svirka :band:

samo ti opusteno i polako,bez zurbe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa treba voziti normalno, ne treba divljati hvala bogu, ali ne treba ni gusiti saobracaj. Pozdravljam ovo "P" za vozace koji tek poloze :yes Po meni vrlo korisna stvar.

Prosao si casove voznje, testove i polozio si kao i svi ostali. Ako i dalje nisi siguran u voznju barem izbegavaj prometne ulice, raskrsnice itd...Tu se "neiskusni" najvise zbune. Poslusaj Irokanji i vezbaj. Dok se ne opustis idi na posao busom, a kad se vratis sednes u auto i laganica ;)

Edited by MilanLaki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da zasto niko nije imao toleranicje za mene kad sam pre 6 godina prvi dan seo u kola i napravio sudar kod sajma :rolleyes: Mislim pandur na raskrsnici je bio kriv :thumbsup:

Salu na stranu, ja idem preko gazele skoro svako jutro osim kad neodem na ostruznicu, nabavis jedan lep termos, skuvas kafu, upalis klimu pustis dobru muziku i bole te uvo dal neko tebi svira ili ne, ispoliras nokat na srednjem prstu da se lepo sija kad ga podignes i to je sve :rolleyes: ako se nekome naslonis na branik boze moj desava se, ja barem samo mahnem glavom kad osetim da se neko blago naslonio pozadi, znam da nije ni prasinu skinuo :rolleyes: a ako naletis na nekog nadrndanog mene kad ustanem na levu nogu i ti pokazi razumevanja :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ticma da si imao slovo "P" ne bi ni tebi svirali :lol:

a ako naletis na nekog nadrndanog mene kad ustanem na levu nogu i ti pokazi razumevanja :thumbsup:

podrzavam :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako i dalje nisi siguran u voznju barem izbegavaj prometne ulice, raskrsnice itd...i i vezbaj. Dok se ne opustis idi na posao busom

:yes :yes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je meni prvi cas voznje bio pravac u centar po najvecoj guzvi :thumbsup: Ma mani ti ove sto trambunjaju idi busom, nisi polagao zato da bi isao busom... Lepo samo gas i kad neko trubi ti trubi duplo vise nazad :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa yugisom, ja sam polozio pre 2 godine ali sam tek od skoro kad sam kupio kola poceo aktivnije da vozim po gradu (i mrzim to <_< ) tako da odprilike razumem situaciju u kojoj se nalazis. Naravno da si uplasen kad su ljudi kod nas stoka,koja pocne da trubi i da se dere cim nesto nije po njihovom. Prvi-drugi dan nakon sto sam kupio kola,ja sa caletom na raskrsnici u zarkovu idemo sa padine,sav nervozan plasim se da mi se ne ugasi. Stojim 3-4 u traci za pravo a u traci pored mene prvi u koloni neki decko u marei hoce da skrene ka zelezniku ,pali se zeleno ja pazljivo krecem sva koncentracija na kvacilu/gasu,ali tom decku pored se ugasi auto. Jel mi verujes da su svi poceli da sviraju, naravno njemu se onda jos jednom ugasio, jedva je uspeo da skrene... Poenta - Treba da te boli racku za sve,ti vozis svojim putem nek sviraju koliko hoce,svakome se desi da pogresi...

p.s. Ja i dalje izbegavam slaviju na sve moguce nacine,prolazim tamo tramvajem svakog jutra i znam kakva je situacija tako da mi se nikako ne dolazi kolima u onu ludnicu :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma slavija je opustena, ne mozes je nauciti dok ne provozas... videces polako, sve to dolazi sa iskustvom..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma lazu te svi sto su ti bilo sta rekli... poslusaj ti mene!

Kada naidjes na kruzni tok na Slaviji, ti lepo zamuri :pirate: i prEtisni desnu papucicu do kraja :animier: i prolazis sigurno bez ikakvih problema :rofl: :rofl: :rofl: tako sam ja radio prvih 10 puta... sada vec prolazim otvorenih ociju :shuriken:

Share this post


Link to post
Share on other sites

videces polako, sve to dolazi sa iskustvom..

U pravu je mare, nikada je neces nauciti ako se stalno bojis. Secam se kad sam polagao voznju, prvi put padnem, lose sam vozio, drugi put vozio odlicno ali me pandur sjebao. Sjebao me jer nisam imao sigurnost u sebe. Pre treceg polaganja dogovorim se sa kevom da svaki dan idemo zajedno kolima, ja u skolu, ona na posao (radila je blizu). Ta voznja je ukljucivala izmedju ostalog i prolazak kroz kruzni tok kod opstine NBGD i jos neke prometnije ulice. Znao sam da nemam dozvolu i da ako napravim biiip sigurno sam kriv. To je uticalo da bas oprezno vozim, a sama voznja mi je dala veliko samopouzdanje jer sam na polaganje otisao sa odredjenim iskustvom bez instruktora na koga sam mogao da racunam ako nesto pogresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je to jasno ne bojim se ja vožnje, kad ti posao nametne da voziš moraš pa kud puklo. Nego me smaraju retardi bez trunke strpljenja, a realno to može da bude vrlo neprijatno. Možda treba u auto ubaciti i neki alat za raspravu :D

Edited by Nedostizni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...